alena755222 alena755222 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V dětství jsme ji měli povinnou.Zustala nepochopena,nedoceněná v dětském myšlení a zapomenutá.A v dospělosti se k Princi vracim ve frázích, které mi přijdou na mysl v různých situacích,ani nemusím otevřít stránky.Ochočil si mě.Stal se mým přítelem,knihou nejmilejší,snad 20krat čtenou a pokaždé nově nalezenou.

O koníčku Sultánovi O koníčku Sultánovi Alfred Wellm

Nezapomenutelný příběh z mého dětství, plný lásky,pouta koně s děvčátkem a bolavého rozhodnutí v čase finanční krize, kdy si musí vybrat mládí a živost koně,nebo slepou věrnou klisnu.Dojme, rozpláče, pohladí...

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nejsem nadšencem knih s válečným tématem,ale v této najdete několik silných dějových momentů,krom válečného tažení spjateho s drsným a smrtelným zacházení s koňmi, jakožto nástrojem pro boj,od bezcitnosti a drsným podmínkám,k lásce a moudrosti zvířete a člověka,k oddanosti, dojemným momentům při ztrátě,najdete lidskost v době nelidské, křehkost života, ztrátu i radost spjatou se spojením s koňskou oddaností a důvěrou.Tento příběh je plný zvratů, má sílu,se šťastným koncem pro Joeyho a Alberta

05.05.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Není to žádný fanatický příběh o víře, přesto ji v něm najdete,tak jako filosofii o životě vpletenou do příběhu o putování za vlastním štěstím.Možné spojené s neskutečným,pohádka s důvtipem a moudrostí.Nic složitého,pro určitou skupinu čtivé, uvolňující.

05.05.2018 5 z 5

A včely se vyrojily A včely se vyrojily Ondřej Neff

Kniha, která neuškodí, rozesměje svým neuvěřitelným příběhem vypravejiciho chlapce o své,ve svých experimentech "bláznivé" matce a spícímu otci po většinu svého života,se zápletkami, které pobaví.
Četla jsem ji o volnu,a opravdu jsem si u ní odpočinula.
Nečekejte mnoho,ale ani málo.
Překvapující je, že autor je úplně jiného žánru, než jakým začal v této knize, přesto v ní najdete i poučné informace a znalosti vsazené do příběhu.

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Nemyslím, že by podle této knihy vznikl nějaký obchodnik milionář.Dalo by se říci, že otevírá obzor, duchovní stránku v jiném směru, než jsou ty běžné.Je dobrosrdečná, povzbuzující a k zamyšlení nad změnou vlastního směru k lepšímu myšlenkovému pochodu.

02.05.2018 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Jsem vždy pohlcena příběhy, jenž provází Thorey její praxi a životem.Je to žena, která svůj život věnovala dětem při své práci a o nichž píše.Sheila je asi její největší oříšek i srdeční záležitost z dob speciální pedagogiky,a osud je opět spojil.My tak můžeme vidět, že ani po mnoha letech,se děti neumí vyrovnat s traumaty a stále jim,ale i druhým,to přináší potíže v běžném životě.Ale také to,jak je pro ně minulost osobní a choulostivá.

Foukni do pampelišky Foukni do pampelišky Helena Dvořáková

Úzká, malá knížka na víkend, v které mnohdy žena najde život, myšlenky a pocity podobné jejím. Zachycení vztahů, životních trampot, prožitků.
Nenáročná, lehce čtivá, občas vyloudí úsměv, že snad pisatelka píše o vás, nebýt zaměstnání, které mají. Muž básník, ona malířka, ilustrátorka.
Některé, nepříliš zajímavé části moc rozebírá.

27.09.2020

Simon Potter se vrací Simon Potter se vrací Og Mandino

První díl mne oslovil více, jelikož se autor zaobíral více otázkou života,měl bohatší
děj,byl čtivější.Druhy dil se opet zmiňuje o smyslu života,autor se poušti až příliš do nezajímavých vzpomínek na své úspěchy, s nimi spojené konference a pracovní povinnosti,jakoby chtěl dosáhnout ocenění od lidí za svou práci,více než poselství lidstvu při nezajímavém líčení pracovních povinností.
Až v polovině knihy je náznak o smysluplnosti na cestě životem za pomoci druhým a opět porovnání s lidmi, kteří dosahli naplnění života a velkeho celosvětového úspěchu,kam se řadí sám autor.
Málokdo z obyčejných lidí se v tomto dokáže najít a ztotožnit.

28.05.2018 3 z 5

Ebola Ebola William T. Close

Kniha popisuje děsivou zákeřnost a nakažlivost, jež je schopna vyhladit lidstvo.Hledani původce a pomoc lékařů v oblasti, jež je v jiném náboženském směru.Neexistuje lék, který by zastavil krvavé vyhlazování vesnic domorodců...Jak málo stačí,aby byl člověk zničen do několika dnů,pak hodin,jak rychle virus mutuje k horšímu,bez zásahu člověka.Pouze virem z netopýřího trusu kdesi v jeskyni.Jen by mě zajímalo,zda opravdu vznikla vakcína proti ebole u soudruhů v Rusku,nebo si přiřkli zásluhy jiných.