Amnesiac Amnesiac komentáře u knih

Rodinná kronika Wapshotových Rodinná kronika Wapshotových John Cheever

Je to taká klasická americká rodinná sága, písaná takým tým tradičným štýlom, naozaj nič súčasné. Ťažko povedať prečo sa mi táto kniha tak páčila. Najskôr kvôli faktu že mi sadol Cheeverov vecný, poviedkový štýl a rozpad fasády americkej rodiny a amerického sna.

30.08.2011 5 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

O téme knihy sa baviť nebudeme, nakoľko všetci o tom vieme svoje. Každopádne za cenu časopisu veľmi dobrá kúpa aj napriek tej téme, ktorá však nebola pojatá klišovito. Mrzí ma však že som za tých pár kaček pred pár rokmi nestihol kúpiť Houlebecqa :)

09.08.2011 3 z 5

Brodiova zpráva Brodiova zpráva Jorge Luis Borges

Kniha je síce šikovne napísana, šla však akosi mimo mňa. Pokiaľ nemáte radi autorov ako Marquez a iných juhoamerických spisovateľov, či knihy odohrávajúce sa v týchto zemepisných šírkach, ani táto kniha Vám nevyhodí mozog z hlavy

08.08.2011 2 z 5

Kamenná madona Kamenná madona Barry Unsworth

Veľmi pútavý sčasti historický román z kunsthistorickou zápletkou (ako inak) napísaný trochu inak ako podobne ladené romány.

07.08.2011 5 z 5

Portrét starého umělce Portrét starého umělce Joseph Heller

Pfuuu. Táto kniha na mne nezanechala žiadnu stopu. Sorry

06.08.2011 2 z 5

Závěť Gedeona Macka Závěť Gedeona Macka James Robertson

Kniha o farárovi ktorý neverí v Boha proste nemôže sklamať :)

06.08.2011 5 z 5

Ludmilina lámaná angličtina Ludmilina lámaná angličtina DBC Pierre (p)

Skôr dva a pol, alebo slabá trojka. Po VGL určite sklamanie, uvidíme ako si povedie jeho tretí román ,,Lights Out In Wonderland"

06.08.2011 3 z 5

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Knihe sa dostalo veľkého oceňovania a cien (možno až veľa), a zaslúžene. Žorža :)

06.08.2011 5 z 5

Poslední odbočka na Brooklyn Poslední odbočka na Brooklyn Hubert Selby

Husté poviedky, ktoré kde koho odradia. Námet drsného života, drog a skrachovaných existencií rozhodne nie je pre každého, z literárneho hľadiska sa však poviedkam nedá nič vytknúť

06.08.2011 4 z 5

Noční můry s čápem marabu Noční můry s čápem marabu Irvine Welsh

Oproti ostatným trochu slabšia, ale stále je to kvalitka

06.08.2011 3 z 5