Anna.Ure Anna.Ure komentáře u knih

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Kniha se mi líbila námětem, ale bohužel musím říct, že jsem se do ní musela často nutit. Poznatky o Systémech 1 a 2 by daly na sérii článků nebo úzké knížečky, takhle to bylo časté opakování..

22.08.2016 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Chvílemi zdlouhavé povídání, ale konec opět přečtený jedním dechem. Trochu mi vadilo, že nebyla použita ich forma u hlavních postav, ale jinak nádherná kniha, která vás chytne za srdce. Brečela jsem ne smutkem, ale dojetím nad opravdovou láskou a štěstím, kterého je všude tak málo, že stojí za to, o něm a hlavně o ní (lásce) číst.

20.01.2017 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha se mi líbila, děj byl pěkný a chytlavý, ale často zvláštně přeskakoval a byl zbytečně složitý..

19.12.2017 3 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Krásná oddechovka, když se chcete naladit na Vánoce a užít si trošku šíleného shonu, který se pro jednou netýká Vás. Za mě super!

11.11.2017 4 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Kniha se mi líbila svoji lehkostí a zajímavým členěním, ale překvapivě plynula až moc. Myslím tím, že i v okamžiku zvratu autor situací pouze proplul, jakoby to byla jen další běžná věc. K dané době se to nejspíš hodí, ale nevadilo by mi více akčnosti a jednoznačnosti (mluvím o konci, který je hodně na čtenáři - jak si ho přebere). Jinak pěkná kniha, kterou ale ze své knihovničky asi víckrát nevytáhnu.

06.08.2017 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Meditace, hledání vlastního já, snaha se osvobodit od všeho a od všech.. Bohužel jsem od knihy asi čekala víc, než mi nakonec dala.. Je to oddechové čtení, které je ale poměrně dlouhé a část Milovat byla bohužel nejslabší.. Nečekám, že bych se k ní ještě někdy vrátila.

21.02.2017 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, zaujala mě její obálka při čekání ve frontě.. Byla to jedna z těch šťastných náhod :) Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih a i když mě konec trochu překvapil (možná až zklamal) konec, určitě po knize sáhnu i v budoucnu.

05.09.2016 5 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

Po knížce jsem sáhla náhodou v knihovně a i když mám za sebou sérii 50 odstínů, tohle jsem nečekala :D Lehká porno povídka s detektivním námětem, a pozor, Bondem v hlavní roli?! Naštěstí jsem knihu neodložila a dočetla jí do konce, takže můžu s klidným svědomím říct, že pokud nejste extrémně náročná čtenářka (spíš než čtenář), nebudete zklamaní. Lehčí čtení s prvky sexu a tajemné zapletky, proč ne.

23.08.2016 4 z 5