AlenaInfy AlenaInfy komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velmi silne vypraveni, precteno jednim dechem. Chvilemi jsem mela uorimne chut nektere postavy prastit za jejich bezohledne jednani. Autorka umi skvele pracovat s emocemi.

27.03.2024 5 z 5

Pýcha a predsudok Pýcha a predsudok Jane Austen

Klasika na kterou nedam dopustit, jak knizne tak zpracovani od BBC.

19.03.2024 5 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Je vidět, že se autorky snažily oslovit co nejširší publikum a sborník je dle toho koncipován. Nicméně, když pominu povídky spíše pro mladší čtenáře, nebo ty, kteří vyloženě vyhledávají klasická romantická klišé, přišla jsem si na své. Jak u sborníků bývá, některé povídky se mi líbily víc, některé méně, ale všechny měly velmi zajímavý námět. Na tuzemské poměry celkem nevšední dílo. Oboustranná obálka se povedla, plus mě velmi potěšily vnitřní ilustrace, kterých je v knihách v poslední době jako šafránu. Dohromady je to příjemné dílko na pár večerů.

07.03.2024 5 z 5

Následuj oheň Následuj oheň Hope Marks

Tak tohle bylo docela peklo. Jako stazene z wattpadu. Pribeh by usel, ale nekvalitni korektury, tu tak biji do oci, ze to snad pozna i laik. Spatne budovani emoci, opakovani slov, na silu nasroubovane sceny. Ajaj. Skoda, snad se autorka casem vypise sama, protoze zrnko talentu tam videt je. Ale narocnejsim ctenarkam, toto rozhodne stacit nemuze.

07.03.2024 1 z 5

Ve větvích Yggdrasilu Ve větvích Yggdrasilu Tereza Kadečková

Skvělé téma, zajímavé zpracování, oceňuji jak se autorka držela původní mytologie. Konec mi trošku drhnul ale to je tak jediné minus. Misty jsem se zasmála. Doporučuji jako oddechovku pro milovníky fantasy, kteří si chtějí přečíst něco, kde není na prvním místě romantika.

10.05.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak tahle kniha je jako ten nejlepší film, který jsi kdy viděl, ale ve formě, kterou si můžeš vzít do postele. Autorčin talent vytvářet autentické a emotivní prostředí je obdivuhodný, čtenář se snadno ponoří do světa, který před ním ožívá. Občas jsem nevěřila, že Evelyn není skutečná. , Knihu lze chápat jako reflektivní zamyšlení nad podstatou života a hodnotami, které ho formují. Navíc ukazuje, jak jsme se jako společnost za tu dobu posunuli, třeba v otázkách homosexuálních párů.

Některé pasáže byly trošku zdlouhavé, proto hvězdička dolů, ale tato autorka rozhodně umí zaujmout

10.05.2024 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Dle ocekavani pecka, autorka pise ctive, pribeh si me podmanil. Navic jsem videla serial coz krasne dokreslilo atmosferu.

19.03.2024 3 z 5

Sex, prachy a potíže Sex, prachy a potíže Jana Slaninová

Kniha jako takova neni spatna. Zaslouzila by ale procistit text, vystrihat se opakovani sprostych slov, ktera po chvili nudila. Ocenuji ale autorky vypravecsky styl, rozhodne umi vybudovat atmosferu. Jako jednohubka na vecer je to fajn.

07.03.2024 3 z 5

Bridgertonovi (4-6) - komplet Bridgertonovi (4-6) - komplet Julia Quinn

Musim rict, ze tady je serial lepsi jak kniha.

07.03.2024 3 z 5