Zmizení Sáry Lindertové

Zmizení Sáry Lindertové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405097/bmid_zmizeni-sary-lindertove-rwU-405097.png 4 855 236

Jednoho podzimního večera vešla bezproblémová studentka Sára Lindertová do metra a víckrát ji nikdo neviděl. Hlavní vyšetřovatel Richard Ehler spojuje Sářino zmizení se starým případem, který mu ani po letech nedává spát. Po dívce pátrá i její sestra Klaudie se Sářiným přítelem Oliverem. Oni i policie vědí, že nezmizela dobrovolně, a brzy zjišťují, že není jediná, po kom se slehla zem. V metru totiž začíná mizet stále víc lidí. Klaudie je přesvědčená, že hluboko pod městem žije něco, co se nedá vysvětlit ani popsat. Neviditelné zlo, které lační po další oběti. A tou má být ona...... celý text

knihomolka1197
27.10.2021 2 z 5

pokus byl učiněn..nicméně detektivky, kde se vyskytují paranormální jevy nejsou můj šálek čaje..Knize však nemohu upřít čtivost.

monte
26.10.2021 3 z 5

Knihu jsem dočetla, ale fantasy není můj šálek kávy

jmn7053
26.10.2021 4 z 5

Kniha je zajímavá a čtivá. Naneštěstí mi přišlo, jako by se autorka nemohla rozhodnout, zda z toho chce udělat kompletní detektivku, YA román nebo kompletní fantasy, no a nakonec to všechno smíchala dohromady - to by nebyl až takový problém, akorát v tomto případě to moc nefungovalo. Začalo to jako normální detektivka, prostředek vyplnilo hodně povídání o tom jak se kdo cítí (YA) a konec bylo čisté fantasy. Mně se tedy nejvíce líbil začátek, bylo to temné, s dobrou atmosférou, ale jak říkám, všechno se změnilo a na konci jako bych držela v ruce úplně jinou knihu - slabší fantasy.
Doufala jsem, že to bude trochu více temné, že (v duchu detektivky) se objeví vrah - třeba sama Klaudie...? :) a fantasy tam bude jen pobíhat v pozadí (miluji fantasy ale zde bych spíše uvítala více oné detektivní atmosféry). I když začlenění staré víry a nadpřirozena se myslím skvěle povedlo, mou hladovou duši onen použitý konec neuspokojil. :/
Nicméně celková kvalita byla na slušné úrovni... a kdybych nevěděla jinak, myslela bych, že autorka je německého původu..(měla jsem z toho takový dojem, jsem jediná?) :D

1v8na
07.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Jedním slovem - paráda!!!
Bylo to čtivé, dobrodružné, napínavé - zkrátka zde najdeme od každého trochu - detektivní prvky, YA, hororové prvky, i prvky fantazy a mysteriozna.
Chápala jsem svým způsobem i Klaudii - to že neměla být typicky sympatickou hrdinkou a má mít tunu svých chyb a nedostatků.
Za to jsem si oblíbila Adama a jeho příběh mě mrzel....
Oliver mi přišel takovej suchopádnej.
A konec?
Za mě je tak trochu nedokončený, jakoby měl vrátka pro případné pokračování....

ugisha
06.10.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Mysteriózní detektivka přesně podle mých představ. Čtivé, uvěřitelné a místy velmi mrazivé! Pro děti bych ale asi nedoporučila...
Přečetl i tatínek a babička, oba se shodují na vysokém hodnocení :) Doporučuji.

Raddkaa
01.10.2021 4 z 5

Kniha má napínavý příběh s velmi zajímavým námětem, ale napsaný velmi čtivě. Příběh se pohyboval v žánru detektivky, trochu fantasy a trochu hororu. Autorka v knize skvěle popisuje prostředí, má propracované postavy a celý příběh má velice promyšlený do posledního detailu. Příběh vás vtáhne a vy nechcete přestat číst, protože vás bude zajímat, jak to celé vlastně dopadne. Místy vám až běhá mráz po zádech. V průběhu čtení trochu tušíte, kam se příběh asi schyluje, ale i přesto vás rozuzlení překvapí. Jediné malé mínus, závěr byl na mě trochu uspěchaný.

Karin_Kim55
23.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Mám z toho celkově takové smíšené pocity. Rozhodně jsem z toho nebyla tak odvařená jako většina lidí. Dovolila bych si říct, že jsem zklamaná.

