Zvěrolékař opět v jednom kole

Zvěrolékař opět v jednom kole https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31705/bmid_zverolekar-opet-v-jednom-kole-aCv-31705.png 5 339 37

Zvěrolékař série

Jamese Herriota jistě není třeba čtenářům představovat - jeho knihy plné optimismu, laskavého humoru a lásky k lidem i zvířatům si získaly srdce miliónů čtenářů po celém světě. Mnozí si také oblíbili Jamesova bývalého zaměstnavatele, přítele a nyní společníka Siegfrieda Farnona, jeho mladšího bratra - neodolatelného Tristana, Jamesovu manželku Helenu a temperamentního synka Jimmyho, ke kterému brzy přibude sestřička Rosie. Druhá světová válka skončila a James se pomalu začíná vpravovat do strastí i slastí každodenního života, navrací se zpět do svého působiště v Darrowby, ke své rodině a přátelům, a samozřejmě k veterinární praxi - tolik namáhavé, tolik potřebné a zároveň vykonávané s nesmírnou láskou a péčí o vše živé a "čtyřnohé", o všechny ty velké a malé tvory i tvorečky, kteří nám lidem pomáhají, jsou nám k užitku, jsou našimi ochránci i našimi oblíbenci a přáteli. K naprosté dokonalosti už schází jen překrásná krajina anglického Yorkshiru - se svými zelenými pláněmi, klikatými cestami a průsmyky, kopci a údolími, ve kterých žijí a tvrdě pracují drsní a dobrosrdeční lidé, právě takoví, jako je kraj, v němž se narodili. ISBN 978-80-85837-16-2 (dotisk 2007)... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ametyst

Lord god made them all , 1982

Knihomolka506
29.07.2020 5 z 5

Moje první seznámení s autorem cca před pěti lety a všechny příběhy o zvířatech se mi moc líbily. Mám je ráda dodneška:-)

Janadvorackova
20.03.2019 5 z 5

Opět další skvělá várka příběhů.
Tentorkát prokládaná cestou do Ruska. Zvěrolékař se totiž účastnil plavby lodí s nákladem oveček :). Na konci cesty jich asi pětina kašlala :), měl nějaké drobné nedorozumění s východními psy a zažil krapet nepochopení i od tamních obyvatel. Ale jen počáteční.

petunkav
13.03.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem opět otevřela jeden z dílů zvěrolékaře - nezklamal.
Příjemné, pohodové, místy úsměvné čtení. Nic náročného.

lemur007
12.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila a baví mě číst něco o zvěrolékařích. Moc se mi líbí krajina ve které se to odehrává.

pepa4081
08.05.2018 5 z 5

Klasické příhody veterináře doplněné zápisy z deníku pana Herriota z jeho cest do Ruska a Istanbulu. Pro mne klasika oddechového humoru.
Vrcholně uspokojivé.

Věrka B
30.11.2017 5 z 5

Mám ráda všechny knihy Jamese Herriota. Jsou příjemné a čtivé, je v nich neskutečná lidskost, láska, radost ze života i spousta humoru, ale i smutné příběhy.

katy238
13.11.2017 5 z 5

Nádherné příběhy o zvířatech a jejich lidech, které překračují dobu. Herriot stále baví a bavit bude.

HŠ
27.09.2017 5 z 5

Opět nadšená. Milé, poetické, krásné, vtipné.

BlackFun
18.09.2016 4 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole je další fajnové počtení, kterým si můžete zpříjemnit den. Jediné, co mi vadilo, jsou historky z lodi a letadla. Povídání o lodi mi přišlo doopravdy nudné a moc mi do celkového rámce knihy nezapadalo. Historky z letadla byly o trochu lepší, ale zamrazilo mě u konce těchto historek.

petra4080
24.02.2016 4 z 5

Miluju celou sérii knih od tohoto autora. Příběhy jsou čtivé, vtipné, jednoduché. Kdo má rád zvířátka, přijde si na své.

Peleus
16.09.2015 4 z 5

Opět příjemné oddechové čtení. Tentokrát, neb nejsem milovníkem popisů toho, jak někdo strká ruku do krávy či prasnice, mi chybělo větší zastoupení psích příběhů.

Na druhou stranu je kniha ozvláštněná autorovou plavbou do Ruska a Polska, následně pak krátkým, byť ne úplně podle jeho představ, pobytem v tureckém Istanbulu.

P.S. Čtivé. Pro milovníky zvířat, i autora, skoro povinnost (navíc v tomto dílu se dozvíme něco víc o Herriotových dětech).

Kao
02.02.2015 5 z 5

Super oddechová kniha! Musím říct,že pro mě jako milovníka zvířat to udělalo obrovský dojem... Zachraňovat životy zvířatům a brát na sebe veškerou zodpovědnost všeho co to sebou přináší je jasným ukazatelem,že ten člověk je prostě anděl!

aneleh18
12.02.2014 5 z 5

Zábava, ale i realistické vykreslení anglického venkova a jeho obyvatel. Dávám 5 hvězdiček, jaké jiné hodnocení by si zasloužila kniha, která mne nutí vrátit se k ní již poněkolikáté?

Lenny33
21.06.2013 4 z 5

Čtivé a hezké příhody ze života zvěrolékaře. Navíc doplněné sem tam úžasným humorem autora. :) Čtení mě bavilo a to je hlavní.

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zvláště kvůli jeho výpravě do Ruska. Některé je příhody jsou skvělé, vtipné a člověk má pocit, že se doopravdy staly. U jiných se ukazuje, že zvěrolékaři nemají lehký život, rozhodně ne ti, co vyjíždějí na farmy, protože občas sice vidí zázaky, častěji však vidí smutek páníčků i zvířat, když zvíře umírá.

Peršanka
01.01.2013 3 z 5

Tento díl byl pro mne kvůli překladu Miroslavy Němečkové zklamáním.

Evca999
05.12.2012 5 z 5

Zatím jsem na začátku, ale jistě bude skvělá, jako ty předešlé.