Tvrdí hoši píšou básně

Kolekce tří rozhovorů s Ch. Bukowskim:
– Paying for Horses (Vydělávám na dostihové sázky), London Magazine, 1974/1975
– Craft (Řemeslo), N. Y. Quaterly, 1985
– Tough Guys Write Poetry (Tvrdí hoši píšou básně), 1987

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25557/tvrdi-hosi-pisou-basne-rae-25557.jpg 4.195
Literatura světová, Biografie a memoáry

21.06.2019

Skvělé rozhovory.

Medunkavera
21.08.2016

"Jací byli Vaši rodiče a Vaše dětství?"
"Ach Bože. Táta mě rád mlatil řemenem na ostření břitvy. A matka ho v tom podporovala.
Takže... tvrdá kázeň po celou dobu, ale žádná láska mezi námi."

Tak... tady je vysvětlení, že byl takový, jaký byl. Vždyť dítě by mělo být zahrnováno láskou.
Mělo by se mu vysvětlovat: tohle smíš a tohle nesmíš.
A když on žil bez lásky, tak proto se takhle choval a vyjadřoval.
Ale přesto, že měl takovou výchovu, nikomu to nevracel. Nenosil v sobě žádnou zášť, ani nenávist. A proto si ho vážím.

Jack.Bledsoe
12.08.2016

Tři povedený rozhovory. Zajímavostí je, že jeden z nich s Bukowskim vede herec Sean Penn, kterej byl jeho velkej obdivovatel a podle všeho i kamarád.

puml
10.02.2015

Bukowski ve své nejlepší formě. Musím říct, že mě jako spisovatel nikdy moc nebral, ale líbi se mi jeho styl a taky to, s jakou lehkostí komentuje ty nejroztodivnější věci, a tak tu máme vedle sebe názory na ženy, na sex, na alkohol, ale i na to, že dobrej instalatér je daleko lepší než sebelepší adaptace Shakespeara. Mám jednoduše raději rozhovory s Bukowským, než jeho samotné literární dílo. Je vidět, že Bukowski neméně napomohl proslulosti svého díla svým životním stylem a pohotvovstí s jako vše glosuje. Na jedné straně až dětská bezelstnost, ale na druhé vypočítavost a hra se čtenářem, potažmo s tím, kdo pokládá otázky. Při čtení rozhovorů mě několikrát napadlo, jestli Bukowski není náhodou vzdálený příbuzný Li-Poa a Thomase Bernharda... podobnost by tam byla... Hank to měl holt všechno na háku. Doporučuji.

Skip
27.06.2012

Navzdory titulu nejde o Bukowskiho dílo v tom smyslu, že by to napsal. Jsou to tři rozhovory pro tři různé časopisy z let 1974/75, 1985 a 1987. Docela zajímavé a pěkně jsem si početl.

adso_
31.07.2011

"To, co umím já, nemůžu ani nazvat humorem. Řekl bych spíš... "komické ostří". Skoro tomu nemůžu uniknout. Ať se stane cokoliv... je to absurdní. Skoro všecko je absurdní. Musíme srát každý den. To je absurdní. Nezdá se ti? Musíme močit, cpát si do úst jídlo, z uší nám teče maz, vlasy? Musíme se škrábat. Docela odporné a hloupé, ne? Cecky nejsou na nic, pokud...
Víš, jsme zrůdy. Kdybychom si toho opravdu všimli, mohli bychom se mít rádi... všimnout si, jak jsme směšní, když našimi zakroucenými střevy protékají sračky, zatímco se díváme jeden druhému do očí a říkáme: "Miluji tě". Naše odpady uhelnatí, mění se na hovna a my si jeden před druhým nikdy neuprdnem. To všechno má v sobě komické ostří..."