Ančísek Ančísek komentáře u knih

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Zlatou jsem si velmi oblíbila, a tak mě mile překvapilo zjištění, že má pokračování. A jaké!

Prokletá je ještě více napínavá, vzrušující, thrillerovitější, dojemnější a magičtější. Nenechala mě vydechnout, dokud jsem nedočetla.

Jsem moc ráda, že se vyřešila otázka ztracené matky, to byl teda hukot a takový zvrat jsem nečekala. Placák, tatínku :D

Jediný chybějící dílek bylo nepojmenování nejnovější objevené postavičky, docela by mě to jméno zajímalo, když mají takovou moc :D :)

01.05.2024 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Bylo poměrně iritující neustále sledovat Willa s nějakými ženskými a to se jednalo jen o pár hodin, ne 8 let. Izzy má svatou trpělivost a jak víme, trpělivost přináší růže :)

Příběh mě neskutečně pohltil a prosvištěla jsem jím snad během 2 dnů. Myslela jsem, že první díl nic nepřekoná, ale tenhle se mi líbil snad ještě víc!

Napínavé, dechberoucí, legrační a neskutečně čtivé. Hurá na díl 3! :D :)

03.02.2024 5 z 5

Zvěrolékař na cestách Zvěrolékař na cestách Jonathan Cranston

(SPOILER) To je tak moc dobré čtení!
Napínavé, divoké, zábavné i domácké zároveň. Podíváme se do Asie za pandami, do Afriky za krokodýly a zebrami, i do Anglie na farmy. Kdo má taky tak rád říši zvířat, bude ho to moc bavit!

Nad ostatními svítí veselé momenty, kdy pana veterináře spláchla obří porce kravské plodové vody nebo jak kastrovali miniaturní vakoveverky. Omylem naočkovat 700 krav z úplně jiné farmy je taky slušný výkon! :'D

Ale bylo to samozřejmě taky vážné, když jde o zdraví zvířat. Některým druhům bohužel stále hrozí vyhynutí, proto určitě přispěji třeba na chudáčky nosorožce. Líbí se mi výčet informací a zajímavostí u každého zvířete, stejně jako odkaz na nějakou organizaci, která bojuje za lepší život těchto pokladů. :) Určitě bych neodmítla další zvířecí příběhy!

05.09.2021 5 z 5

Malá kniha štěstí Malá kniha štěstí Lucy Lane

Moje zamilované čtení, kdykoliv potřebuji inspiraci nebo trochu světla. Moc milá knížečka, určitě se hodí! V době temna obzvlášť. :)

19.12.2020 5 z 5

Oživlé mramory Oživlé mramory Josef Šimánek

Opravdový poklad ze začátku minulého století. Nadčasové příběhy, které mohou z fleku konkurovat dnešnímu fantasy žánru. Každý si tam najde to svoje - upíry, přízraky, záhady, antické Řecko či špetku erotiky. :)

26.12.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Úžasné historky z hereckého prostředí, které působí velmi zábavně. Marie prostě píše čtivě a humorně! Jedinou nevýhodu vidím v tom, že ještě nevyšlo pokračování?! Doufám, že se nějakého brzy dočkáme! :)

18.08.2016 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Ani 3. díl v sérii nezklamal :)

Četla se příjemně, byla napínavá, plná nečekaných momentů, jak už je v Green Valley zvykem. Uteklo to, ani nevím jak, Elara a Noah jsou skutečně miloušové :)

4. a 5. díl už jsou na cestě :D

15.02.2024 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Mimořádně napínavé, mysteriózní a plné zvratů :) Každá stránka stála za to!

25.05.2024 4 z 5

Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Suzanne Fincham-Gray

Vybrala jsem si kvůli štítku Londýn, oblíbila jsem si anglické zvěrolékaře. Ale hlavní hrdinka z Londýna jen pochází, jinak se celý děj odehrává v USA :(

Zvěrolékař na cestách nasadil laťku vysoko. Byl zábavný a dobrodružný. Tohle bylo dramatické a opakovaly se víceméně stejné zdravotní potíže u více zvířat. Nebylo tam ani moc druhů mazlíčků, hlavně psi a kočky. Čekala jsem to pestřejší a zábavnější :(

16.03.2024 3 z 5