anthea anthea komentáře u knih

Přecitlivělost není slabost Přecitlivělost není slabost Ilse Sand

Kniha mi dodala víc sebedůvěry, už si nepřipadám, že vše moc prožívám, moc řeším a že jsem tudíž divná. Jedinou chybu kniha má, je moc krátká ;-)

03.07.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná... ach nádherná

24.06.2017 5 z 5

Příběh templářů 1. Příběh templářů 1. Bohumil Vurm

Jelikož jsem četla o templářích poprvé, tak to pro mne bylo velmi zajímavé. Ovšem nevím, co z toho byly ty nové souvislosti, takže toto nemohu posoudit. Některé domněnky mi ale přišly zbytečné, zdálo se mi, že jsou to spíše smyšlenky, které jsou daleko od pravdy.

12.03.2016 3 z 5

Stormie. Příběh odpuštění a usmíření Stormie. Příběh odpuštění a usmíření Stormie Omartian

V této knize je vidět, jak moc mohou rodiče svým chováním ovlivnit a narušit psychické i fyzické zdraví svého dítěte. A i když se mnohým lidem zdá zcela normální člověka, který vás týral, nenávidět, tak jedině láska a odpuštění vás úplně zbaví vnitřního trápení. Nenávist ještě nikdy nikomu nepomohla. A zdá se, že ani člověk sám neví, co se v něm ukrývá, a nebo to nechce vědět a má to jen v podvědomí. Jenže i tyto věci člověka negativně ovlivňují a jedině pravda člověka osvobodí. Celou pravdu člověk bez pomoci Boží sám neodhalí, jak dokazuje tento příběh.

13.02.2016 5 z 5

Velký zpěvník lidových písniček Velký zpěvník lidových písniček Josef Lada

Asi nejvíce používaná dětská kniha u nás doma :-) ... musím z ní stále znova a znova dcerce zpívat...

01.02.2016 5 z 5

Ku-ku! Jen po mně vztáhněte ruku. Ku-ku! Jen po mně vztáhněte ruku. Josef Lada

Tohle leporelo se moc líbilo mě jako dítěti (vlastně se mi moc líbí stále) a teď se zase moc líbí mojí dvouleté dceři...

01.02.2016 5 z 5

Příběhy z jiného vesmíru Příběhy z jiného vesmíru Marek Orko Vácha (p)

Při čtení této knihy jsem měla pocit jako by byl Marek Orko Vácha můj kamarád :-)

01.02.2016 4 z 5

Malý pejsek Malý pejsek Richard Powell

Píše se pro děti od 3 let, ale moje dcerka jí "čte" už od 1 roku a baví jí moc. Akorát takhle malé děti knížečce dávají zabrat, znovu lepíme a lepíme...

20.08.2015 5 z 5

Mlsná myška Mlsná myška Richard Powell

Pro roční i starší děťátko úžasně zábavné, vhodné i na cesty, akorát papír, i když tvrdý papundekl, moc nevydrží ...

20.08.2015 5 z 5

Povídej - naslouchám Povídej - naslouchám Jaro Křivohlavý

Jelikož je to kniha naučná, měl by se z ní člověk něco naučit, což se u mne ale nestalo, bohužel. Styl, jakým je psaná, mne moc neoslovil. Samá teorie a teorie... Sice jsou tam příklady, ale měla jsem z nich většinou pocit, že je to rozhovor psychologa a klienta, ne obyčejných lidí. Pár věcí tam pro mne bylo, ale spíš jen jako potvrzení toho, o čem jsem byla přesvědčená už dřív.

19.03.2014 3 z 5

Zase je betlémská noc - koledy a meditace Zase je betlémská noc - koledy a meditace František Lazecký

Tato krásná poezie je sice hlavně pro dobu vánoční, ale obsahuje a shrnuje celý smysl života.

30.01.2014 5 z 5

Hořící oheň - Život svatého Pia X. Hořící oheň - Život svatého Pia X. Wilhelm Hünermann

Autor vás vtáhne do života Giuseppe Sarta, později papeže Pia X., opravdu hodně, jeho život je zde velmi dobře vykreslen a často i vtipně. Kniha se četla velmi lehce a Pius X. byl úžasný hlavně v tom, jak miloval lidi, že by se pro ně rozdal.

