ajasin ajasin komentáře u knih

Vtipně napsaný, zajímavý cestopis. Nemám srovnání, žádný jiný mě dosud ke čtení nelákal. A autor má můj obdiv. Já jsem asi byla, jsem a vždycky budu na podobné cestování příliš velký "posera".

13.04.2017 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Jedna z nejlepších detektivek, co jsem četla. Skvělá zápletka, zároveň výborné zpracování osudů vyšetřovatelů. Prostě tato autorka je můj šálek kávy.

16.08.2016 5 z 5

Francouzská venkovská kuchyně Francouzská venkovská kuchyně Mimi Thorisson

Krásně sestavená kuchařka. Nádherné fotografie, pěkně vyprávěný doprovodný příběh a slušné recepty. A já mám slabost pro tento starofrancouzský styl.

16.02.2018 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Příběh o získání nové chuti do života. Nenáročné, odpočinkové.

06.01.2018 2 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Soubor fejetonů, který neurazí ani nenadchne. Kdysi jsem přečetla prvotinu Ivanky Deváté, Rodinný podnik. Z té jsem byla nadšená. Moc mě pobavila. Tohle byl bohužel jen slabší odvar.

17.12.2017 2 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Knihy paní Ohlsson se mi líbí. Sérii s Alexem a Fredrikou čtu postupně a tato kniha je maličko jiná než předchozí, ale neméně zajímavá a čtivá. Téma světového terorismu je, a bohužel nejspíš ještě dlouho bude, aktuální.
( pozor malý spoiler)
Za sebe doufám, že piloti dopravních letadel jsou ve skutečnosti daleko inteligentnější a krizové situace zvládají lépe než je popsáno v knize. Ale možná jsem naivní.

07.07.2017 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Skvělé, napínavé čtení jako všechny Yrsiny detektivky. Pro mě byl nejlepší Led v žilách a Plavba smrti je v těsném závěsu.

17.04.2017 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Pro mě k hodnocení velice nesourodá kniha. První část - úvod do děje – neurazí, nenadchne. Druhá část – i přes o třídu lepší zpracování než zmíněný žánr, obsahuje snad všechna klišé charakteristická pro červenou knihovnu. Poslední část – naprosto skvělé. Nejraději bych dala 2,5 hvězdy, ale to nelze, tak za ten závěr jsem se přiklonila ke třem.

30.04.2019 3 z 5

Mám ráda babí léto Mám ráda babí léto Marie Chvojková

Kniha mapuje jeden lidský osud. Obyčejný život jedné obyčejné ženy, který ale rozhodně není nezajímavý. Příběh je poutavý a čte se velmi dobře. Je ovšem psán s určitou naivitou, někdy hraničící s patosem.

27.06.2018 3 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Knize se dá vytknout hlavně to, že dějová linie, která se odehrává v současnosti, občas sklouzne k obehraným klišé. Ovšem pro někoho, kdo má rád knihy, svět knihoven, antikvariátů a knihkupectví je tento příběh milým únikem do jeho oblíbeného prostředí.

02.05.2018 4 z 5

Kuchyně Středomoří Kuchyně Středomoří Carla Bardi

Skvělá kuchařka se zajímavými recepty, doplněná nádhernými fotografiemi. Krásná kniha.

07.02.2017 5 z 5

Hledám štíhlou ženu Hledám štíhlou ženu Jan Zlatohlávek

Vzhledem k tomu, že pravá identita autora je neodhalitelná, mám pocit, že knihu sepsal nějaký psycholog/žka nebo jak je dnes moderní "vztahový/á kouč/ka". Oddechové, nenáročné čtení, místy i poučné a zábavné. Pro někoho, kdo hledá životního partnera snad přínosné.

23.01.2017 3 z 5