Zvěrolékař mezi nebem a zemí

Zvěrolékař mezi nebem a zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93071/zverolekar-mezi-nebe-93071.jpg 5 725 64

Zvěrolékař série

Děj knihy se odehrává na anglickém venkově v části Yorkshir. Spisovatel nás provází městy Darrowby, Scarborough a Windsor. Děj probíhá ve 20. století na začátku 2. světové války. Hlavní postava je James Herriot. Jeho povolání je veterinář, ale knížkou nás provází jako člen Královského letectva.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Svoboda

All Things Wise and Wonderful , 1976

Lili
27.05.2012 5 z 5

Herriot si na pomoc k případu nemocného psa, vezme Tristana:

„Vzal jsem ho s sebou - poprvé a naposledy, protože když jsme tam dorazili, vyrazil veliký boxer od boku své paní a vydal mimořádně sonorní pšouk, jakoby na pozdrav.
Tristan okamžitě napřáhl ruku v dramatickém gestu a zarecitoval: »Promluvte, vy sladké rty, jež nikdy neřekly jste lež.«
To byla jediná návštěva. Měl jsem dost trápení i bez něj."

hortenzie
03.10.2011 4 z 5

Všichni ti "Zvěrolékaři" jsou moc milé počteníčko.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Nádhera, co napsat víc? :). Vzpomínky známého zvěrolékaře během válečných let, on i čtenář se díky nim přenese na anglický venkov mezi bodré farmáře.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Ani ve válce autor neztrácí svůj optimismus a nadhled a zprostředkovává nám skutečné příběhy...jak si tak čtu, říkám si, že by bylo škoda nechat si je pro sebe :)