Zrodená z ohňa

Zrodená z ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468924/bmid_zrodena-z-ohna-iXB-468924.jpeg 5 3111 3111

Tretí diel najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla v hlavnej úlohe s najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien! Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu... Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách. Ak dokáže Celaena prekonať samú seba, stane sa najväčšou hrozbou pre kráľa a jeho zem – ale aj pre seba. Nenechajte si ujsť najpopulárnejšiu fantasy sériu súčasnosti: Trón zo skla, Koruna z temnoty, Zrodená z ohňa... a nezabudnite na štyri exkluzívne novely k sérii Trón zo skla!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

Heir of Fire , 2014

zuzca.h
23.02.2017 4 z 5

Opět stejně jako u druhé dílu mi trvalo se začíst, povedlo se to až když se objevil Jeřáb a pak už se kniha četla skoro sama. Co se mi opravdu líbilo je prolínání 3 dějových linií. Super byly pasáže kdy si Manon i přesto, že udájně nemá srdce nacházela cestu k Abraxovi. Bylo fajn vědět i co se děje s Chaolem a Dorianem. A na konci to nabralo zajímavý spád. Opravdu jsem zvědavá jak celý příběh bude pokračovat, jestli se Celaeně povede osvobodit Doriana, jestli najde klíč sudby a jak proběhne její setkání s Chaolem.

Dani3
23.02.2017 4 z 5

Dědička ohně je za mě zatím nejlepší díl v sérii. Celaena/Aelin od prvního dílu vyrostla a to i díky Jeřábovi. Jejich přestřelky mě opravdu hodně bavily.
Jediné s čím jsem bojovala byly kapitoly s Manon a její Třináctkou. Výhodou pro mě bylo, že to byly uzavřené kapitoly, tak pokud jsem zrovna na Manon neměla náladu, tak jsem kapitolu přeskočila a později se k ní buď vrátila, nebo ji jen tak rychle přelétla, protože tento příběh mě zrovna moc neoslovil.

Evule114
21.02.2017 5 z 5

Je moc věcí, které mě štvaly.. ze začátku jsem byla vytočená, že to je psané jinak, než předešlé dva díly, ale zvykla jsem si.. také mě štvala Sorcha, takže dobře, jak to dopadlo.. Manon trošku fandím s Abraxosem a Jeřáb je prostě fajn... no jsem zvědavá, jak proběhne osvobození Doriana a jestli Celaena nakonec jen nebude mít něco s Jeřábem a ten její bratranec... nemám slov, nechám se překvapit. Každopádně se mi do poloviny moc číst nechtěla, ale konec to vynahradil :-)

petrzel
21.02.2017 5 z 5

Kniha je plná napětí, akce a moc moc mě bavila už se těším na další díl.

ala.mihalikova
09.02.2017 4 z 5

Upřímně uvažuji nad hodnocením a nejsem si jistá. Knížka mě docela zklamala. Oproti minulým dílům tohle byla docela nuda. Hlavní postavy mi autorka oddělila od sebe a už to nebylo tak úžasné jako před tím. Vytratila se akce, napětí, tajemno, vlastně vše, čím mě předešlé knížky ohromily. Části o čarodějnicích mi vyloženě lezly na nervy a nebavily mě. Kvůli nim jsem knížku opravdu nečetla. Vztah mezi Chaolem a Dorianem se rozpadl a to mě docela mrzelo. Sorschu jsem si neoblíbila, spíš naopak. A Celeana mi tu ze začátku přišla jak úplná chudinka. Že se to konečně rozjelo asi v polovině bylo super. Ale už jsem se ke čtení tak nehrnula. Co musím ale uznat, že závěr byl luxusní a konečně to bylo to, co se mi líbilo v předešlých dílech. Možná mě zklamalo to, že jsem od tak tlusté knížky čekala stejnou úroveň jako u předešlých dílů a těšila jsem se na to až moc. Bohužel se tak nestalo. Ale za těch posledních sto stránek, které konečně stály za to, dávám čtyři hvězdičky. A jsem zvědavá na další díl, jen doufám, že nebude takový jako tento.

Vevericka.eva
09.02.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha v sérii, autorka se vifitelně zlepšuje. Postavy dozrály, vševhno do sebe hezky zapadá, už se těším na další díl.

Madlenkačte
08.02.2017 5 z 5

Nejlepší díl. Všichni ty chlapi z této série musí být neuvěřitelní fešáci ale po tomto díle jsem tým Jeřáb :D

