adeka9966 adeka9966 komentáře u knih

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Lidi!!!
Přečtěte si anotaci k desátému dílu - bude se odehrávat v Praze :) Já jsem vždycky ráda, když si někdo vzpomene na naší malou zemičku. Kor někdo jako Patricia.
No, anotace je celkem děsivá, chudák Mercy.
Jinak, díl supr - lepší než 3 předcházející. Tahle série s Kate Daniels je moje nejoblíbenější a vidím, že obě série mají hodně fanoušků, tak se snad nemusíme bát o dovydání všech dílů, jako třeba u Charley Davidson - ikdyž tam se nakonec rozhoupali, že čtvrý díl vydají...
Možná, že by se mi líbilo, kdyby tam bylo víc z Pod Kopcem, ale dobrý :) a taky víc interakcí Mercy x Christy :D
Ale Patricia je úžasná a stvořila úžasný svět.
Kdo jste se nerozhoupal k sérii Alfa & Omega, tak rychle na ní - Charlese i Annu si oblíbíte a bude tam víc Brana a to je samo o sobě lákadlo :)
Přeji příjemné počtení. 5*

26.07.2016 5 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Možná tím čekáním vzrostlo mé očekávání, aby tak rychle splasklo... Nevím, bylo hezké, že jsme se podívali na střípky z Charlesovi minulosti, ale stejně mi tam to pomyslné ,,něco'' velmi chybělo... Ano, Leslie byla milé zpestření, stejně tak ty dětičky... A Annina touha po dětech? Čekala jsem to, připadá mi jak mateřský typ, ale čekala jsem, že se stane něco, nebo na něco přijdou a budou mít s Charlesem své děti (třeba se ještě dočkám) :)
Za mě slabší než předchozí díly, ALE miluji tuhle sérii i Mercy.
3,5 *

13.12.2015 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Wow. Jsem citově vytížená. Toto je úplně první kniha u které jsem už od druhé části (kniha má 5+ epilog) brečela až do samého konce. Pořád mě bolí nos, rozedřený od neustálého utírání do kapesníků. Je to krásný příběh plný blbých náhod, ale i velmi vtipných scén. Nejlepší bylo ,,emailování" s Ruby, nebo internetová svatba :))) A Katie s Tobym byli skvělí. Ale vůbec jsem nečekala, že tam bude obsaženo tolik let.

16.01.2015 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Četla jsem to v angličtině (strašně mě štve to zpožděné vydávání knížek u nás!). Začínám čím dál víc a víc mít ráda Hugha, takovej pěknej padouch:). Jinak zápletka trochu předvídatelná, ale je to Kate :))). Mrzí mě ta osoba co umřela :/ + Bombastickej souboj!!! I to Hughovo ,,vylévání " srdce! - musím se přiznat, že slzička ukápla :D

11.10.2014 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Úžasná série, jedna z mých nejoblíbenějších, líbila se mi víc než TMI. Nesouhlasím s --norou-- protože Jema úplně žeru. Pak se mi líbí jak se to prolíná s TMI. Škoda jen že u nás ještě nevyšli The Bane Chronicles, protože Magnus je nejlepší ze všech postav! :)

13.09.2014 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Obálka hodně pomohla naší koupi, nelituji, že jsem to přečetla, znova bych se do toho ale nepustila. Autorka nastavila zrcadlo, ve kterém se odráželo všechno špatné, co s námi lidmi je. Zvrat na konci to podtrhl.
Možná by se toto zajímavé téma dalo pojmout i jinak.
Návštěva laboratoře na konci byla zbytečná, opakující se popisy procesu na jatkách také.

28.09.2022 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Dle mého byl první díl lepší, co mi ale vadí je SPOUSTA CHYB/PŘEKLEPŮ V TEXTU. A to nejen v tomto díle (vše v 1. vydání).

29.10.2021 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Ve svých jednadvaceti letech jsem se považovala za povznesenou nad rádoby smutnými a dojemnými situacemi z YA knih. Série možná YA byla, ale konec byl dospělý.
Ne, povznesený člověk rozhodně takhle nebrečí.

12.12.2019 5 z 5