Rusové ve válce 1941-1945

Když v červnu 1941 vpadl wehrmacht do Sovětského svazu, narazil na protivníka, který na tuto situaci nebyl připraven. Na podzim již Hitlerovy jednotky stály před Moskvou a jejich vítězství bylo jen otázkou času.Jak se Rudé armádě podařilo otočit kartu a stát se hybnou silou při rozbití Třetí říše? A jaké následky měla válka na stalinským terorem decimované sovětské obyvatelstvo? Britský historik Richard Overy zde předkládá jedinečná fakta o válečném dění na ruské půdě. Úchvatně a přesně vypovídá o událostech jakými bylo obléhání Leningradu, Stalingradu či bitva u Kurska, boje v ulicích Berlína nebo konference na Jaltě a v Postupimi. Pro pochopení nezměrného úsilí a obětí vynaložených k porážce německé převahy Overy připomíná též předválečné události i následky této války na Východě, počítané mezi nejkrutější v lidských dějinách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137320/big_rusove-ve-valce-1941-1945-LbC-137320.jpg 4.514
Literatura světová, Literatura faktu, Historie

Vydáno: , Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)

Russia´s War, 1997

Kniha Rusové ve válce 1941-1945

45Bodie
23.01.2019

Vyvážené, moderní, ozdrojované. Určitě to není suchopárný podrobný popis bitev, autor je poměrně stručný, ale dle mého názoru je vzhledem k rozsahu v té knize to podstatné. A to i co se týká doby předválečné a neblahé role některých mocností v předvečer konfliktu. Prostě takový velice kvalitní úvod.

Ivinho
03.11.2015

Na tak velké téma je jedna kniha samozřejmě málo, takže autor je celkem stručný. Nicméně je dobré přečíst si "západní" pohled na Rudou armádu. Doporučuji