Zrodená z ohňa

Zrodená z ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468924/bmid_zrodena-z-ohna-iXB-468924.jpeg 5 3098 3098

Tretí diel najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla v hlavnej úlohe s najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien! Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu... Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách. Ak dokáže Celaena prekonať samú seba, stane sa najväčšou hrozbou pre kráľa a jeho zem – ale aj pre seba. Nenechajte si ujsť najpopulárnejšiu fantasy sériu súčasnosti: Trón zo skla, Koruna z temnoty, Zrodená z ohňa... a nezabudnite na štyri exkluzívne novely k sérii Trón zo skla!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

Heir of Fire , 2014

favoritka1234
27.05.2016 5 z 5

Naprosto skvělá! At už vyjde další díl!

LilianaFalcon
26.05.2016 5 z 5

Úžasné!!! A ten konec naprosto bezchybný! Tomu říkám gradace!
Vypadá to, že stále je na co se těšit :-)

I když ty pasáže s Manon bych klidně vynechala.

esussi
26.05.2016 5 z 5

Naprosto nejlepší díl z celé série. Celou dobu fandíte Celeně a Chaolovi, a pak puff. Najednou se na scéně objeví ještě větší fešák, spousta nových postav a všechno se to celé víc a víc zamotá. Bylo to pěkně promyšlené, ale nijak plánovitě, naopak děj vůbec nebyl předvídatelný.

Petra28
25.05.2016 5 z 5

První díl jsem začala číst kvůli dceři. Chtěla jsem vědět, zda je pro ni vhodná. Dočetla jsem, byla jsem spokojená. Přirozeně jsem sáhla po druhém dílu. A byl lepší. Příjemné překvapení. Na třetí díl jsem už vyloženě čekala. A jaký je?. Opravdu mám pocit, že s každou další stránkou je kniha lepší a lepší. Těším se na závěr.

Sephyrka
25.05.2016 5 z 5

Po dočtení druhého dílu jsem začala hledat, kdy výjde 3.díl. Byla jsem jak pominutá. Musela jsem ji mít, číst dál. Nutně jsem potřebovala vědět co je s Celaenou..Konec druhého dílu mě totalně rozsekal. Jistě si každy všiml, že díl od dílu je autorčino psaní lepší, kvalitnější. Tento díl to jen potvrdil..Kniha za víkend přečtená. Všude sebou, i na toaletu...Jistě odpustíte, když řeknu, že nejsem jediná kdo čte na WC. Libila se mi kniha rozdělená do 3 dějových linek. Nejvíce se mi samozřejmě líbila ta s Jeřábem a Celaenou ♥ :D. Konečně jsme se i dozvěděli, co se stalo v jejím dětství. Rozhodně stojí za ty prachy a za ten čas..další knižní série, ke které se s radostí budu vracet i v důchodu.

kyklop123
23.05.2016 5 z 5

Úplně super. Musím se přidat k předchozím komentářům, že každým dalším dílem je to lepší. Víc vílí magie mě hodně bavilo a rozvoj postav se ubíral taky dle mého názoru správným směrem. A nové postavy jsou naprosto skvělé, více dějových linií tomu rozhodně napomáhá...

ewi
22.05.2016 5 z 5

pridavam sa k tym, co povazuju kazdy dalsi diel za lepsi nez ten predosly .....autorka stale viac rozvija osudy uz znamych postav a pridava dalsie a clovek je zvedavy, ako ich prepoji, co vsetko sa este udeje a ako to cele skonci .....je to velmi navykove citanie a popravde, nemozem sa uz dockat dalsich dielov :)

vterinka
21.05.2016 5 z 5

Khina opět nezklamala. Perfektní pokračování série, které poodhalilo další vývoj situace, objevily se zde nové postavy, dověděla jsem se další podrobnosti ze Celaeniny minulosti, další vývoj s Chaolem a Dorianem, zkrátka mě to navnadilo na další pokračování. Kniha se četla sama a vůbec jsem se u ní nenudila.

kjama
20.05.2016 5 z 5

Co říct, každým dílem lepší a lepší. Kdo z vás ještě nečetl čtvrtý, tak je to zase o koušíček dál...

kklepkaa
20.05.2016 4 z 5

Není potřeba se mazlit s nějakým vleklým úvodem. Další díl splnil do jisté míry očekávání vytvořená na konci toho druhého. Po romantické dvojce autorka zacílila na děj a já si to užívala. Novinkou je, že zde máme rovnou tři dějové linie vyprávěné různými postavami. Díky tomu čtenář stále ví co se děje na všech frontách. Mě osobně se nejvíc líbila linka Calaeny a Jeřába (ach ten český překlad) a Manon a jejího oře Abraxase. Na druhé straně mě nijak extra nezaujala Dorianova linka se Sorschou. Já té Sorsche prostě nepřišla na chuť. Z nových postav mě ale zas příjemně překvapil Aedion, doufám, že se s ním v dalším díle střetnu. Co se týče Manon, jsem velmi zvědavá jak se protne její linka s Calaenou. Bylo zajímavé číst příběh očima dá se říct záporné postavy. Ale do jaké míry záporná je, to nám autorka odhalí doufám v příštím díle. Ovšem konec je opět infarktový a já jsem velmi zvědavá na další díl.

