Iron Man: Extremis

Vždycky existuje druhá cesta. Tony Stark vylepšil své tělo pomocí kovu... a teď stojí proti člověku, který si vylepšil přímo tělo. Čeká nás boj kovu proti masu. A v tomhle případě má maso silně navrch. Když chce Marvel znovu rozjet nějakou řadu, obvykle jí dává nějakým výrazným tvůrcům typu Kevina Smithe, Granta Morrisona, Briana M. Bendise, Gartha Ennise nebo Warrena Ellise. A ten poslední, tvůrce komiksů jako Fell či Transmetropolitan, se pustil do restartu Muže v oceli. Vrátil se k jeho minulosti, mrknul na jeho podstatu a nastavil trať vedoucí do jeho budoucnosti. V komiksu Extremis se mixují klasické ellisovské úvahy (většinou o drogách, politice a zbraních) s opravdu extrémními bitkami (v precizní malbě Adi Granova)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47513/big_iron-man-extremis-iR3-47513.jpg 3.665

Kniha Iron Man: Extremis

czeliza
10.12.2019

Já se omlouvám, ale Tony tu byl nakreslený dost srandovně a nějak se mi nedařilo se do něj kvůli tomu vcítit. Jinak se mi líbí, jak byl Extremis vykreslený, příběh předvídatelný, ale četlo se to dobře. Pokud jste viděli Iron Mana 3, v podstatě už víte, o čem to je. Ale já Iron Mana žeru, tak jsem nemohla odolat.

Gustik5
10.11.2017

Zamrzela absence zajímavějšího záporáka. Kresba mne nadchla, co víc dodat. Tato verze co do příběhu a zpracování je dle mého názoru lepší než třetí film s Iron manem. Už jen kvůli tomu, že tady neprzní Mandarina. O tom, že si Tony implantuje Extremis nemluvě. Chyběl mi tu jen Starkův humor a šarm (což je zase plus filmů). Mám pocit že v nových komixech je takový moc umírněný. To bude asi tím že přestal chlastat. :D

3DD!3
09.02.2017

Ellisův technologický styl zde funguje výborně, ale protože filmy poměrně značne čerpaly z jeho pojetí, není už nijak originální. Navíc je v jeho podání Stark tak trochu suchar a spíš fanatik. Moc se už Downeymu nepodobá. Kyborgizace a následný konflikt, který se nebojí krve a i závěrečný zvrat dělají z Extremis nadprůměrnou událost. Škoda Granovovy umělé kresby, ta mi místy nesedla.

matej6254
19.06.2014

Hrôza a des. Ellisov drsný a pre mňa zbytočne krvavý štýl nesadol. Nie, že by krv neplnila v komixoch svoju úlohu, ale ku Iron-manovi to akosi nesedí. Pozitív sa hľadá málo a kresba je síce zaujímavá, ale akčné súboje sa tu zdajú bez náboju a tuctové. Urobiť z Tonyho kyborga bola asi najväčšia hlúposť a všetko počiarkoval slabý nepriateľ a nezaujímavý príbeh. Jediné plus je to, že táto kniah bola predlohou ku filmovému Iron-manovi (ktorý bol fanatstický) a najmä ku jeho tretiemu dielu. A ešte vyzdvihnem presunutie zrodenia Iron-mana z Vietnamu do Afganistanu. 40%

Kapis
12.03.2013

Koupil jsem si to od Crwe už před nějakým časem a to výhradně kvůli Ellisovi a protože jsem si říkal, že ta kresba je vcelku zajímavá. Teď jsem si to koupil znova v rámci UKK, protože se mi celý ten koncept černých knih se střípky Marvelu líbí a budu to sbírat (jestli to vyjde komplet ovšem, že?). Kdybych to byl býval tušil, asi bych si tenhle sešit nekupoval, ale čert to vem;-) Nebudu se taky pozastavovat nad tím, že Crew to vydala v broži za 349 a Panini to vydalo za 199 v pevné vazbě, to bych porovnával neporovnatelné, oba vydavatelé jedou s úplně jinými vstupními podmínkami a možnostmi. Taky chápu UKK jako zčásti dotovanou propagační sérii Marvelu, která má ke komiksu přitáhnout nové čtenářstvo. Tak ať se ji to daří a Crwi ať se daří přece jenom ještě lépe, protože bez nich bysme louskali akorát potřistapadesáté 3xSCI FI od Saudka.

No a k samotnému komiksu. Jsem zklamaný, čekal jsem od Ellise mnohem více, chudinka nezávislý zbrojařský magnát, zpytujíc své svědomí si obhajuje svou produkci a z celé knihy číší ta beznaděj, že bez armády, teda bez armády strýčka Sama bychom žili ještě v době kamenné. Tento nezpochybnitelný přínos oceňují především obyvatelé Srbska, Iráku, Libye, Sýrie, Afghánistánu, Pakistánu, Jemenu, Sudánu a bezpočtu dalších zemí, kde se doba kamenná zpátky zavádí v rámci šíření demokracie. Kresba je sice realistická, ale je strašně statická, pohybu chybí jakákoli dynamika, když tam jsou postřeleni ti dva vojáci, vypadá to jako by jim z těla rašilo cosi mezi černým květem a krvavým vetřelcem, pozadí žádné. Nakonec takové debilní předpokládané vyvrcholení, ach nééé Tony to ti nedovolím, (skoro) nikdo to ještě nepřežil. MUSÍM! Tak jo bejby, pak ti ho vykouřím! Nééé třeba by tě to pak taky zabilo má jediná lásko, s kterou jsem se (asi) už vyspal. No nic.....za mě podprůměr a škoda, že je to teď neprodejné, asi bych to střelil a nechal si jen jeden exemplář od UKK.

Andresito
02.11.2012

Hodně komorní a na Iron Mana překvapivě ne moc akční komiks s jednoduchou, ale k příběhu dobře padnoucí kresbou Adiho Granova. Přeci jen bych ale ocenil víc stran, moc rychle to uteče. Což nakonec taky není úplně špatná vizitka, o vlastnostech látky Extremis (na to, jak je v příběhu důležitá) se toho ale moc nedozvíte.