30.01.2014 5 z 5

Skleník Skleník Karel Václav Rais

Hezky napsaná povídka o tom, jací lidé dokážou být docela zlí kvůli malichernostem. A lidé takoví byli, jsou a budou, bohužel. Snobství, pýcha, závist, zloba, pomlouvačství, tyto vlastnosti se ale nejvíc projevují na malém městě, a to dodnes, mám ten dojem. Ve velkém městě si lidé ostatních ani moc nevšímají a na vesnici bývají lidé prostší, více k sobě přátelští.

26.10.2013 5 z 5

Příběhy pilota Pirxe Příběhy pilota Pirxe Stanisław Lem

Musím uznat, že mne všechny příběhy pilota Pirxe velmi zaujaly. V každém příběhu je nějaká myšlenka a to mám ráda, když to má hlubší smysl, a k tomu se člověk v některých částech také zasměje. Jediné, co mi tam chybělo, byly ženy a vztahy. Copak Pirx žil celý život sám, bez ženy, bez přátel?

01.09.2013 5 z 5

Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Thérèse de Lisieux

Už jako malá jsem se trošku seznámila se životem malé Terezičky, když mně a bratrovi mamka četla knížku Terezka Martinová. A tak jsem se na čtení této knihy, která je sbírkou spisů samotné svaté Terezky, moc těšila. A nezklamala, ona by ani zklamat nedokázala. Ona byla tak prosluněná láskou, a i když si ona myslela, že moc dobře nepíše, napsala to moc krásně. Její vnitřní boje, popsané v této knize, mohou pomoci nám, čtenářům, abychom také dokázali všechno zlé dobrým a láskou přemoci.

22.08.2013 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Měla jsem pocit, že se v knize stále jen dokola opakují tyto slova BOHATSTVÍ, BLAHOBYT, PENÍZE, PROSPERITA. Věta, že kdo dává, daleko víc mu vesmír dá, že bude bohatší a bohatší, je dost směšná; podobně jako, že cokoli si představíte budete určitě jednou mít. A ten stále omílaný zákon přitažlivosti! Ale bylo zde pár bodů, se kterými bych mohla jakš takš souhlasit: smích léčí - to je pravda; negativní myšlenky ničemu nepomůžou, jen přihorší; a nebo když se budete cítit špatně, že to můžete změnit třeba hudbou nebo zpěvem, ale zase ne, když se cítíte hodně zle, to asi nejde. Takže vlastně tato kniha mi nic nedala, ještě že jsem jí jen tak prolítla.

28.07.2013 odpad!

Vždycky budeme mít Paříž Vždycky budeme mít Paříž Ray Bradbury (p)

Celkem se četla kniha dobře, ale nenadchla. Jak se píše v anotaci, že autor v předešlých knihách zavedl své čtenáře na mnoho kouzelných míst, na sluncem ozářené verandy maloměstských domků, do temných a nebezpečných lesů s číhajícími dravci, hypnotických snových krajin, idylické minulosti i vzrušující budoucnosti, tak zde jsem nic z toho nenašla, kromě těch ozářených verand. Ovšem to bude můj omyl, že jsem si myslela, že tyto povídky budou v duchu dřívějších.

06.07.2013 3 z 5

Otče, odevzdávám se ti Otče, odevzdávám se ti Wilfrid Stinissen

Nádherná knížečka, která je velmi nápomocná k dosáhnutí klidu v duši. Autor vysvětluje, proč tohoto klidu většinou nedosahujeme. Cituje různé světce, jakým způsobem se odevzdávali Pánu. Kniha není psána nijak složitě teologicky a ani nijak zdlouhavě. Je vidět, že autor je nejen dobrý kněz, filozof, ale také dobrý psycholog, znalec lidských duší.

06.07.2013 5 z 5

Celý Tvůj Celý Tvůj Mieczyslaw Maliński

Autor, kněz, přítel Karola Wojtyly od mládí, zde hezky prolíná současnost, tzn. dobu zvolení Jana Pavla II. papežem, a vzpomínky až od roku 1940, kdy se prvně setkali, přes válku, jeho rozhodnutí stát se knězem, jmenování biskupem, II. vatikánský koncil a jmenování kardinálem. Často ho cituje a popisuje velmi přesně události z jeho života, i jeho pohnutky a pocity.

17.06.2013 4 z 5

Růženec Růženec neznámý - neuveden

Krásný malý sešítek, kde ke každému tajemství desátku je úryvek s Písma na rozjímání a krátká modlitbička na konec každého desátku. A jelikož já miluji květiny, tak se mi zde moc líbí obrázky květů a na konci obrázek Panny Marie.

21.05.2013 5 z 5