Aileena Aileena komentáře u knih

Velká šance Velká šance Gaby Hauptmann

Četla jsem i lepší, ale úplně bych knížku neodsuzovala. Poměrně čtivá, jen konec mi tak nějak vyzněl do prázdna, možná musíte plynule přejít do druhého dílu. Být náctiletá, asi přidám hvězdu. ;-)

11.06.2018 3 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Tak je mi líto, ale za mě ne. Bohužel. Čistě rezonanční záležitost, děj 00nic a na to já opravdu nejsem. Z anotace jsem získala zcela mylný dojem. Ale kdo máte rádi barvité popisy čehokoliv, tak směle do toho. (Např.: Ale jak vkročil do stínu, černobílý kontrastní snímek najednou získal polotóny a postupně se koloroval.) Já měla velký problém těch 110 stránek vůbec dočíst.

30.11.2017 2 z 5

Hajtry - záhadná úmrtí pod kopyty koní Hajtry - záhadná úmrtí pod kopyty koní Dita Salbergová

Tohle bylo vážně dobré. Předesílám, že hvězdu navíc za mne dostal věrný obraz koňského prostředí a typů lidí, kteří se v něm vyskytují. Je vidět, že autorka koně a lidi kolem nich dobře zná. Škoda, že se jedná zatím o jedinou její knihu. Klidně bych si hned dala další. Doufám, že se někdy dočkáme, každopádně první krok do literární tvorby zvládla za jedna.

Samozřejmě by se dalo najít pár chybiček, ale v tomto případě mi přijde naprosto zbytečné rýpat. Snad jen příště věnovat trochu více péče ze strany korektora. Z větší části perfektní, v závěru pak občas něco haprovalo. Nic dramatického, ale při této kvalitě obsahu je i ta trocha nesrovnalostí škoda. Předpokládám, že se korektor zabral do děje a méně se soustředil na text... ;-)

Každopádně s klidným svědomím doporučuji k četbě každému, kdo má rád koně a detektivní žánr. Rozhodně nebudete zklamáni!

11.11.2017 5 z 5

Princezna Sultana a její blízcí Princezna Sultana a její blízcí Jean Sasson

Za mě špatná volba. Knížka se mi dostala do ruky náhodou, předchozí díly jsem nečetla. A po této ani číst nebudu. Další reálný - otřesný pohled do arabského světa - rozhodně přínosné, ale tím to končí. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy svou rozmazleností a slabošstvím, očekávala jsem dle anotací silnou ženu bojující za práva žen a četla jsem o princezně, která neví co s penězi, sice si neustále opakuje, jak je postavení žen hrozné, ale místo skutečného protestu propadá alkoholismu a má značné problémy s vlastní vůlí. Chápu, že situace žen zde musí být otřesná, ale v jejím postavení bych čekala méně rezignace a více snahy. Jakýsi náznak odvahy jsem nalezla až na úplném konci, ale těžko říct, zda tentokrát hrdinka dostojí svým předsevzetím, když se neustále potýká se slabou výdrží a nedodržováním přdsevzetí...

03.05.2017 2 z 5

Nebezpečne blízko Nebezpečne blízko Erika Hornáková

Měla jsem trochu strach ze slovenštiny, ale nijak výrazně mi při čtení nepřekážela. Poměrně svižná knížka, kde nechybí trocha napětí, akce ani láska a k tomu zajímavý pohed do fungování ruské mafie.

11.03.2017 4 z 5

Nejkrásnější kůň Nejkrásnější kůň Boris Almazov

Dnes již téměř nepředstavitelný příběh, nesoucí četné prvky komunistického režimu SSSR. V dětství jsem ji několikrát zhltla a věřila naprosto všemu (tenkrát to ještě bylo možné...) Nedávno jsem po ní sáhla znovu, abych ji přečetla dceři. Dost termínů jsem upravovala do reálnosti a srozumitelnosti, ale jinak mohu vřele doporučit všem dnešním mladistvým milovníkům koní.

30.12.2016 3 z 5