Alíša236 Alíša236 komentáře u knih

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Čekala jsem knihu typu "Cesta - Paměti české aristokratky" od Cecilie Sternberg (která je fantastická a moc ji doporučuji), tak to jsem nedostala. Tato kniha je spíše obsáhlým referátem, ne beletrií. Je evidentní, že autor do ní vložil velký kus práce, je určitě moc dobře, že vznikla, ale přiznávám, že mě příliš nebavila a to mě osudy české šlechty zajímají a koně i dostihy mám ráda.

11.10.2021 3 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Děti to bavilo maximálně, z obrovského stohu knih z knihovny tato nejvíc, některé hlášky už používáme i doma v běžném provozu. Já byla také spokojená. Mohu naprosto doporučit.

06.09.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tohle není kniha o hokeji, kdepak, to je kniha o lidech.... a perfektně napsaná. Nejvíce jsem si užila první půlku, než se "to" stalo. Miluji totiž poznávání jednotlivých postav skrze autorův rukopis.

26.08.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Docela zklamání, příliš zmatečné, překombinované, někde naivní, nedotažené a nevyvážené a žádný "aha" efekt se nekoná ani tam, kde se konat má, protože to co Ilan už pochopila já tedy nechápu a dobře vysvětleno opravdu není a to není dobré, když se čtenář nevyzná už vůbec v ničem. Nějaký spád má kniha až v druhé polovině a bojím se dalšího natahování v dalších dílech. Tři knihy by bohatě stačily....

20.08.2021 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Fantastická kniha, jsem z ní nadšena, nečekala jsem, že bude taková jaká byla a byla mnohem lepší, než jsem čekala. Neumím psát dobré komentáře, tak jestli hledáte dobrý - tak Gibis.

18.08.2021 5 z 5

Zvířata a detektivové Zvířata a detektivové Anna Vovsová

To byla hodně zajímavá kniha. Půjčila jsem v knihovně pro děti a netušila co půjčuji. Myslela jsem, že jde o "normální" dětskou detektivku... tak ne... nebo taky... Těžko se popisuje, byla mnoho vstevná. Myslím, že každý (různě staré děti, dospělí) si tam najde něco, každý něco jiného, každý pochopí tolik, kolik mu jeho zkušenosti, znalosti, věk dovolí a ostatní nechá proplout a neznepokojuje se... Starší dcerce jsem něco musela dovysvětlit, mladší to vzal jak to bylo... No, zajímavé. Přečtěte a uvidíte.

06.08.2021 5 z 5

Charlie a Pirát Charlie a Pirát Pippa Young

Dcera (8) nadšená, protože koně. Ale musím říct, že ze všech koňských knih co jsme je spolu četli mě tato bavila nejvíce. Je taková civilní, přirozená, opravdová a člověk neznalý se něco málo o tom jak to chodí dozví. Jsem tedy spokojená a snad objevíme v knihovně i další díly.

04.08.2021 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Tolik nelogičnostní, tolik nesmyslů s ohledem na předchozí, tolik nevysvětlení....z mého pohledu velice špatný díl.

21.07.2021 2 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Autorka není ještě úplně vypsaná, ale lepší se to, rozhodně jde o její doposud nejlepší dílo. Přesah knihy je tak velký a poselství nosné, že mi ta literární kostrbatost příliš nevadí a knihu s radostí doporučuji.

15.06.2021 5 z 5

Operace Králíček Operace Králíček Sally Gardner

Děti bavilo. Mě přišlo, že je mnoho situací a výrazů mimo jejich pochopení, ale zdá se, že jim to nevadilo a kniha je i tak bavila - chtějí si půjčit druhý díl.

06.05.2021 4 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Na mé stupnici si vede rozhodně hůže než Drahokamy, nebo Stříbrné knihy snů. Ale čtení nelituji.

05.05.2021 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Moje třetí kniha tohoto autora a bavila mě nejméně. Často jsem se do čtení musela vysloveně nutit. Prokrácení některých pasáží by příběhu jen prospělo. Občas ale vykouknul Mawer vypravěč, jakého znám. Především linka let třicátých a čtyřicátých byla velmi čtivá.