První polovina mě rozhodně bavila víc. Je mnohem tajemnější, stále si v hlavě tvoříte různé otázky, na které hledáte odpovědi. Takové tajemno, které mi místy připomínalo Prokletý rok. (Tím, kdy se ptáte, jestli je to sakra fakt něco nadpřirozeného nebo se to nějak racionálně vysvětlí.) V první polovině také probíhá vyšetřování, které bylo příjemně napsané. Nejsem zvyklá na detektivky, takže tohle ne-moc detektivní bylo pro mě. :D Děsivé a napínavé části, kdy se máte v metru bát, jsou výborné! (Ty části bych si fakt večer v metru číst nechtěla.)

Velký problém jsem měla s hlavní postavou. Klaudie mi vůbec nebyla sympatická, stále jsem se bouchala do čela, jaká dělá hloupá rozhodnutí. Jako bez urážky, ale někdy mi přišla jako skutečná kráva. Ostatní postavy mě bavili a byly mi sympatické (nebo některé docela podezřelé, no).

Někdy ve druhé půlce mi došlo, že to bude opravdu něco spojeného s nadpřirozenem a tím to u mě hrozně kleslo. Těšila jsem se, že tam bude nějaké chytré vysvětlení, jak to teda bylo, ale ono se to vážně vysvětlilo tím nadpřirozenem a židovskou vírou. S tou židovskou vírou jsem měla hrozný problém a dost věci jsem v tom závěru nepochopila. Vyskočilo mi tam víc otázek než odpovědí...

A největší problém jsem měla se závěrečnou scénou. Takovým tím "epickým" závěrem/bojem. Tam jsem měla nutkání přeskakovat odstavce. Přišlo mi to hrozně přehrané, a to s tím Adamem? Jak to s ním teda bylo? On tam jako fakt zůstal a umřel? To mi přišlo jako úplně zbytečná smrt... (jestli jsem to dobře pochopila. je možné že jsem se na to už moc nesoustředila a nepochopila to.)

Musím dát velké plus, že i když je to české prostředí, tak mi to vůbec nepřekáželo. Není to tam dávané nijak na sílu. Jsou tam zmiňované některé stanice metra, ale ani jednou tam není napsané slovo "Praha", je to vždy nazvané jako "hlavní město". Nemluví se tam o žádném českém jídle, takže to vůbec nepůsobí trapně či nuceně. Možná to bude i tím, že Prahu vůbec neznám, takže mi to vůbec české prostředí nepřipomínalo.

Sečteno podtrženo: 3* dala bych jako dobrý začátek, jestli chcete zkusit detektivky, ale nejste si jistí, čím začít. (Já třeba zjistila, že detektivky pro nejsou pro mě.)

marketa1860
22.09.2021 3 z 5

Zajímavý nápad, příjemný jazyk, snadno zapamatovatelná hrdinka... nadpřirozeno moc nemusím, knihu jsem dočetla a líbila se mi, nicméně podruhé ji už číst nemusím.

JaLenka
13.09.2021 3 z 5

Na začátku mi trvalo, než jsem se zorientovala v žánru, následně několik kapitol velmi čtivé, ale když se poté z tajemna staly nadpřirozené bytosti a i policejní vyšetřovatel uvěřil na strašidla, už to zkrátka nebyl můj šálek kávy…

Kenan
03.09.2021 4 z 5

Velice čtivé, napínavé. Dvě sestry, dvojčata, z nichž jedna záhadně zmizela v metru.
Co se skrývá v metru, co znamenají nálety vran, kam mizí stále narůstající pohřešovaní lidé, jak se vším souvisí židovský hřbitov? Stojí za přečtení.

Isew
30.08.2021 4 z 5

Trochu jsem měla obavy, jestli to nebude takový odvar knihy Nikdykde. Nebyl. Příjemné překvapení. Všechno do sebe krásně zapadalo. Spojení židovských legend, metra, pochybných existencí, policie, mizejících lidí a tajemných skvrn. Napínavé a zajímavé.

