Batman a syn

kniha od:

Batman a syn https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127725/bmid_batman-a-syn-1im-127725.jpg 3.3 60

Pod překvapivou novou kapitolou ze života gothamského Temného rytíře jsou podepsány tři komiksové legendy – scénárista Grant Morrison, výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang. Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra's al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce. Svou agresi obrací nejen vůči svému otci, ale i vůči Timu Drakeovi, nedávno adoptovanému dědici Bruce Waynea a Alfrédovi, Wayneovu věrnému komorníkovi. Je Damian skutečně jen nevychovaný kluk, který se chce vyrovnat svému otci nebo je za vším tajný Taliin plán jak definitivně zlikvidovat Batmana? V podání mistrů žánru, Morrisona a Kuberta, je BATMAN A SYN jedním z nejpoutavějších příběhů batmanovské řady. Součástí tohoto souhrnného vydání je i samostatná novela „Klaun o půlnoci“ doprovázená temnými ilustracemi Johna Van Fleeta.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Batman and Son , 2007


více info...

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 2

trudoš
trudoš
05.02.2020 3 z 5

V rámci velkého očekávání stran jména Granta Morrisona nakonec pasivně agresivní zklamání. Hlavní příběh sice zachraňuje kresba Andyho Kuberta, ovšem scénář je tvořen čistě pro ty jedince, kteří se v řadě už nějaký čas pohybují. Ona je zápletka v jádru jednoduchá, jenže autor ji nechává prostoupit notnou dávkou mystiky, což z ní v některých momentech dělá rébus pro pokročilé. No, a když pak člověk dojde k polootevřenému závěru a pochopí, že běh není na sto metrů, ale minimálně na osm tisíc, není se čemu divit, že se to podepíše na jeho finálním podráždění. To podtrhuje i povídka Klaun o půlnoci o nové Jokerově mánii, která si však víc hraje se slovy, než že by něco smysluplně vyprávěla. Láska versus šílenství - proč ne, jen mi přijde tohle téma u pana J a doktorky Quinzelové drobet obehrané. Ale abych neházel všechna rajčata na hlavu Morrisonovu; kdyby nakladatel nabídl stručný úvod, jenž by mi umožnil se v aktuálním dění orientovat, pravděpodobně bych celek vnímal výrazně pozitivněji.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
15.11.2018 3 z 5

Co byl sakra Klaun o půlnoci? proč?! Komiks by byl fajn i když tu máme toho fracka Damiana. Každopádně to nebyl úplny průšvih, ale ani žádný zázrak


Andresito
Andresito
25.10.2012 3 z 5

Nějak mi nedochází, proč u nás vycházejí komiksy, ke kterým si zpětně musíte dohledávat informace, abyste se zorientovali v ději. A hlavně, to, na co jsem se nejvíc těšil, průběh vztahu Bruce a Damiena, je tu totálně odfláknuto na pár stranách. A přitom se v jejich vzájemné konfrontaci skrýval takový potenciál. Ještě že je v knize skvělý Klaun o půlnoci, jinak bych asi vážně chtěl zpátky peníze.

Yoshitsune
Yoshitsune
21.09.2012 5 z 5

Jediný problém tohohle jinak dokonalého komiksu , je psaná verze Klaun o půlnoci který kazí celý dojem ze čtení , ale dávat tomuhle jinak dokonalému komiksu míň jak než pět hvězd bohužel nemůžu .