Ewilka
17.05.2016 5 z 5

Tahle série je čím dál lepší. Překvapilo mě, že děj nemá dvě dějové linie, ale tři. Bylo zajímavé sledovat dění z pohledu někoho ne zrovna dobré povahy.
Hrozně jsem si oblíbila Aediona. Hrozně se mi líbila jeho drzá povaha a myslím, že bych ho měla ráda, ať by byl na jakékoli straně.

Niskushka
17.05.2016 5 z 5

Super, jako vždy, jen mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na přeskakování k různým charakterům v knize. Občas tam byli pasáže, které mě moc nechytli, ale to je otázkou vkusu. Má i překvapivé zvraty. Knihu sem četla jedním dechem opět. :) Akorát mě mrzí, že další díl bude až za dlouhou dobu. Za mě TOP :)

MorbidCuriosity
16.05.2016 5 z 5

Kdybych mohla dat vic hvezd, dam je. Tohle byla neskutecna jizda!
Zatim nejlepsi dil, ackoliv jsen ze zacatku trochu pochybovala. Umru nedockavosti, nez vyjde dalsi :)

Barbarka_CZ
15.05.2016 5 z 5

Jestli to bude takhle pokračovat dál, tak fakt nevím, kde vezmu u dalšího dílu další hvězdičku. :D Skvělá knihy, vtipná i smutná, napínavá i vyvolávající melancholii (v pozitivním slova smyslu). Dokonce mě v určité chvíli "dohnala k slzám". Paráda. Už aby byl podzim!

estelina2300
14.05.2016 5 z 5

Wow, nevím co dodat. Jedno má asi to, že to byla neuvěřitelná jízda, která mi nedovolila se od té knížky odtrhnout.

Nicky.ca
14.05.2016 5 z 5

Zbláznim sa kým vyjde další diel :D

Alex.Barunka
13.05.2016 4 z 5

Byla jsem doslova překvapená tloušťkou knihy, která je téměř dvojnásobná oproti prvním dvěma dílům. To však znamenalo dvojnásob akce, napětí, dobrodružství a velké množství nečekaných zvratů. Příběh nebudeme prožívat jen s Celaenou, ale i s Chaolem, Dorianem a několika dalšími, zvlášť novými postavami. Navíc se dozvíme mnoho podrobností z minulosti hlavní hrdinky.
Autorka se snad knihu od knihy zlepšuje, většinou to bývá tak, že čím víc knih, tím se kvalita snižuje. Takže ji promíjím sem tam tu předvídatelnost a nějaké to klišé. Byl to prostě nářez a příslibem skvělého dobrodružství do budoucna.

maky11
12.05.2016 5 z 5

ÚŽASNÁ!!!

ikp5930
12.05.2016 4 z 5

Kniha byla opět lepší než předešlý díl. Nebyl to nejlepší titul z žánru sci-fi a fantasy ale mysím že se autorka pohybuje s každým dílem výš. Konečně žádný milostný trojúhelník. Jen mě zajímá kdy vypukne válka. Doufám že další díl bude opět lepší. ( Dědička ohně mi svoji strukturou začíná připomínat měsíční kroniky.)

natalie2171
12.05.2016 5 z 5

A i já jsem upadla do toho transu, ve kterém jsem byla obklopena jak nespoutaným žárem, tak chladným větrem, který pročistil mou mysl a donutil mě se chvíli třást.

Celý příběh ústil do neustálého crescenda a já jen mohu žasnout nad tím, jak autorka z napínového děje udělá ještě napínavější závěr. Tyhle knihy mají to, co by měla každá kniha mít. Rozdílné přechody mezi úvodem, jádrem a závěrem děje.

Tak jak jsem zpočátku měla v obliblě Chaola, nyní mám větší sympatie k Jeřábovi. Tak jak se autorka vybila v druhém díle na romantičnosti, tady jsme jí cítili jen opravdu jako lehký vánek. Ale i přesto jsem věřila v nemožné.

Tento díl byl procházkou nikoli růžovým sadem ale samotným ohněm. Příběh dosáhl ještě větších rozměrů. Představuji si ho jako stále se rozvíjející strom jehož větve dosahují velmi vysoko a nevím, zda se někdy znovu potkají.