AndyG AndyG komentáře u knih

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Je až k neuvěření, že je to skutečnost, tolik utrpení mohou páchat jen lidé, žádný jiný živočišný druh toho není schopen. Tohle by měla být povinná školní četba, aby se nikdy nezapomnělo na všechny ty nevinné lidi, na to, co dokáže fanatická domýšlivost o vlastní nadřazenosti.

12.08.2013

Hladovění pro zdraví Hladovění pro zdraví Vilma Partyková

Naším rodinným heslem vždy bylo...."hlavně nevyhládnout". Po přečtení už z půstů a léčebného hladovění nemám strach, protože jsem pochopila, že to není nic nenormálního a těším se, že se zbavím neduhů, které mě trápí. Je to cesta, jak bojovat proti rozpínavosti farmaceutického průmyslu. Celá kniha je přehledná a hlavně srozumitelná.

04.04.2013

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moc jsem nev

04.04.2013

Brána k zázrakům Brána k zázrakům Wolfe Lowenthal

Navazuje na prvn

05.03.2013 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Očekávání bohužel nesplnila. Začátek poměrně napínavý, dál už to bylo horší. Ale dočetla jsem až do konce, přestože konec byl velmi předvídatelný.

Čínská studie Čínská studie Colin Campbell

Fascinuj

Tchaj-ťi Tchaj-ťi Bruce Frantzis

Tohoto "průvodce" bych shrnula do dvou slov: demotivující nabubřelost. Z této knihy nikdo nepochopí význam tchaj-ti nebo jak a proč zlepšuje výkon. Je to jen 340 stran neustále se opakujícího totožného schvalozpěvu bez hlubší myšlenky a bez vysvětlení základních principů.

Nic vám netajím Nic vám netajím Wolfe Lowenthal

Chcete-li si udělat představu o tom, co je tchaj-ti a filozofie nejen tohoto bojového umění, rozhodně doporučuji přečíst si tuhle drobnou knihu. Velmi čtivou a snadnou formou se seznámíte s charismatickým mistrem Čeng Man-čchingem a budete chtít vědět víc. Autorovo vyprávění o mistru a studiu tchai-ti Vás donutí zamyslet se nad mnoha drobnostmi našich životů, které při troše pozornosti mohou výrazně zlepšit jeho kvalitu.