alegria2 alegria2 komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Skvělá knížka! Musím říct, že jsem si Betty a styl jejího vyprávění naprosto zamilovala. Pohodová, nenáročná knížka, u které člověk může prostě jen vypnout, popíjet čaj a radovat se z toho, že strasti v podobě krmení kuřat, na něj druhý den ráno nečekají.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedna z knih, kterou jsem si vybrala čistě jen kvůli názvu. "Jsou světla, která nevidíme" zní naprosto fantasticky. Ze samotného obsahu jsem ale už tak nadšená nebyla. Příběh je pěkný a zároveň i originální, ale asi mi úplně nevyhovoval styl superkrátkých kapitolek a tím pádem mi nepřirostla k srdci ani žádná z postav.

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Nějakou dobu jsem přemýšlela o tom, zda je to, co autor popisuje, alespoň trošku reálné. Brzy mi ale došlo, že o tom to vlastně vůbec není. Důležité je neztratit víru a pozivního ducha, zbytek přijde sám.
Kniha, ke které by se měl člověk vrátit vícekrát, aby pochopil opravdový smysl. I mě to ještě čeká.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Lepšího vypravěče válečného příběhu autor najít nemohl. Kdo jiný by měl vyprávět o válce než osobně sama smrt? Unikátní dojemný příběh, který by měl nám všem pomoci alespoň trošku přehodnotit myšlení. Na nic nemůžeme koukat černobíle, dokonce ani na druhou světovou válku.
Jedna z dvou knih, které jsem přečetla během dvou dnů, ale myšlenky mi v hlavě zůstanou navždy. Některé pasáže jsou mrazivé, ale svým způsobem uklidňující. Myslím, že jednou skončíme v dobrých rukách.

29.01.2019 5 z 5

Miluji knížky, ve kterých je ztělesněna sama smrt. Po skvělé Zlodějce knih se ke mně dostala tato nenáročná oddychovka a nebyla jsem zklamaná. Představa toho, že z nás po smrti vyletí motýl následně lapen do sítě, je natolik překrásná, že si ji velice ráda ponechám ve své mysli.

A ta nejdůležitější myšlenka z celé knihy? Za mě jednoznačně: "Svět bez smrti by prostě nefungoval. Lidem by chyběl hnací motor."

17.08.2018 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Nádherná knížka plná úžasných myšlenek, které, pokud je člověk dokáže přijmout, mohou změnit pohled na celý svět. Nevěřím v boha, ale v sílu odpuštění. No a o tom celý ten příběh je.

04.08.2018 5 z 5