Akimbo Akimbo komentáře u knih

Anna a Hanna Anna a Hanna Radek Habáň

Nemohl byste to někdo nechat přečíst Jiřímu Strachovi, aby podle toho natočil celovečerní pohádku?

30.11.2022 5 z 5

Závod míru aneb Tour Východu Závod míru aneb Tour Východu Jan Chaloupka

Velmi zavádějící název!!! Jedná se o paměti funkcionáře Závodu míru z dob socialismu a sportovního redaktora Rudého práva v jedné osobě. Pokud autor píše o cyklistice, lze občas dojít k něčemu zajímavému. Vyskytují se však téměř pravidelně hlášky typu: profesionálové závodili na mistrovství světa na trati o 100 km delší oproti amatérům proto, aby v závodě vznikla hluchá místa a mohly se vysílat reklamy, sáhodlouhá obhajoba toho, jak závodit v Kyjevě 14 dni po Černobylu bylo úplně v pohodě, odsouzení závodníka, který při výjezdu na západ emigroval a MNOHÉ další. V druhé části se však vyskytují nekonečně dlouhé pasáže hodnotící společnost po roce 1989. Rozuměj - úplně bez jakékoliv návaznosti na cyklistiku. Takový duševní průjem a la Miloš Jakeš, jak dřív vše bylo super a teď to stojí za houby. Tohle vydat pod názvem Závod míru je hodně za limitem :(.

17.08.2020 1 z 5

Můj život v Kristu Můj život v Kristu Jan Kronštadtský

Ne nadarmo se Janu Kronštadtskému přezývá Jan Maria Vianney východu, skvělá kniha pro rozjímavou četbu.

13.08.2020 5 z 5

Tobiáš z Blat Tobiáš z Blat Sylvie Germain

Temné, poetické, epické, úžasné...

30.04.2020 5 z 5

Paradox křesťanství Paradox křesťanství Graham Greene

Jedná se o sbírku esejů, projevů a menších statí, které jsou tematicky někdy dosti nesourodé. První část obsahuje krátké eseje Greena o ostatních spisovatelích, dosti z nich v současnosti neznámých, tou jsem se prokousával jen velmi těžko. Druhá část obsahuje rozhovor s Greenem a jeho úvody ke 3 vlastním románům, na základě úvodu k Jádru věci jsem se rozhodl si jej přečíst. Téma odpovídající názvu knihy se řeší velmi výživně až na posledních cca. 40 stránkách. Díky nim četby celé knihy nelituji.

04.02.2020 4 z 5

Momentky z mých cest Momentky z mých cest Elias Vella

Povídky mi nepřišly ani zábavné ani dramatické ani veselé, jak slibuje anotace. Nedočteno.

11.09.2019 odpad!

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Tohle nebyl můj šálek kávy. Příliš mnoho anatomie... Nebýt výzvy, nedočetl bych celou.

16.05.2019 2 z 5

Jak si Pán Bůh postavil betlém Jak si Pán Bůh postavil betlém Enrique Monasterio Hernández

Nádhera, ale pro děti to fakt moc není.

26.01.2019 5 z 5

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Jan Havelka

Pro milovníky Jeseníků lahodná delikatesa.

21.01.2019 5 z 5

Cesta na Západ. Po stopách ochočeného Boha Cesta na Západ. Po stopách ochočeného Boha Štěpán Smolen

Jeden z nejlepších a taky nejdrsnějších čtenářských zážitků za hodně dlouho!

04.12.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Poslouchal jsem audioknihu, takže nešlo zpětně dohledávat, kdo je kdo. Nevím, kdo koho zneužíval, kdo byl zneužíván kým, nevím, kdo koho zabil a bylo mi to nakonec i jedno, hlavně, že už to můžu smazat a pustit se do něčeho lepšího. A to jsem se na to po Dívce tak těšil :(.

24.10.2018 1 z 5

Z denniku lékařova Z denniku lékařova Ferdinand Karafiát

velmi syrové, velmi smutné, krásně poetické

10.05.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tohle že je nejslabší knížka autorky? Hned objednávám další titul. Pro mě velmi milé překvapení.

03.05.2018 5 z 5

Svatý farář arsský Svatý farář arsský Jan Maria Vianney

Stručný a čtivý životopis sv. J. M. Vianneye. Autorem knihy není J. M. Vianney, autor není v knize uveden.

02.05.2018 5 z 5

In sinu Jesu In sinu Jesu Benediktin

Velmi inspirativní, povinná četba nejen pro katolické duchovní ;).

10.01.2018 5 z 5

Krása Jeseníků Krása Jeseníků Ivo Netopil

nádherné fotografie úžasných hor

03.01.2018 5 z 5

Temné noci Matky Terezy Temné noci Matky Terezy Greg Watts

Zevrubný životopis Matky Terezy, pěkně napsáno, ovšem název poněkud zavádějící.

11.04.2017 3 z 5