adso_ adso_ komentáře u knih

Vzestup a pád rodu Medici Vzestup a pád rodu Medici Christopher Hibbert

Kniha je v dnešní době spíš pohádkou než odbornou literaturou, ale počtení na lehátku je to příjemné, místy mě jazyk autora bavil až do zardění.

30.07.2016 3 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Pro mě děj předvídatelný; text místy ve své poetičnosti nucený, kostrbatý - nevím, radši méně obratů než takové, které mě ruší. Nelogická slovní spojení asi měla navodit pocit rozletu, nevázanosti, oproštěné poetiky od tradičních vazeb, ale na mě se nedostavil ten pocit, kdy se ve slovech utápím.

23.04.2016 3 z 5

Balthus – Pozdní vzpomínky Balthus – Pozdní vzpomínky Alain Vircondelet

čtivá, unášející. někdy musela být odložena, protože stačil prostě jen odstavec. jindy jsem byla nasycena až po padesáti stranách. témata se místy opakovala, jako nějaká zenová motlitba, ale možná je to právě třeba. obohacující.

07.03.2016 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

2/3 knihy jsem měla chuť ji hned odložit, při zbytku jsem se uvolila vtáhnout do napůl smyšleného děje a dojet to. Na mě hodně amerikánština, bohužel jsem to McDougallovi nevěřila, jakoby si postavy domýšlel. Sám Caballo Blanco se údajně neztotožňoval s tím, jak ho autor vylíčil, hodně věcí si prý dobarvil i ohledně událostí. Pokud Vám to nevadí, máte rádi pořádnou romantiku – sliby uprostřed mostu, že pokud při závodu umřeme, je to jen naše vina – jděte do toho. Stylisticky je to pro mě novinařina prublá románem. Nicméně, v tarahumarských sandálech sama běhám, chodím, skoro spím, takže proti mojim mexičanům a jejich skvělému vynálezu ani ň.

06.07.2015 3 z 5

Pořád něco Pořád něco Karolína Jirkalová

Akorát mi v knize chybí alespoň stránečka s přehledem autorovy tvorby, jinak skvělé.

25.12.2013 4 z 5

Prostory a dialogy Evy Jiřičné Prostory a dialogy Evy Jiřičné Karel Hvížďala

Jediná má výtka je k panu Hvížďalovi, který se podle mne až moc drží jakési předem dané osnovy otázek, a tudíž často nepříjemně přerušuje paní Jiřičnou (která se nechává unášet asociacemi) a navrací ji zpět k méně zajímavým otázkám než jsou zmíněné asociace. Možná je to tím, že není uvedeno jak rozhovor probíhal - např. mailovou poštou by se to dalo pochopit, kdyby ale probíhal osobně, tak mi to přijde místy nevhodné. Krom toho velice obohacující kniha, dává krom přehledu o paní architektce také komplexní vhled do světa architektury.

10.12.2013 4 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Kniha která stojí za přečtení, rozhodně si na ni dříve nedělejte vlastní názor. Pro aktivní lidi velice užitečný pomocník, pro nudné rejpaly věc k zasmání. Bohužel pravda je ta, že se týká Amerických podmínek, a i když se český vydavatel snažil dát pár poznámek s hvězdičkou pro ČR, nestačí to. Ale jiných výživných věcí je tam dost a dost :)

30.08.2012 4 z 5

2012 - Zlatá brána otevřena 2012 - Zlatá brána otevřena Jiří Maria Mašek

Úžasné shrnutí Maškových poznatků, ale jen pro náročné! :)

26.02.2012 5 z 5

Radikální odpuštění Radikální odpuštění Colin C. Tipping

I přes spousty knih, které jsem ohledně vyšších sil četla, mi přinesla několik nových cenných poznatků. A i přes radikální název vám své myšlenky autor zas tak radikálně necpe, jen poukazuje na druhou stranu mince:) Užitečná knížka, pohladí, pomůže.

26.02.2012 4 z 5

Svět za oponou: nahlédněte do říše zázraků Svět za oponou: nahlédněte do říše zázraků Alue K. Loskotová (p)

Jednoduchá četba obsahující velikou moudrost. S příběhem a stylem psaní to není slavné, jde vidět že jde o prvotinu, zato co do vědomostí vám to zážitek vynahradí ;) Skvělý vstup (nebo připomenutí) do esoteriky.

29.12.2011 4 z 5

Kauza Kristus Kauza Kristus Lee Strobel

Doteď nevím, jak jsem ty novinářské kecy od Leea překousla a přelouskala... ale podstata knihy (rozhovory s vědci ne téma Ježíš) je fenomenální a jisto jistě stojí za přečtení. Odnesla jsem si z knihy mnoho poznatků, za které má ode mě 4*. Poměrně čtivé, určitě nic těžkého na čtení. Působí skoro jak detektivka :D

01.08.2011 4 z 5

Ježíš: Životopis pro 21. století Ježíš: Životopis pro 21. století Paul Johnson

Pro lidi 21.století - pro lidi, které už nebaví dlouhé čtení a tak jim naservíruje jednoduchý přehledný text jak pro blbce. Paulovy starší knihy jsou na daleko vyšší úrovni.

31.07.2011 3 z 5

Tvrdí hoši píšou básně Tvrdí hoši píšou básně Charles Bukowski

"To, co umím já, nemůžu ani nazvat humorem. Řekl bych spíš... "komické ostří". Skoro tomu nemůžu uniknout. Ať se stane cokoliv... je to absurdní. Skoro všecko je absurdní. Musíme srát každý den. To je absurdní. Nezdá se ti? Musíme močit, cpát si do úst jídlo, z uší nám teče maz, vlasy? Musíme se škrábat. Docela odporné a hloupé, ne? Cecky nejsou na nic, pokud...
Víš, jsme zrůdy. Kdybychom si toho opravdu všimli, mohli bychom se mít rádi... všimnout si, jak jsme směšní, když našimi zakroucenými střevy protékají sračky, zatímco se díváme jeden druhému do očí a říkáme: "Miluji tě". Naše odpady uhelnatí, mění se na hovna a my si jeden před druhým nikdy neuprdnem. To všechno má v sobě komické ostří..."

31.07.2011

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Kniha je perfektním začátkem pro ty, kdo hledají způsob jak nově pojmout Boha, jak pochopit pojem Bůh či jen sledovat příběh autora, který sám teprve hledá svou cestu k Bohu. Když osekáme některé monology a zbytečné vsuvky, tak nám zbude velice solidní materiál, se kterým sami můžeme dále pracovat...

31.07.2011 4 z 5

Evoluce boha Evoluce boha Robert Wright

Opravdu kniha na úrovni, kdy jde od první chvíle vidět, že autor moc dobře ví o čem píše, bez skrupulí na vás chrlí informace a dává je do patřičných souvislostí. Určitě si najdu čas i na další jeho knihy.

31.07.2011 5 z 5