Amifa Amifa komentáře u knih

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Moc hezká kniha, mě jako učitelce fyziky a chemie se budou zajímavosti z ní velmi hodit :-)

21.05.2021 5 z 5

7 divů světa 7 divů světa Neil Morris

Zajímavé čtení nejen o známých starověkých divech světa, ale i divech ze středověku a novověku.

02.05.2021 5 z 5

Tutanchamon a jeho hrobka plná pokladů Tutanchamon a jeho hrobka plná pokladů Michael Cox

Kniha mě velmi mile překvapila, vtipným a zajímavým způsobem podané informace

19.04.2021

Ptáci Ptáci Sarah Khan

Pěkná kniha, mnoho zajímavých informací

18.04.2021 5 z 5

Psychická odolnost v každodenním životě Psychická odolnost v každodenním životě Monika Gruhl

Kniha pracuj e se 3 základními postoji - optimismus, schopnost přijímat a zaměření na řešení a se 4 praktickými faktory - utvářet budoucnost, budovat vztahy, převzít za sebe odpovědnost a mít svou vlastní regulaci. Vždy je popsán příběh, k němu komentář, náměty na zamyšlení a otázky, které si máme položit, pokud se s daným příběhem ztotožníme. Mnohdy v příbězích člověk našel sám sebe, nebo někoho blízkého. Pěkně zpracovaná kniha

29.03.2021 5 z 5

Divoká tlupa Divoká tlupa André Marx

Pěkná, vtipná kniha, dovedu si jí představit zfilmovanou. Nejlepší byl Špión se svými rýmy.

27.03.2021 5 z 5

Vlny hrůzy Vlny hrůzy Petr Jakeš

Knihu jsem četla, abych jako učitel více pronikla do probírané látky - kniha obsahuje jak fakta, názory a poznatky autora, dobové malby a rytiny znázorňující tyto přírodní jevy. Autor zde ukazuje, že sopky a zemětřesení jsou přirozenými projevy metabolismu Země a bez nich by tu možná nebyl život vůbec - tento názor se mi velmi líbí. Někdy mi přišlo moc odborné :-)

27.03.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jak je v předešlých komentářích, je zde vidět jaký je kontrast, když popisuje stejnou událost oběť holokaustu a nacista. že kniha dopadne, tak jak dopadla, jsem tušila od prvního nahlédnutí Sage do spisu. Velmi pěkná kniha

26.03.2021 5 z 5

Přežít Přežít Jacqueline Wilson

Úžasná kniha, mě naprosto nadchla. mám tři dcery, z nichž dvě tábory milují a jedna na žádný PROSTĚ nepojede. Možná jí příběh Tima ukázal, že je to tam vlastně fajn

24.03.2021 5 z 5

Královna pirátů Královna pirátů Manfred Theisen

Četli jsme s dětmi, neboť je na obale psáno "čtení pro kluky a holky", ale řekla bych, že spíše pro starší (téma homosexuality). Jinak příběh pěkný - viděli jsme spoustu podobností s Hilary z Téměř ctihodné ligy pirátů :-), která si asi vzala námět právě v Anně Bonnyové

24.03.2021 4 z 5

Pozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimisticky Pozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimisticky Sue Hadfield

Velmi příjemná kniha, bez zbytečných "keců" kolem, vše přímo k věci a srozumitelně

24.03.2021 5 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Barbara Wood nezklame. Tentokrát se mi tedy několikrát stalo, že jsem šla spát s pocity úzkosti - vždy když už to vypadalo nadějně, tak přišla další rána. Ale jinak opět zajímavý příběh

18.03.2021 5 z 5

Pohádky radí školákům Pohádky radí školákům Gerlinde Ortner

Již druhá kniha s podobným tématem, které jsem nyní četla - příběhy pěkné, jen mnohdy hodně nadpřirozena - né každé dítě má podle mě takovou fantazii. Ale dětem se líbilo

11.03.2021 4 z 5

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Přiznám se, že se mi zpočátku četlo hůře, zdálo se mi to moc složité, ale od půlky už to šlo rychle. Paní Jordánová opět nezklamala, humorně, sebekriticky, se spoustou příběhů ze života -a teď už jen najít toho svého Spratka

05.03.2021 5 z 5

Půďáci ze staré školy Půďáci ze staré školy Milan Valenta

Nám se kniha moc líbila, někdy smutné, někdy zábavné -prostě ze života

05.03.2021

Zemětřesení Zemětřesení Neil Morris

Velmi pěkně udělaná kniha, sice je již skoro 20 let "stará", ale i tak z ní budu čerpat do příprav pro výuku přírodopisu - jednoduše, jasně vysvětlená fakta + zajímavosti

01.03.2021 5 z 5

Pohádky pro malé neposluchy Pohádky pro malé neposluchy Ivana Novotná

Pekne pribehy, rozumne rady pro rodice.

24.02.2021 5 z 5

Pirátská čest Pirátská čest Caroline Carlson

Cela serie se nam moc libila

16.02.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nádherná kniha - čteno jedním dechem

29.01.2021 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Pláču, dojemna, smutná, ale vlastně nadherná kniha. Někdy je těžké si přiznat pravdu

05.01.2021 5 z 5