Akemi4
06.02.2017 2 z 5

Tahle série je jak horská dráha. Z minulého dílu jsem byla strašně nadšená a nemohla jsem se dočkat, až otevřu další díl. Pak se ke mně kniha dostala, začala jsem číst. A odložila ji. A zase začala. A odložila. Po víc jak měsíci mám dočteno, uf.
Problémem téhle autorky je (a pozoruju to třeba i u Dvora trnů a růží), že sice vytvoří zajímavý a poutavý námět, ale neumí ho zpracovat. Spousta myšlenek v knize byla super, linie Manon mě bavila (i když se mi tam moc nehodila), ale celkově je to tak strašně ukecané a rozvleklé, že mě to prostě nezaujalo a nedokázala jsem se začíst.
SPOILER!
Zabíjet Dorianovi potenciální manželky je už asi pravidlem (Nehemii chápu, tohle bylo divné a zbytečné), z Aediona, zajímavé a silné postavy, se najednou stala fňukna, která všechno dělá pro Caelenu (což taky není úplně mimo, ale díky podání mě to absolutně neoslovilo).
KONEC SPOILERU
Teď mám dilema, jestli mě příští díl zase nadchne, nebo už to mám vzdát.

teli9845
06.02.2017 4 z 5

Zatím nejslabší díl ze série. Hodně popisných zdlouhavých putovacích částí, na druhou stranu to byly důležité informace pro další vývoj příběhu, takže pokračuji dál:)

Danuscka
31.01.2017 5 z 5

Díl od dílu je lepší a lepší. Posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem je jedním dechem. Postavu Manon jsem si moc oblíbila a části o ní jsem si užívala a je jedno jestliže sehraje roli dobrou či zlou :-)

kiwizak
29.01.2017 4 z 5

Tenhle díl je pro mě nejlepší s zatím mnou třech přečtených. Celaena mi jako hlavní postava začala být mnohem sympatičtější, navíc se mi líbil vývoj vztahu s Jeřábem a celkově, kniha je podle mě i lépe napsaná než předchozí dva díly. Jak už zmiňovali někteří, tahle série zraje jako víno. Pokud bude další díl pokračovat v trendu, bude rozhodně o co stát.

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Při prvních stránkách jsem se lekla, že úroveň tohoto dílu bude stejná jako u Skleněného trůnu. Ten se mi líbil taky jen zčásti. Naštěstí se to ale brzy zlomilo. To na scénu vstoupil Jeřáb (opravdu si myslím, že jeho jméno nemuseli překládat do češtiny, ale co už). Od té chvíle už dostal příběh spád a já polykala jednu stránku za druhou.
Co dodat na konec? Už aby vyšel další díl - slibují ho v září a to je tak hoooodně daleko...

hrubik
28.01.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst. Bylo to jiné, spousta nových postav... ale pak mě kniha naprosto pohltila. Opravdu skvělý díl, možná zatím ten nejlepší z celé série.

Mischellin
27.01.2017 5 z 5

Sarah J. Maas. Přemýšlím, jestli ona sama není nějaká literární víla s obrovskou úchvatně šokující mocí...

Halka2
22.01.2017 5 z 5

Opět výborná fantasy. Objevují se nové postavy. Děj se rozděluje, což mě vůbec nevadí, naopak je to napínavé. Čím dál tím víc se mi tato série líbí.

NicaCola
22.01.2017 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl... ale doufám, že mi to ten další vynahradí :)

Katuska88
16.01.2017 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá novými postavami a stočením děje do jiné roviny, než jakou by čtenář očekával. To moc chválím. Upřímně jsem to vůbec nečekala.
Zamilovala jsem si Manon a taky úžasné wyverny.
Nepodařilo se mi ale vytvořit náklonnost k Sorsche.
Za mne zatím slabší, než předchozí díl. Podle mne se tři čtvrtiny knihy skoro nic neděje.
Nebýt dějové linie s Manon, určitě bych nechala knihu chvíli ladem.
Ještě jednou chválím nové postavy a rozdělení děje do několika linií, ale stále mám pocit určité neucelenosti. Ten se však zřejmě napraví v dalším díle. Zvědavost je silnější a brzy se do pokračování pustím.

Karolina01
14.01.2017 4 z 5

Přesto, že v prvním dílu byly spoilery jsem se třetím dílem naprosto spokojená. Objevuje se zde spoustu nových postav, ale Celaenu mám stejně nejradši, i když ji Manon silně šlape na paty. Můj velký problém s knížkou je počet stran, nejsem zvyklá číst, tak dlouhou knihu. Přes vyšší počet stran je to stále zajímavý příběh. Pokud si něco pamatujete z fyziky, tak pochopíte, když vám řeknu, že i přes dobrý příběh to byl pro mě střídavý proud. Jednou jsem se nemohla od knihy odtrhnou, podruhé jsem se nemohla dokopat ji číst, na to pokračovat ve čtení. Stejně přes všechno to vykompenzovaly postavy a příběh. :)

mmmisulka.r
12.01.2017 5 z 5

Další povedené pokračování série. Jsme svědky proměny bojovnice v královnu a poloviční vílu. Tahle série je prostě moje srdcovka. Více v recenzi.
Knižní deníček!

daniela58
11.01.2017 4 z 5

Do poloviny knihy mě to nebavilo,části s Manon též. Oblíbila jsem si Jeřába i Sorschu (nové postavy v sérii).Musím uznat,že tu bylo hodně odhalování minulosti Celeany. Měla jsem tedy šanci poznat i její druhou tvář - Aelin. Pro mě zatím nejslabší díl, ale ještě dneska se pustím do dalšího dílu :).