anthea anthea komentáře u knih

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Vynikající kniha, má nejoblíbenější, co jsem zatím četla od Philippa Vandenberga. Tu si určitě přečtu někdy znovu. Opravdu krásný román.

22.10.2011 5 z 5

Zelený skarabeus Zelený skarabeus Philipp Vandenberg

Poutavé propojení egyptské minulosti s přítomností. Líbilo se mi to tajemno, to mám ráda. Konec jsem ale čekala trochu jiný, i když tenhle měl logiku.

22.10.2011 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Karel Klostermann tu nádherně zobrazuje divokou přírodu, věrně a citlivě přibližuje životy lidí v těch končinách v 19. století. Moc se mi líbí jeho styl psaní

30.09.2011 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Tuhle mám od Shakespeara nejraději, má veliké kouzlo a má i nádherné filmové zpracování z roku 1999. Všechny postavy jsou zajímavé, krásné dialogy a už jen to prostředí lesa za svatojánské noci...krásná, čarokrásná!!!

28.09.2011 5 z 5

Paprsek slunce pro duši Paprsek slunce pro duši Bruno Ferrero

Opravdu plno velmi potěšujících slunečních paprsků pro duši

17.04.2011 5 z 5

Jezuita a františkán kouří dýmku... Jezuita a františkán kouří dýmku... Bernard Peyrous

Velmi jsem se u této knížečky bavila, opravdu vtipné

02.03.2011 5 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Eduard Martin (p)

Krásná knížečka plná poutavých a poučných příběhů plných lásky

02.03.2011 5 z 5

Velké tajemství - manželství jako umělecké dílo Velké tajemství - manželství jako umělecké dílo Ladislav Kubíček

Velmi milá tenoučká knížečka o manželství

Další příběhy pro potěchu duše Další příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Další krátké příběhy, které opravdu potěší duši

05.02.2011 5 z 5

Živá voda pro duši Živá voda pro duši Bruno Ferrero

Krásné kraťounké povídky, které potěší

05.02.2011 5 z 5

Horský křišťál (13 povídek) Horský křišťál (13 povídek) Adalbert Stifter

Krásné povídky spjaté s přírodou, které popisují různé osudy lidí. Na mne z nich působí hlavně ta krása přírody, kterou Adalbert Stifter popisuje z pohledu malíře, čímž také byl. Povídky Lesní pěšina a Lesní poutník jsou mé nejoblíbenější, ještě v žádné jiné knize jsem necítila ten les jako tady. A nejvíce mne pobavila povídka Tři strůjci svého štěstí, kde dojde na konci k nečekanému veselému zvratu. Zajímavé je, že povídka Horský křišťál, podle které se kniha jmenuje, mne oslovila spolu s první povídkou Kondor nejméně. Tato kniha patří mezi mých deset nejoblíbenějších a bude se líbit všem, koho okouzlují obrazy, poezie a čistá příroda jako mě.

30.11.-0001 5 z 5