Hladovění pro zdraví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hladovění není prostředkem k zhubnutí. Je to nástroj fyzické a duchovní očisty i cesta k léčení chronických a zhoubných nemocí bez použití medikamentů. Při hladovění organismus nedoplňuje energetické výdaje zvenku a je nucen existovat na úkor svých vnitřních zásob. Nastane proces zvýšené fyziologické regenerace, ozdravění a obnovení buněk, stabilizace molekulární a chemické soustavy organismu. Autorka sama různé metody hladovění mnohokrát vyzkoušela a dvacet let je používá. Její zkušenosti svědčí o tom, že ke každému je nutno přistupovat individuálně, a zároveň potvrzují, že jde o velmi účinnou metodu, kterou v té či oné míře může využít každý, kdo chce něco udělat pro své zdraví. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53578/hladoveni-pro-zdravi-53578.jpg 4.730
Žánr
Literatura česká, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Impuls
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Hladovění pro zdraví

Přidat komentář
lencin
27. září

Výborné.
(duben 2013)

Metroušek
24. srpna

Není nad to, když člověk praktikuje to, o čem káže. Kniha je určitě fundovaná, a podpořená vlastními zkušenostmi autorky - lékařky, které sděluje velmi otevřeně. Osobně si myslím, že pro starší lidi od padesáti let výš by přinejmenším "lačnění", jak předstupeň hladovky nazývá autorka, mohlo stát za úvahu. Za sebe mohu systém snídaně - svačina - oběd (a lačnění až do snídaně) jenom doporučit, je překvapivě nenásilný. Nechat tělo alespoň občas odpočívat cca 18 hodin by nemělo nikomu ublížit, a věřím, že jisté ozdravné procesy za tu dobu, zejména při pravidelnějším "lačnění" proběhnou. (PS: Nakonec se mi to tak zalíbilo, že jsem zatím u toho svého lačnění zůstal natrvalo, každý den. Ze 78 kg - víc bych nestrpěl - jsem zhubnul na 73 kg, a zatím se na tomto čísle držím.)


Azmodan
07.03.2019

Pro mě revoluční kniha. Revoluční z toho důvodu, že vyrůstám (a asi ne jen já) v době, kdy po terorizmu a korupci je největším nepřítelem hlad a to navzdory faktu, že celosvětově je víc lidí trpících nadváhou než hladem. Jako prevence nadváhy a tím pádem i zdraví je nám doporučovano jíst každé dvě až tři hodiny malá jídla a jíst tak, aby se hlad prakticky nedostavil. A v tomto světle přijde někdo a řekne, že nejlepší pro naše zdraví je řízené/léčebné hladovění. Nejedná se samozřejmě o nějakou novou, zázračnou hubnoucí dietu, ale o léčebný, očišťující a ozdravný proces pro naše tělo v němž hubnutí je spíše vedlejší produkt než cíl. Vilma Partyková detailne popisuje metody léčebného hladovění, rozebírá různé úskalí této léčebné metody, a co pro mě byl největší šok, popisuje léčebné a ozdravné důsledky léčebného hladovění.
Knihu vřele doporučuji těm, kteří chtějí se svým životem a zdravím udělat něco prospěšného, nechtějí jen odevzdaně čekat, až to někdo vyřeší za ně a nevěří tomu, že dnešní medicína je všemožná (i když samozřejmě oceňuji a věřím naší medicíně a lékařům!)

Jana_Z
14.07.2018

Kniha je nesmírně zajímavá a skvěle zpracovaná. Trošku mě "obtěžovalo" časté opakování textu, ale na druhou stranu je právě opakování matkou moudrosti. U takové záležitosti jako jsou dlouhodobé půsty, to asi bude na místě.

helkol
15.04.2015

Ideální knížka pro lidi kteří se chtějí dozvědět něco víc o půstech a chtějí se vyléčit z různých nemocí ,doporučuji :)

AndyG
04.04.2013

Naším rodinným heslem vždy bylo...."hlavně nevyhládnout". Po přečtení už z půstů a léčebného hladovění nemám strach, protože jsem pochopila, že to není nic nenormálního a těším se, že se zbavím neduhů, které mě trápí. Je to cesta, jak bojovat proti rozpínavosti farmaceutického průmyslu. Celá kniha je přehledná a hlavně srozumitelná.

Doporučujeme

Doba jedová
Doba jedová