18.04.2021 3 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Na těchto erotických pohádkách mě moc baví jejich humor a tato byla v první polovině opravdu vtipnohezká. Ve druhé bylo zase nějaké nebezpečí, takže taky fajn. Jen mužský hrdina mi tentokráte k srdci nepřirostl, ale to vůbec nevadilo. Oceňuji, že i v této literatuře si dá autorka práci s historickými detaily či reáliemi.

10.04.2021 4 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Skvělé, dostala jsem přesně to, co jsem si přála a co od knihy čekala.

05.04.2021 4 z 5

Ona a Martinů Ona a Martinů Jindřich Uher

Tak nějak mě vadí přílišného patosu, co v knize je a i nějaká neobjektivita se objeví. Také si nejsem zcela jista pro koho přesně je kniha určena, pro muzikology je málo podrobná a pro laiky může spousta věcí být nesrozumitelná. Četlo se dosti těžce. Na Muchu se teprve chystám, tak jsem dosti zvědavá na srovnání.

26.03.2021 3 z 5

Cesta: Paměti české aristokratky Cesta: Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Skvělá kniha. Četla jsem ji dlouho a na každé čtení se těšila a užívala si ho. Životní příběh je takřka neuvěřitelný, ale více mě zajímalo a bavilo sledovat jeho průběh přímo očima hraběnky. Jak moc jiné jsou hodnoty, životní postoje, morálka, pohled na svět, na dobu, na válku... očima aristokratky. Obecně o naší šlechtě téměř nic nevím. (Člověk má jen přibližnou představu o anglické prostřednictvím filmů, dokumentů.... ale o té naší nic takového není, nebo se ke mě nedostalo... i když kde je vlastně kdo doma, když jsou všichni provázáni napříč celou Evropou). Fascinující je sledovat jména, která dnes člověk slyší už jen při prohlídkách zámků, hradů či jmen velkých pražských paláců. Tady jsou to skuteční lidé a jejich neuvěřitelný svět. Sama paní hraběnka píše s úžasným nadhledem, lehce. Její dcera v doslovu píše, že se stylizovala do osoby více lehkovážné, než skutečně byla. Zcela jistě ji však lehce ironický pohled na sebe, na ostatní, na svět, na život nechyběl. Knihu opravdu vřele doporučuji.

22.03.2021 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Tohle je boží vymývárna mozku. Když už máte všeho dost a chcete jen něco nenáročného na čtení, co není úplně pitomé, je to milostné a zároveň jemně vtipné. Dostala jsem přesně to co jsem očekávala a díky za to.
Určitě ale doporučuji těm, kteří tento typ literatury mají rádi, není to nic pro ty kteří hledají náročnou literaturu, skvěle vystavěný příběh, hluboké sociologické sondy...

15.03.2021 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Tolik doporučovaná a skoro inkonická kniha a já byla tak zklamaná. Příběh mě nebavil, pro mě neměl spád a napětí. Pořád jsem čekala kdy přijde to moudro nebo tolik zmiňovaná filosofie, neviděla jsem ji - snad možná sem tam něco k zamyšlení. Asi tím, že je kniha určena pro mladší, tak se hodně, hodně opakuje, jiný smysl toho mi uniká, ale mě to rušilo.

28.02.2021 3 z 5

Příliš mnoho andělů Příliš mnoho andělů Petr Chudožilov

U nás se příliš nesetkala s úspěchem. Přijde mi, že kniha není příliš pro děti, nebo pro větší (četla jsem dětem 5,5 a 7,5) hodně věcí ze života a společnosti ještě neznají a tedy nemohou pochopit. Během čtení jsem toho musela hodně vysvětlovat (sami se ptaly), což rušilo a děti pak čtení nebavilo. Také se doma o andělech běžně bavíme, ale jinak, proto je toto podání a vidění mátlo. Několik příběhů bylo pěkných a hladivých, ale rozhodně jsem čekala něco jiného.

28.02.2021 3 z 5

Stříbrný dědeček Stříbrný dědeček Tomáš Oulík

Tohle jsme doma nedali. Je to absurdní literatura a možná se u ní bude bavit dospělý, který má tento žánr rád. Moje děti to nejdříve vůbec nechápaly a ptaly se a pak to vzdaly a už se jen nudily. Pro nás to tedy nebylo.

28.02.2021 2 z 5