Andresito Andresito komentáře u knih

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

Nějak mi nedochází, proč u nás vycházejí komiksy, ke kterým si zpětně musíte dohledávat informace, abyste se zorientovali v ději. A hlavně, to, na co jsem se nejvíc těšil, průběh vztahu Bruce a Damiena, je tu totálně odfláknuto na pár stranách. A přitom se v jejich vzájemné konfrontaci skrýval takový potenciál. Ještě že je v knize skvělý Klaun o půlnoci, jinak bych asi vážně chtěl zpátky peníze.

25.10.2012 3 z 5

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

Možná, že jsem si sám zkazil zážitek přehnaným očekáváním, ale od Millera prostě musíte čekat víc, než jen průměrný origin, zvlášť po dokonalém Návratu temného rytíře. Rok jedna je moc krátký na to, aby dokázal zrod Batmana dostatečně popsat, všechno se odehrává ve stylu "ať to máme rychle za sebou" a je to velká škoda. Jako první díl série by obstál, ale jako samostatný román prostě působí až moc uspěchaně.

25.10.2012 4 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Král chaosu a ďábelských úsměvů je zpět ve velmi slušné formě. Musím se přiznat k obavám, že Joker, který je typicky vedlejší postavou, nedokáže sám komiks utáhnout. Byly zbytečné. Jen je trochu škoda, že jeho příběh není podán nezaujatým vypravěčem. Názory Jokerova řidiče komiks mírně degradují a omezují ho na úzký úhel pohledu jednoho člověka, prostřednictvím kterého jsou nám zbytečně vnucovány názory, které bychom si mohli udělat sami. I tak ale Joker rozhodně stojí za pozornost, minimálně kvůli skvělé sugestivní kresbě Lee Bermeja a dokonalému vstupu Harley Quinn na scénu.

02.11.2012 4 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Mezi Spojenými státy a Sovětským svazem vrcholí závody ve zbrojení a neodvratitelně hrozí třetí světová válka, když Rusku nečekaně spadne doslova z nebe nová zbraň. Nesmrtelný muž z oceli, jehož schopnosti nadobro změní nejen průběh celého konfliktu, ale i budoucnost celého světa. Superman: Rudá hvězda je vynikající převyprávění starých známých příběhů, které se může směle řadit vedle takové klasiky, jako jsou Návrat Temného rytíře nebo Watchmen. Pokud máte rádi staré hrdiny v novém, modernějším hávu, tenhle Millarův román vás nemůže zklamat. Recenze: http://www.comixzone.cz/view/229-superman-ruda-hvezda

23.10.2012 5 z 5

Šťastné narozeniny Šťastné narozeniny Joseph Michael Straczynski

Představte si, že vás váš hodný soused pozve na narozeninovou party. Samozřejmě se začnete ukrutně těšit, protože o něm dobře víte, že je s ním vždycky sranda, dokonce i když se všechno totálně zvrhne, dokáže přijít s nějakým tím odlehčujícím bonmotem. A oslava je nakonec přesně taková, jaká má být, přicházejí gratulanti, kteří se zas tak často na jednom místě nesejdou a i když se to nakonec opravdu zvrtne do trochu jiných dimenzí a časových pásem, říkáte si, že tahle kalba fakt stála za to. Ovšem, ještě není všem stránkám konec. Teta vašeho souseda se vás totiž rozhodne potěšit svou přítomností, místo chlastu se začne podávat černej čaj a jako by to nestačilo, ta teta začne o vašem sousedovi sladce vyprávět, jaký je to hodný a milý soused, jak jí pomáhá s nákupem do schodů a tak vůbec. A je po srandě, dokonce ani ten váš soused tuhle část ničím neodlehčí a vy odcházíte domů s pocitem, že takhle to vážně skončit nemělo.

02.11.2012 3 z 5

Thor: Vikingové Thor: Vikingové Garth Ennis

Mám rád nové pohledy na zavedené postavy a série, ale tenhle Ennisův výplod je mi hodně proti srsti. Tuna násilí, které je zde jen pro násilí samotné a mě spíš odpuzovalo, než vtahovalo do příběhu. Ten působí opravdu hodně fantasmagoricky (Messerschmidt vs létající vikingská loď) a navrch dělá ze zavedených postav blbce (jestli nějakého Dr. Strange, tak raději toho ze Straczynskiho Spider-Manů), o těch nových je škoda psát. Špatný dojem završuje mě nesympatická Fabryho kresba. Jednou a dost.

02.11.2012 1 z 5

Iron Man: Extremis Iron Man: Extremis Warren Ellis

Hodně komorní a na Iron Mana překvapivě ne moc akční komiks s jednoduchou, ale k příběhu dobře padnoucí kresbou Adiho Granova. Přeci jen bych ale ocenil víc stran, moc rychle to uteče. Což nakonec taky není úplně špatná vizitka, o vlastnostech látky Extremis (na to, jak je v příběhu důležitá) se toho ale moc nedozvíte.

02.11.2012 4 z 5

Chlast, děvky a bouchačky Chlast, děvky a bouchačky Frank Miller

Poetika Sin City roztříštěna v krátkých příbězích, které na tak malém prostoru nemají šanci vtáhnout do děje. Pořád je to nadprůměrný komiks, ale rozhodně nejslabší díl série.

02.11.2012 3 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Právem legendární román. Na netypickou kresbu si sice budete chvíli zvykat, ale na u nás známější kresby Jima Leeho za chvíli zapomenete, ani nebudete vědět jak. Od začátku do konce čirá slast. Díky Franku.

25.10.2012

Spider-Man - Utrpení Spider-Man - Utrpení Todd McFarlane

Obsah dokonale koresponduje s názvem, tohle dočíst vyžaduje opravdu pořádnou dávku sebezapření. Příběh, který bez znalosti širšího kontextu nemáte šanci pochopit, vyloženě ošklivá rádoby cool kresba a hlavně, vtip, základní pilíř Spider-Mana, se úplně vytratil.

25.10.2012 2 z 5