Michalka98
19.08.2021 5 z 5

Skvělá a napínavá kniha, na jejímž konci mě mrazilo. Kateřina Šardická mě mile překvapila a nalákala na další knihu. Doporučuji.

lenule136
13.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Zmizení Sáry jsem si docela užila, konec byl ale docela uspěchaný a docela těžko představitelný na rozdíl od zbytku knihy. Byla jsem z něj docela zmatená. Líbila se mi část s nejlepší kamarádkou Klaudie, ta mě dost překvapila, nečekala jsem to. Některé chybky pobavily, jako když Klaudie vylezla z ledové sprchy a setřela páru ze zrcadla :D :D Ale stane se. Když se objevilo první mrtvé tělo, byla jsem velmi napnutá, autorce se povedlo budovat napětí. Nicméně, *SPOILER*, když se objevila Sára, byla jsem dost zklamaná, čekala jsem víc napětí okolo toho.
Celkově hodnotím knihu jako velmi dobrou.

Nuttelka
06.08.2021 5 z 5

Co si budeme povídat, po tomto příběhu už také na metro a vrány nebudu koukat stejně.
Pro mě byl příběh originální a doposud jsem nic takového nečetla (neposlouchala). Místy jsem se opravdu i bála, takový blbý pocit... hlavně večer po tmě se sluchátky na uších :-) Je to vlastně i smutný příběh, ztratit své milované či blízké, to myslím že čas prostě nikdy nezahojí.
Moc ráda si od Katky přečtu další knihy.
(Audiokniha)

Leonis
30.07.2021 5 z 5

Tato kniha se opravdu nehodnotí lehce. Jak už tu mnozí psali, očekávala jsem "jen" detektivku, která ale vyústila ve fantasy detektivku s hororovými prvky, což mě nesmírně potěšilo, jelikož tyto žánry čtu. Naopak lidé, kteří nemají takový žánr rádi, budou nejspíše zklamaní, přesto vřele doporučuji k přečtení všem, za zkoušku nic nedáte, i když nejste úplně cílová skupina.

Samotný příběh je opravdu čtivý, velmi dobře promyšlený. Jde vidět, že si autorka dala opravdu záležet i na detailech. Už od první kapitoly jsem věděla, že se mi kniha bude líbit, a to jsem nevěděla, že se příběh propojí s mým oblíbeným žánrem. Co bych možná trošku vytkla, tak jen jsem čekala asi nějaký velkolepější konec. K samotnému "problému" se dostávalo v podstatě celou knihu a až se celá situace řešila, přišlo mi, že to autorka trošku usekla. Ale i tak se mi celý příběh moc líbil a jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

evilunicorn
29.07.2021 3 z 5

Nadšen autorčinou knihou Noci běsů,půjčil jsem si její prvotinu s pocitem, že to bude skvělá volba.. Leč, musím se přiznat, přišlo mírné rozčarování.I když jednotlivé komponenty příběhu a jednotlivé zvraty jsou výborně vymyšlené,nedokázal jsem se za celou dobu pořádně do knihy začíst. K ani jedné z postav jsem si nevytvořil žádný vztah,nepociťoval jsem ani tíživou atmosféru,která by podobný příběh měla zdobit. Na prvotinu dobré, ale já si autorku budu přece jen pamatovat raději díky její druhé knize.

Nikkey
25.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Nevím proč jsem se od českých autorů držela tolik stranou, tohle byla bomba. Skvěle napsaný a promyšlený příběh, nevšední námět, spojení mysteriózních prvků, židovského náboženství a detektivky, atmosféra temného metra, záhadných stínů, černých vran- všechno naprosto dokonalé. Zápletka, která se týkala hlavní hrdinky a jejího duševního zdraví se mi hodně líbila. Bohužel musím srazit bod, jelikož mi autorka zabila mou oblíbenou postavu.
Nepředvídatelné? Ano.
Kruté? Jakbysmet.

Katka81
20.07.2021 5 z 5

Knížky od této autorky jsou opravdu čtivé. Přečetla jsem obě a opravdu vás vtáhnou do děje. Umím si i představit, že by se podle této knížky natočil film.

Miškus
13.07.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zápletka byla zajímavá. Vůbec jsem nečekala jak to nakonec dopadne a co se za zmizením Sáry skrývá.
Doporučuji.

Oxi
13.07.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a pro mě super. Hezky zpracovaný příběh s trochou tajemna a špetkou obav ... teď budu v metru víc sledovat okolí ;)

tajemství dvojčata metro pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené jevy

2019  82%Zmizení Sáry Lindertové
2020  79%Noci běsů