Zmizení Sáry Lindertové

Zmizení Sáry Lindertové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405097/bmid_zmizeni-sary-lindertove-rwU-405097.png 4 858 858

Jednoho podzimního večera vešla bezproblémová studentka Sára Lindertová do metra a víckrát ji nikdo neviděl. Hlavní vyšetřovatel Richard Ehler spojuje Sářino zmizení se starým případem, který mu ani po letech nedává spát. Po dívce pátrá i její sestra Klaudie se Sářiným přítelem Oliverem. Oni i policie vědí, že nezmizela dobrovolně, a brzy zjišťují, že není jediná, po kom se slehla zem. V metru totiž začíná mizet stále víc lidí. Klaudie je přesvědčená, že hluboko pod městem žije něco, co se nedá vysvětlit ani popsat. Neviditelné zlo, které lační po další oběti. A tou má být ona...... celý text

soupik2012
07.06.2020 4 z 5

Kniha to není špatná, ale chybné žánrové zařazení mě hodně naštvalo. Neměla jsem chuť na horor a tato kniha se žánrově ze všech myslitelných zařazení horou blíží nejvíc. Příběh skutečně začne jako správná detektivka. Ale velice brzy zjistíte, že tomu tak není. Hlavní hrdinka Klaudie mi přišla značně nesympatická, ale na konci její chování pochopíte a myslím si, že jí stejně jako já její chování odpustíte. Mnohem víc mi vadilo poměrně časté nelogické chování téměř všech účastníků příběhu. Ale to je pro tento žánr typické. Navíc mi připadá hloupé hledat logiku ve smyšleném příběhu. Jenomže já očekávala detektivní příběh a tam stavím logiku na první místo. Takže nelogičnost v uvažování a chování všech postav mi dlouho vadila. Za nic z toho paní Šardická nemůže. A k jejímu příběhu toho vlastně moc co vytknout nemám. Z příběhu místy skutečně zamrazí a to je u hororu to největší vyznamenání. K audioknize mám drobnou výhradu k předělům u jednotlivých odstavců. Žádné nejsou. Někdy je delší tichá pauza, jindy ani to ne. Naopak pochválit musím hudební podkres i způsob načtení v podání herců Anita Krausová a Vasil Fridrich.

cenichajda
02.06.2020 2 z 5

Uff, po dlouhe dobe kniha, u ktere jsem se do docteni opravdu hodne nutila. Dokonce jsem v jednu chvili byla presvedcena, ze ji odlozim. Vyresilo to preskakovani odstavcu.
Styl psani ani dej knihy nebyl spatny, ale obcas jsem mela dojem, ze nektere sceny jsou tam jako by navic. Kdyby mela kniha o nekolik (za me mozna i stovek) stranek mene, nemyslim, ze by tim bylo deji ublizeno. Prislo mi to zbytecne dlouhe, dej se poradne zacina rozjizdet az zhruba za prvni tretinou. Na druhou stranu, jakmile se dej rozjede, vtahne Vas do nej a chtece vedet jak to bude dal.

DarthElle
31.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mi dala ale zabrat. Zahryzla se do mě a nepustila, dokud nebyl konec. Poslední stránky jsem hltala jedním dechem a po konci jsem se cítila dost prázdná. Paní autorka má talent! A tu soutěž rozhodně vyhrála právem.
Děj odsípal, dočkala jsem se několika hodně dobrých plottwistů, u kterých jsem si mohla říkat "Vau! To jsem nečekala!" a to rozhodně není jen tak někoho překvapit, aniž by něco čul, ale jí se to dokonale povedlo.
Postavy mi byly sympatické, ač se Klaudie tvářila jako největší bubák na světě, stejně jsem ji měla nejraději. Navíc po tom všem, co si prožila, co se k ní přitiskla Alice a stáhli ji mámu, se nebylo čemu divit. Pak jsem měla ještě hodně ráda Adama, škodaže se odtamtud nedostal, ale umřel jako hrdina a oni díky němu mohli utéct. Škoda, škoda, jemu a Klaudii jsem fandila. Je mi líto i Sáry, celou dobu člověk čeká, že by se mohla vrátit a pak jsme o tuhle naději oloupeni.
Jsem zvědavá na možný další počin autorky, protože takové jako ona si zaslouží být čtené.

lena.o.knihach
19.05.2020 4 z 5

Nechápu, proč jsem se téhle knize tak dlouho vyhýbala. Nejspíš jsem se bála další české tvorby. Jenže v tomto případě to bylo úplně zbytečné. Zmizení Sáry Lindertové bylo skvělé čtení!

