Zmizení Sáry Lindertové

Zmizení Sáry Lindertové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405097/bmid_zmizeni-sary-lindertove-rwU-405097.png 4 855 236

Jednoho podzimního večera vešla bezproblémová studentka Sára Lindertová do metra a víckrát ji nikdo neviděl. Hlavní vyšetřovatel Richard Ehler spojuje Sářino zmizení se starým případem, který mu ani po letech nedává spát. Po dívce pátrá i její sestra Klaudie se Sářiným přítelem Oliverem. Oni i policie vědí, že nezmizela dobrovolně, a brzy zjišťují, že není jediná, po kom se slehla zem. V metru totiž začíná mizet stále víc lidí. Klaudie je přesvědčená, že hluboko pod městem žije něco, co se nedá vysvětlit ani popsat. Neviditelné zlo, které lační po další oběti. A tou má být ona...... celý text

TerkaM
30.06.2019 5 z 5

Opravdu moc se mi to líbilo. Bylo to neskutečně čtivé a bavil mě příběh, který si autorka vymyslela. Příběh o tom, že se v metru ztrácejí lidé... no páni. Myslím, že jsem ráda, že je metro jenom v Praze a že jím tím pádem moc často nejezdím, protože jinak bych se bála. Fakt jsem ke konci čtení měla husinu na rukou a bála jsem se o hlavní hrdiny. Takže pokud si chcete přečíst nějakou hodně dobrou knížku od české autorky, tady tuhle vám rozhodně mohu doporučit. Nebudete litovat.

No, a mně nezbývá než čekat, jakou další knihu si pro nás Kateřina Šardická připraví. Já si ji zcela určitě přečtu. :)

Marfuška89
26.06.2019 5 z 5

Tak to bylo teda velké psycho pro mě. Jsem se až bála.
Asi se už budu bát vrán a metra, ty bláho…

!SPOILER!

Představte si, že byste se vydali do metra a už se nikdy nevrátili ve svém těle. Představte si, že vám zmizí vaše blízká osoba, která se za nějaký čas vrátí, ale není to vaše blízká osoba nýbrž někdo úplně cizí. Představte si, že jdete na svůj pohřeb, ale nejste to vy. Představte si, že mluvíte se svou mámou, ale přitom ona s vámi ne – ona vás právě pochovává.

Jde si to vůbec představit? Nejde!

Dočetla jsem knihu před pár dny, ale ještě teď mě jde mráz po zádech, když píši tyto mé dojmy z knihy. Zmizení Sáry Lindertové byla má první detektivní kniha, kterou jsem přečetla a nelituji toho. To je tak skvěle napsané, tak čtivé, že vás to prostě nutí číst dál. Mě ta kniha do sebe úplně vtáhla. Měla jsem vše před očima jako by to byl film.

Dobrá práce Kateřino Šardická! Netuším, jaké byly další knihy v soutěži Hvězda inkoustu, ale jedno vím jistě… VYHRÁLA JSI TO PRÁVEM!

Petkulajda
25.06.2019 5 z 5

Teda jestli tohle byla prvotina tak se těším na další úžasné příběhy :-)

petaSk
18.06.2019 2 z 5

Příběh na pomezí young adult, hororu a detektivky. Zajímavý úkaz v našich končinách. Postavy byly dobré, příběh byl dobrý a kniha čtivá, ale nemůžu vyzdvihnout nic, co by šlo nad průměr, ať už stylem psaní, příběhem nebo plytkými hrdiny. Příběh byl jednoduchý a ne moc originální, ale to nevadí, i mnohokrát opakovaná témata můžou být zpracována tak, že se tají dech. Tady se ale nestalo. Jde vidět, že Kateřina Šardická má dobře nakročeno, ale ještě potřebuje najít svůj osobitý styl a vypsat se.

Damonka12
17.06.2019 4 z 5

Na to že je kniha od české autorky je úžasná. Má světovou úroveň a ten nápad o metru je originální. Konec je nečekaný. Určitě vám můžu doporučit. Ale 5 hvězdiček dát nemůžu, protože jsem četla už i lepší knihy.

Pitbullka
07.06.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout. Skvěle napsáno, neobvyklé téma a spojení žánrů. Mohu jen doporučit!

martina1199
02.06.2019 3 z 5

Tato prvotina české autorky velmi mile překvapila. Napínavý příběh s velmi zajímavým námětem, napsaný velmi čtivě. Líbilo se mi, jak se pohyboval na pomezí žánru detektivky, thilleru a trošku i horroru :-) Chtěla bych taky vyzdvihnout obálku, která se mi moc líbí.
Ráda si přečtu další knihy z pera této autorky, protože píše opravdu dobře :-)

SPOILER!!!

Bohužel jsem přišla o část překvapení, jelikož díky tiskařskému šotkovi/nebo přehlédnutí při redakci knihy/ jsem si všimla věcné chyby v textu, díky které jsem předčasně odhalila, v čem spočívá hlavní zápletka knihy.

Prostě pozorná čtenářka no...

