Anasa Anasa komentáře u knih

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Mám ráda klasické detektivky, proto jsem si sérii o Cormoranovi oblíbila. Třetí díl je však pro mne opravdu na místě třetím. Styl je trochu jiný, vsuvky s vrahovým myšlením mi vadí. Docela jistě by se našly části, které by se daly vypusit a knížce by malé zhubnutí prospělo. Nic to však nemění na tom, že se příběh četl dobře, těším se na další díl.

27.06.2016 4 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Přečetla jsem sérii o Nicolasi Flamelovi, proto mě jméno Michaela Scotta přilákalo i k Třinácti relikviím. Začátek mne docela zaujal, sliboval tajemství i napětí. Velmi brzy se však obojí vytratilo. Zbyly jen otázky: Kdo zemře další? Jak hroznou smrtí? Kolik při tom ztratí krve? Příběh už nesliboval vůbec nic jiného. Děj? Ne, jedině smrt. Prostě tahle kniha nestojí za to, abyste ji otevřeli.

17.04.2016 1 z 5

Překrásná je nepotřeba nářku Překrásná je nepotřeba nářku Jan Skácel

Jedna z knih v nočním stolku. Pár laskavých, milých veršů občas uzavírá den.

09.04.2016 5 z 5

Con amore Con amore Krystyna Berwińska

Knížku jsem četla někdy v polovině osmdesátých let. Pořád ji mám v knihovničce tak, abych ji mohla vytáhnout a zalistovat, když mám náladu trochu si zasmutnit.

09.04.2016 5 z 5

Zajímavý název mě přitáhl, obsah mne zklamal. Zajímavá ženská hrdinka se vůbec neobjevila, zdálo se, že se neobjeví ani kavárna s poutavým jménem. Jediné, co mne mile překvapilo, byl závěr. Kupodivu v něm hrdinka definitivně nespočinula v náručí romantického rozervance, ač jinak nejraději ze všeho někomu spočívala v náručí či na hrudi. Konečně vzala život do svých rukou a přesvědčila mne, že kavárna existuje.

09.04.2016 2 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Oddechové čtení, celkem dobře napsaná detektivka. Paní Grimmová se však od slečny Marplové bohužel liší v tom, že jsou tu zde příliš okatě předkládána vodítka, která jednoznačně ukazují na jednu ze záporných postav. Autor by měl čtenářům rozhodně poskytnout více prostoru pro jejich vlastní dedukce. Příběhu by prospěla i úprava některých dialogů, které jsou příliš knižní. Celkově detektivku doporučuji zvláště těm, kteří chtějí u knihy relaxovat a příliš nedrásat své nervy.

08.04.2016 3 z 5