Metro, vrány a zmizení Sáry. To je vše, co jsem o knize věděla. Ano, až tak jsem se jí vyhýbala. Nevěděla jsem o ní skoro nic. O to větší překvapení pro mě kniha Kateřiny Šardické byla. První kapitola mě hned vtáhla do děje a až tak v první třetině jsem se teprve začínala bát, k čemu se to všechno začíná schylovat. Proto jsem tomu nedala plný počet hvězdiček.

Já vlastně doteď nevím, jestli mě to nadpřirozeno v knize zklamalo nebo ne. Zkrátka jsem čekala trochu jiné vysvětlení, i když i tahle zápletka dávala smysl. Jen bych se asi tady držela více toho skutečného světa.

Ale! Na druhou stranu zas netušíte, co se na dalších stránkách bude dít. Jste po celou dobu napnutí a v duchu si říkáte, že už nikdy nepojedete sami metrem. Hlavně v noci.

Bezkyne9
10.05.2020 5 z 5

Kniha byla velmi prijemnym prekvapenim :) ... precist ji na dva zatahy nebylo nejmoudrejsi, budu si muset nechat rozsvicenou lampicku, ale byla neodlozitelna... zajimave propojeni s zidovskymi myty a legendami...

pavla.ba
10.05.2020 4 z 5

Mně se kniha moc líbila. Autorka je opravdu velmi nadaná a fandím jí! Zajímavé téma, hezký příběh, postavy. Bylo to něco jiného, než jsem čekala, ale v pozitivním slova smyslu.

michaela.22
29.04.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá. I když má přes 400 stran, čte se velice dobře a rychle. Gradující zápletka a napínavý děj Vás naprosto vtáhne. Chválím také krásný přebal.

farys_books
28.04.2020 5 z 5

Já na strašidelné příběhy moc nejsem, ale tohle byla pecka.
Od této knížky jsem neměla žádné očekávání, vlastně jsem jenom věděla, že tam někdo zmizí. To by z názvu nikdo nepoznal, že? A musím říct, že jsem byla dost překvapená, a to v tom nejlepším smyslu. Knížka vám dá plno napětí a strachu, a já opravdu nedoporučuju číst tuhle knížku v noci, potmě, sama v pokoji. Mohli byste pak mít problém usnout, jako jsem to měla já.
Ale každopádně, knihu hodnotím velmi pozitivně, přečetla jsem ji v podstatě za dva večery, jak mě bavila, víc k ní pomalu ani nemám co říct ♡. Snad jenom to, že ji rozhodně doporučuji.

lucky4ever
24.04.2020 5 z 5

Příliš knih od českých autorů nečtu, málokdy mě totiž baví.
Tato kniha mě však velmi mile překvapila.
Sára jednoho dne zmizí v pražském metru za velmi zvláštních okolností. Začíná po ní pátrat policie, ale i její dvojče Klaudie. Začíná se odkrývat dlouhý řetězec nevyřešených případů, který sahá hluboko do minulosti a který nadále ohrožuje i osoby, pátrající po Sáře. Nikdo však netuší, co je horší, jestli když se lidé ztratí, nebo když se vrátí?
Kniha s úžasnou strašidelnou atmosférou a svižně plynoucím příběhem.

karol.cadex
23.04.2020 3 z 5

Úplně mě autorka nepřesvědčila. Spíš jsem v knize viděla Šefaru a jeho Podsvětí, ale tohle je taková jeho mladší nedotažená sestra.
Postavy jednaly vcelku nesmyslně, spousta vaty všude kolem a vážně je to spíš pro mládežníky než dospělé čtenáře.

Adél784
14.04.2020 4 z 5

originální příběh od české autorky, konec jsem ale čekala trochu jiný. Musím říct, že kniha je chvílemi trochu strašidelná.
4/5 doporučuji

alena0268
09.04.2020 5 z 5

Příjemně vystavený příběh, který dokázal i překvapit a zaskočit. Oceňuji širokou slovní zásobu a detailně popsané scény. Čtenář se snadno vcítil do hrdinky i si dokázal dobře představit probíhající děj. Atmosféra po přečtení rezonuje a nutí hledat knihy, které by byly něčím podobné. S chutí bych sáhla po volném pokračování. :)

SPOILER!!

