45Bodie 45Bodie komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Simmons je můj oblíbený autor. Způsob, jakým píše mi vyhovuje. Platí to i v tomto případě. Z té knihy na člověka dýchá mráz, hlad, útrapy a beznaděj. Ten, kdo ve mě dokáže vzbuzovat takové pocity v pohodlí obývacího pokoje v parném létě je prostě mistr.

09.07.2019 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Ta kniha je výborně napsaná. Navíc, když uvážím, že se autor pustil do žánru, který pro něj byl nový. Typický humor zůstává, zápletka je dobrá. Oceňuji ten důraz na obíhání sousedů, to se cení :-D. Ta péče odborného poradce je tam vůbec docela znát, policejní kulisy jsou postavené perfektně a autor přehání jen občas :-D. Přečetl jsem to skutečně jedním dechem.

01.10.2018 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Nevím, zda se ta kniha dá brát jako horor. Ta knížka je na jednu stranu, na tu vnější stranu, úchylná, krvavá, perverzní, sprostá, brutální, vtipná, atd, jak už tady někdo psal, ale myslím si, že má i druhou stranu, tu vnitřní. Nevím, já jí tam subjektivně vnímám. Člověk se u toho vyloženě nebojí, spíš je to takový pocit dost k uzoufání, tedy alespoň pro mě, takový ten pocit, že po smrti nepřichází spravedlivé utrpení v pekle nebo zasloužený odpočinek v nebi, ale něco ..... hm něco trošku jiného :-D. Ale což, pocitů se za tu knížku vystřídá víc než dost :-D. Každopádně vřele doporučuji.

01.10.2018 5 z 5

Slepozrakost Slepozrakost Peter Watts

Tohle je Sci-fi jaké mám rád. Rozhodně to tedy není žádná odpočinková akčňárna, ale přesto mě čtení velmi bavilo, dokázal jsem se do děje a do prostředí vžít, budilo to ve mě emoce a ještě navíc to má myšlenku, nad kterou jsem docela rád trávil dost chvil po dočtení knížky.

05.08.2018 5 z 5

Rusové ve válce 1941-1945 Rusové ve válce 1941-1945 Richard J. Overy

Vyvážené, moderní, ozdrojované. Určitě to není suchopárný podrobný popis bitev, autor je poměrně stručný, ale dle mého názoru je vzhledem k rozsahu v té knize to podstatné. A to i co se týká doby předválečné a neblahé role některých mocností v předvečer konfliktu. Prostě takový velice kvalitní úvod.

23.01.2019 5 z 5

Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem Dimiter – Příběh agenta vyslaného peklem William P. Blatty

Na začátku to vypadalo nějak, na konci to vypadalo úplně jinak. Je to dobře napsané, dobře přeložené a mě se to četlo velmi dobře. Není to sice veledílo, ale rozhodně mi to nepřišlo špatné.

06.08.2018 4 z 5

Neochvějný Neochvějný Jack Campbell (p)

Je to akční, nijak složité, ale jsou tam kosmické bitvy, hrdinské činy, neochvějný, spravedlivý a skromný kapitán, prostě vše je jak má být, černobílé, pohodlné čtení k odpočinku.

06.08.2018 4 z 5