Alena_S Alena_S komentáře u knih

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Odvážné, doufejme, že ještě ne příliš aktuální téma s mnoha náměty k přemýšlení a potenciálně (bohužel) velmi silný thriller. A když si čtenář myslí, že už v knize viděl všechno, proběhne dějem slon!
Příběh bohužel sráží to, že se od toho všeho příliš často odvrací k nekonečnému opakování scénáře "přišel - viděl - zabil - arigatou, a šel dál", přičemž popisu umírání postav je věnováno mnohem více prostoru než jim samotným - což je škoda.

15.08.2013 3 z 5

Masky smrti Masky smrti Jim Butcher

Na začátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst, ale - stejně jako u ostatních dílů - rozjede se a až do konce se nezastaví

15.08.2013 4 z 5

Jak se to řekne německy Jak se to řekne německy Ludmila Schönová

Užitečná inspirace samoukům - jen se v tom naučit hledat :)

Slovník vulgarismů Slovník vulgarismů Kryštof Bajger

Až se kolikrát člověk diví, co je to za výrazy (a to i v češtině) :D

13.08.2013 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Hnus, velebnosti... Dávám pár palců panu autorovi za kuráž a slibné náznaky děje - a že si taky nějakou tu silnou kávu ráda přečtu - ale tohle už i mně přišlo přehnané.

13.08.2013 3 z 5

Líza dělá noviny a další příběhy Líza dělá noviny a další příběhy Kit Hood

Byl to tenkrát nervák za našich dětských časů! :)

Pomsta Pomsta Peter James

Thriller výborný! ale nebylo mi teda moc dobře z toho, co ten zlý pán některým lidem dělal...
A kdyby náhodou někoho nechytla kniha, závěrečná pointa stojí za to sama o sobě!

Tři slepé myši Tři slepé myši Mikäel Ollivier

V dnešní době už taková zajímavá vzpomínka na objevování ohromných možností internetu; děj mi přišel trochu zmatený.

12.08.2013

Dýchej Dýchej Anne-Sophie Brasme

Úžasný, i když depresivní zážitek zvlášť pro nás lidi, co si od druhých nechají všechno líbit! :)

26.07.2013 5 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

"Jak poznám, že právě moje kočka je neurotická? - Každá kočka je neurotická." - Už to mě dostalo a zbytek knihy taky úžasný, rozhodně pobaví!

23.07.2013 5 z 5

Třicátá Marinina láska Třicátá Marinina láska Vladimir Georgijevič Sorokin

Že je to lehce zvrhlé, o tom žádná (scény s otcem hovoří za vše), ale nenudí. - Až po tu část, kdy se třicátou Marininou láskou stává sovětský svaz; dál už se to opravdu nedalo...

23.07.2013

Billy Billy Louis Whitley Strieber

Už to nějaký pátek je, co jsem to četla, ale pamatuju si, že se po tom neusíná moc dobře.

23.07.2013 4 z 5

Vládce stínů Vládce stínů Cody McFadyen

Z osudů postav knihy se mi místy obrací žaludek, násilnost občas až přehnaná, ale příběh a spád děje jsou výborné!

17.07.2013 5 z 5

Sen pro ducha Sen pro ducha Simon R. Green

Strašidelná mašinka, strašidelný divadlo, prostě paráda :) Jen nebýt toho neustálého dojmu, co má člověk po přečtení posledních několika knih pana Greena - že už to tu bylo...

15.07.2013 4 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Zajímavé počtení s ještě zajímavějším vyústěním. Jen pokud bylo záměrem pana autora naznačit, že realita je lepší než svět fantazijní, tak mě moc nepřesvědčil. Obojí má svoji míru bezútěšnosti

05.07.2013 5 z 5

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Člověk se musí začíst, ale pak už je to výborný zážitek a plno zápletek, co se v tomhle žánru jinak často nevidí!
Teda, opravte mě, pokud mi něco uniklo :)

04.07.2013 5 z 5

Předehra Předehra Radka Zadinová

Nádherný, moc zvláštní příběh!

04.07.2013 5 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Opět paráda! A že mě zrovna tenhle knižní žánr v jednom místě i upřímně dojme, to jsem opravdu nečekala :)

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Během první kapitoly jsem skřípala zuby, ale poté, co se vysvětlily všechny za vlasy přitažené části, už prozření a spokojenost - naprosto moje krevní skupina!

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Kniha úžasná, jen milého pana doktora za jeho neuchopitelnou mentalitu snad nakopat...