Tereziee
27.05.2019 5 z 5

Byla jsem velmi mile překvapena. Když jsem knihu kupovala, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. A musím říct, že jsem ani chvilku nelitovala, že jsem do knížky šla. Celá kniha mixuje moje oblíbené žánry - trochu detektivky, trochu fantasy, trochu hororu. Autorka skvěle popisuje prostředí, má propracované postavy a celý příběh má promyšlený do posledního detailu. Propojení s tématikou judaismu mě příjemně překvapilo. Můžu knihu jen a jen doporučit

Deniska147
27.05.2019 5 z 5

Fuuu. To byla jízda. Nic podobného jsem nikdy nečetla. Naprosto mě kniha odrovnala a velice překvapila. Skvělý výkon spisovatelky, která do posledního detailu zvládla vše vysvětlit a díky tomu je kniha tak báječná.

Efeméra
19.05.2019 5 z 5

Od Zmizení Sáry Lindertové jsem čekala kdeco, ale že knížka bude až tak dobrá, jsem tedy netušila. Hrozně se mi líbilo, jak jsem při čtení zapojovala svůj mozek a představivost, zatímco jsem se snažila dopídit tomu, kdo za (nejen) Sářiným únosem stojí, jak to autorka nakonec vysvětlí. Docela jsem se bála, že bude příběh přímočarý, že mě v něm nic nepřekvapí, naštěstí to tak však nebylo. Ve Zmizení Sáry Lindertové s něčím celou dobu počítáte a pak najednou za půlkou příběhu zjistíte, že to vůbec není pravda. Autorka si s vámi hraje, a to je hrozně osvěžující. Plusem je rozhodně také skoro až hororová atmosféra. Za mě 4.5 hvězdičky a už se moc těším na další autorčiny knížky.

sgjoli
18.05.2019 4 z 5

Tato kniha mne velmi mile překvapila. Autorka je píše velmi sympatickým stylem, které se čte velmi lehko. Umí vytvořit příjemně mrazivou atmosféru, sympatické postavy a příběh sám o sobě je velmi solidně vystavěný. Celé je to zaobaleno do hávu židovské mystiky, která umocňuje celkově ponurou atmosféru knihy. Na tuto začínající paní autorku jsem velmi zvědavá, s čím dalším se vytasí. :-)

MiraiYume
12.05.2019 5 z 5

Už dlouho jsem od českého autora nečetla žádnou knihu, která by mě doslova pohltila. Docela jsem tím začala cítit k české původní próze skepsi a tyto autory jsem přestala vyhledávat. Ale Kateřina Šardická s mým původním míněním úplně zamávala a zašlapala ho do země. Její kniha je od začátku do konce prostě skvělá! Hlavním tématem měla být detektivní zápletka a to je beze zbytku splněno. Ten fantastický nádech (zvlášť pro mě coby milovníka fantasy) je už jen pouhou třešinkou na dortu. Skvělé vyústění příběhu, dost dobré zakončení dějové linky Sáry i všech "přeživších". Čtení jsem si vážně užila, autorka si vítězství v soutěži beze zbytku zasloužila. Na prvotinu skvělý výkon! Byla tu připomínka k překlepům - ano, jsou tu, ale to v každé současně vydávané knize, co mi prošla rukama. Příběh byl však tak vyvážený a napínavý, že jsem si jich velmi brzy přestala všímat nebo snad vymizely... nevím. V každém případě smekám a těším se na další tvorbu (která snad brzy přijde).

Ailee
03.05.2019 4 z 5

Ne úplně můj šálek, ale bylo to dobré. Hodně tajemné.

JerryDexter
02.05.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se hrozně těšil od doby, co byla oznámena. Koupil jsem ji v den vydání, přečetl ji za necelé dva dny. Sice jsem čekal něco jiného, ale zklamán jsem rozhodně nebyl. Plný počet nedám jenom proto, že se nedostavilo ono wau, v které jsem doufal a knihu malinko sráží množství překlepů v textu. Na jedné stránce jsem dokonce objevil tři. To ale nic nemění na tom, že nám v Kateřině Šardické vychází nová česká literární naděje.

Ganie
26.04.2019 5 z 5

Napínavé a tajemné. Jen lehké fantastično, takže to třeba nezaujme všechny, ale rozhodně vás z toho bude mrazit!

Denčaa
24.04.2019 4 z 5

Začínala jsem ji číst s rozpačitými pocity, jelikož jsem měla pocit, že stěžejní žánr je detektivka. Ale hlavní prvky byly ty fantastické. Když jsem se do knihy ponořila víc, zaznamenala jsem jiný problém - bála jsem se. Přiznávám se, že popisy a atmosféra v knize mi mnohdy navodily husí kůži. Nechápejte mě ale špatně, bylo to výborně napsané a oceňuji, že to vyvolávalo dané pocty, což je klíč k úspěchu dobře napsané knihy. Rozhodně se ukazuje, že čeští autoři umí psát a mají právem svoje místo v knižních žebříčcích. Co však beru jako mínus, jsou charaktery osob, které mi přišly trošku chaotické. A děj se občas točil v kruzích, než autorka odhalila něco nového.

tajemství dvojčata metro pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené jevy

2019  82%Zmizení Sáry Lindertové
2020  79%Noci běsů