Zvon

Ve světě smrtek je všechno jinak. Citra a Rowan zmizeli. Plovoucí město Trvalka je pryč. Zdá se, že už nezbývá nic, co by mohlo smrtkovi Goddardovi zabránit, aby uchvátil absolutní moc. Když se teď Nimbus odmlčel, zůstává otázka: Může ho ještě někdo zastavit? Odpověď mohou dát Tón, Zvon a Hrom.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458916/big_zvon-Zxb-458916.jpeg 4.3870

Smrtka / Žatva smrti 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Toll, 2019

Kniha Zvon

Aya81
28. listopadu

Celá série mne moc bavila. Autor měl vše promyšlené, aby v závěru vše sedlo jak když zapadnou všechny dílky puzzle.
Bavily mne úvahy o směřování lidstva, různé pohledy na život a společnost.

Luci-_-
24. listopadu

(+ SPOILER) Třetí a závěrečný díl skvělé série. Tento díl se rozhodně lišil od předchozích dvou, méně zaměřování na svět smrtek a více zaměřování na okolí a tónisty. Kniha se prvních 200 stran opravdu táhla, ale poté to chytilo spád předchozích dvou dílů a až do konce se nešlo odtrhnout. Za mě bylo zakončení uspokojivé, ale skvělým bych ho nenazvala, přesto je série něčím novým a za přečtení rozhodně stojí!

Leonora
22. listopadu

(+ SPOILER) No. Tak jsme si prošli všechno od osobního psychodramatu přes globální politickou špínu až po vesmírnou odyseu. Každá ze tří knih téhle trilogie má naprosto odlišnou atmosféru a i po dočtení by se mi stále líbilo, kdyby to bylo zfilmováno ve velkém stylu Hunger games.
Oceňuju, jak elegantně a přehledně autor přidává nové postavy, žádný přelidněný chaos, kde se vám půlka lidí smíchá. Čtivost se drží na stále stejné úrovni, o čemž vypovídá, že to zase píšu ve dvě ráno. Do poslední stránky je to napínavý jak kšandy. Líbí se mi, že se třetí díl vrací k původní akčnosti a dobrodružnosti, protože v tomhle ohledu mi předchozí díl moc nevyhovoval.
Úlitba genderové korektnosti v podobě meteorologicky fluidní postavy je nesporně originální a oceňuju, že nesklouzla do komické pozice, jaká se jí vyloženě nabízí a do knihy by se absolutně nehodila... A jakkoli mi vyřvávání genderů do světa akorát leze na nervy, musím ocenit i to, že tady je aspoň smysluplně začleněná jako jeden z mnoha různých sociálních experimentů budoucnosti. Vedle anarchie a žáber X-D
Rozhodně jsem z celé trilogie velmi příjemně naladěná a možná si vyslouží i místo v knihovně v papírové verzi, což se mi u čehokoliv jiného než u klasiky moc nestává.

Ajinka126
19. listopadu

Cítím velké zklamání nad promarněným potenciálem.

Svět byl skvěle vybudovaný, druhý díl skončil napínavě a bohužel mě nemile překvapilo, jak se začátek třetího dílu táhne. Bylo to jako číst úvahu o společnosti smrtek. Plno textu o ničem, děj se neposouvá a hlavní postavy jsou odsunuty na okraj. Nerozumím tomu. A nechci číst 300 stránkové "shrnutí".
Ve třetím závěrečném díle si troufám říct, že otázka budování světa a filosofie by dávno měla být vyřešená.

Konec také není moc uspokojivý. Málo odpovědí, stále až moc vaty okolo.
Shustermanovi asi došla šťáva a chtěl to mít za sebou.

Čtenář1234
09. listopadu

Tak toto je opravdu další mistrovské dílo od pana Shustermana. Promakaný děj, sympatické postavy, napínavý příběh... Až mě mrzí, že už tati série skončila.

OndraMergl

Když jste hlavní kompjůtr, co se má zakázáno vměšovat, ale najdete si nenápadné skuliny, jak zmanipulovat lidstvo, abyste z něj vykřesali alespoň těch pár vyvolených k záchraně a třeba i nějaký ten benefit pro svou existenci.

Holubicka1

Třetí díl Zvon je poslední díl z trilogie Smrtka. Na tenhle díl jsem se těšila, ale musím říct, že jsem malinko zklamaná. Měla jsem problém se začíst, některé věci se pro mě trochu vlekly a jiné byly zase moc rychlé a některé postavy,podle mě neměli tolik prostoru. Jinak se sérii,jako celkovou jsem spokojená. Svět je naprosto fenomenální, postavy jsem si oblíbila a i zápletka byla skvělá. Byla to skvělá cesta a i přes pár výtek, jsem si tuhle cestu vážně užila.

Příběh začíná tři roky po tragické události na Trvalce, kdy zjišťujeme, že Goddard převzal vedení cechu Smrtek a zavedl mnoho změn, které rozdělili cech. Po tragických událostech a vše co jim předcházelo se Nimbus odmlčel a všechny na světě označil za nezvedence,pouze jediný člověk na světě může s Nimbem komunikovat. A tím je Zvon.Lidi jsou , ale bez Nimba ztraceni, hledají směr a učí se fungovat bez jeho pomoci. Navíc se všichni domnívají, že při tragédii, kterou postihla Trvalku zahynuli všichni,kdo byli na ostrově. Mezi ně patří i Citra a Rowan.
A Smrtka Faraday, který se při svém pátrání s Murinou dostávají na opuštěný ostrov, nemá nejmenší tušení co se ve světě zatím děje a ani ostrov o kterém nikdo netuší, už zanedlouho nebude úplně opuštěný.
Pomalu se blíží změny. Nikdo nebude ušetřen a je jen na lidech jak se k tomu všemu postaví.

Víc k tomu nemůžu napsat, protože bych toho prozradila až moc a připravila bych vás tak o spoustu věcí, které vás určitě překvapí. Série určitě stojí za přečtení,jen třetí díl byl o něco slabší než první dva díly.

Chytuš

UCHOKNIHA. Neal Schusterman je neuvěřitelně mazaný - když už si myslíte, že jste mu všechny fígle prokoukli, přijde s něčím novým a originálním. Zvon je parádním zakončením série - možná pro někoho může být trochu rozvláčnější, ale já osobně bych neubrala ani písmenko (no možná až na ten podivný fluidní gender Madagaskařanů, který je podle mě prachsprostá úlitba moderním trendům ve společnosti)... Nad touhle výstředností ale přimhouřím oko, protože jinak to všechno bylo mazané a chytré - nejdřív vám některé textové vsuvky přijdou úplně mimo a vůbec netušíte, co si s nimi počít, ale na konci nejen že už víte proč, ale dojde vám celá geniální hra Neala Shustermana se čtenářem... Ačkoli je celá série primárně cílená na mládež, má potenciál zaujmout i mnohem starší čtenáře - a to se vždycky cení...