Jediné, co mě trochu mrzelo, že pár drobností nebylo zcela osvětleno. Ráda bych se dozvěděla, jak přesně zemřela Amélie, protože není úplně jasné, zda ji Stíny uškrtili na provaze a nebo tak učinila sama. Je jenom zmíněno, že zmizela při povodních, ale víc se k tomu nedozvíme. Pokud ji zabili Stíny, proč její tělo nechali dole? Byla nemocná?
Podobně nevyjasněná je čerstvá krev na vchodu do podsvětí. Opět: Byli to Stíny, kteří tam malovali obrazce?
Ke konci události směřovaly perfektně, není to uspěchané, ale knize by prospělo o takových 20 stran více.
Nicméně i tak dávám pět hvězd a zcela zaslouženě. :)

Twinny
05.04.2020 4 z 5

U téhle knihy byly věci, díky kterým jsem k ní přistupovala s nedůvěrou - young adult thriller? Česká autorka? Ale byla jsem mile překvapená.
Chvíli jsem se bála, že to bude jen kopie Kinga. Další To, další Řbitov zviřátek. Naštěstí se tak nestalo.
Příběh byl skvělý, bavil mě, přečetla jsem ho velmi rychle. Nešlo se odtrhnout. Musela jsem vědět, co se stane. Chtěla jsem znát odpovědi. Věděla jsem, že tyto odpovědi budou jiné, než u klasického thrilleru či detektivky. Takže tato kniha s nádhernou obálkou v mojí knihovničce zůstane.
Dávám 4*, protože jsem tam narazila na pár drobných nesrovnalostí a chyb v ději.

oblakaknih
02.04.2020 5 z 5

Bála jsem se, že po všech těch pozitivních recenzích a nadšených ohlasech budu z knihy zklamaná, ale klidně jsem mohla mít největší očekávání. Tohle je totiž naprostá pecka!
Námět je originální, skvěle zpracovaný. S každou stranou jsem byla napjatější a zvědavější, co přinese konec knihy.
Moc jsem si oblíbila postavy. Klaudie mi byla sympatická a já jsem se do ní dokázala lehce vcítit. A do Adama jsem se zamilovala, to se mi dlouho nestalo.
Kniha se skvěle četla, styl psaní mi moc sedl. Autorka do děje zakomponovala i židovské náboženství, což se mi moc líbilo.
V příběhu je několik povedených zvratů, vždycky jsem byla překvapená. Romantiky je tam jen trošičku, takže jí příběh není přehlcen.
Stojí za přečtení!

Kriss6
31.03.2020 4 z 5

Já myslím, že je to dobrá kniha, ale některé části moc zdlouhavé.

tereza2787
25.03.2020 4 z 5

Knihy od českých autorů jsem nikdy nečetla. Tohle byla moje prví kniha přečtená od českého autora a jsem moc ráda, že to byla právě tahle kniha. Do příběhu jsem si vžila už po první kapitole. Jedná se o originální příběh, který vás pohltí na začátku a pustí až na konci. Pokaždé když jsem si říkala jo tak už vím jak to nějak skonči nebo tak něco, tak autorka tam zavedla zvrat co všechno otočil o 180 stupňů a já si jenom řekla "wau tak tohle jsem nečekala". Hltala jsem každé slovo každou stránku a než jsem se nadála byla jsem na konci knihy. Moc všem doporučuji, jedná se o knížku, která vám uvízne v paměti. Těším se na autorčinu další knihu.

Šárušinka
24.03.2020 4 z 5

Knihu jsem si opravdu užila. Příběh byl originální, hltala jsem každou stránku. Musím ale říct, že závěr mě trochu zklamal, ale i tak se těším na další dílo od Kačky Šardické.

Coucouha
23.03.2020 3 z 5

Na prvotinu je to velmi povedené. O to více mě těší, že tuto knihu napsala češka.
Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, ani o čem kniha bude, takže jsem si její čtení opravdu užívala a hltala každou stranu, protože je napsaná opravdu velmi čtivě a nutí vás to pořád pokračovat, abyste zjistili, kde je pravda. Poslední kapitola mě opravdu dostala!
Jediné, co mi bylo fakt proti srsti je, že to bylo až moc mysteriózní. Nadpřirozenost celkově v knihách nevyhledávám. Taky proto jsem ráda, že jsem o tom před začátkem čtení nevěděla, protože jinak bych se do této knihy nepustila.
Každopádně doufám, že autorka vydá ještě pár knih. Myslím, že má velký potenciál :)

JajaCZ
22.03.2020 3 z 5

Rozhodne chválim autorský počin Kateřiny Šardickej. Čítanie ma do poslednej chvíle bavilo, i keď som mala nejaké výhrady k naivite deju alebo konaniu postáv. Napr. "neviem čo budem robiť, nemám plán, ale vymyslím ho, až tam budem" Myslím, že táto kniha je pre mladších fajn vstupom do troška iného žánru ako je fantasy a romantika, ktorá sa masívne pre mladších vydáva.

whiolet
21.03.2020 4 z 5

Zajímavá knížka. Její čtení mě bavilo, téma mě více než oslovilo,ale nemohu se zbavit dojmu,že mi tam chybí větší hloubka celého příběhu.
Rozhodně si nemyslím,že čeští autoři píšou hůř než ti zahraniční a díky této knížce se mi opět potvrdilo,že psát umí! :)