Zmizení Sáry Lindertové

Zmizení Sáry Lindertové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405097/bmid_zmizeni-sary-lindertove-rwU-405097.png 4 858 858

Jednoho podzimního večera vešla bezproblémová studentka Sára Lindertová do metra a víckrát ji nikdo neviděl. Hlavní vyšetřovatel Richard Ehler spojuje Sářino zmizení se starým případem, který mu ani po letech nedává spát. Po dívce pátrá i její sestra Klaudie se Sářiným přítelem Oliverem. Oni i policie vědí, že nezmizela dobrovolně, a brzy zjišťují, že není jediná, po kom se slehla zem. V metru totiž začíná mizet stále víc lidí. Klaudie je přesvědčená, že hluboko pod městem žije něco, co se nedá vysvětlit ani popsat. Neviditelné zlo, které lační po další oběti. A tou má být ona...... celý text

94_Anet
29.09.2020 3 z 5

Začátek knihy jsem si zamilovala. Autorka umí skvěle popisovat atmosféru a první půlku knihy jsem byla úplně hotová, jak dokonalé to je. Druhá část me naopak moc zklamala. Přišlo mi, že se to do počátku knihy a do mých očekávání nehodilo a konec jsem dočetla jen z donucení. Za mě strašná škoda

kolacky
26.09.2020 4 z 5

Neobvyklý námět a dobře napsaný. Přála bych si, aby byla Klaudie sympatičtější, ale asi jí to nešlo, kvůli vlivu Alice. Ke konci to pak bylo lepší.

Lea_41
26.09.2020 5 z 5

To bylo hustý... Na tuto knihu jsem slyšela hodně dobré recenze. Hodně jsem se bála a pořád jsem měla malou špetku naděje že se někde Sára vynoří... Moc pěkné

ivca84
20.09.2020 5 z 5

hodne zajimavy namet na knihu

Arielka1
18.09.2020 5 z 5

Luxusní detektivka s nádechem mystična. Napínavý děj od začátku až do konce. S každou další přečtenou stránkou se stával příběh poutavější a odpoutání se od něj složitější.

Vendulis
12.09.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové je pro mě objev roku. Měla jsem ji dlouho v knihovně a moc se mi do ní nechtělo a o to víc mě překvapilo, jak mě kniha bavila!
Autorka umí vytvořit příjemnou, napínavou, tajemnou, někdy fakt creepy atmosféru. Její styl psaní je velmi příjemný, slovní zásoba je bohatá, kniha se čte plynule a prostě je to fakt čtivé. Na to, že se jedná o autorčin debut, je to opravdu povedené.
Zároveň se mi líbila židovská tématika, kterou autorka v knize zpracovává…přidává knize na mystičnosti a tajemnosti. Něco nového jsem se i přiučila.
Maličko jsem bojovala s postavami, přišly mi nesympatické a protivné.
Nicméně příběh mě bavil a kdo ještě nečetl, tak doporučuji. Těším se na další knihu, která vyjde teď v září. Jo a do metra už mě nikdo nikdy nedostane! :D

lagareta
08.09.2020

Po knížce jsem v knihovně sáhla zcela neplánovaně díky obálce a názvu, obojí mě zaujalo. A přestože to není úplně moje parketa, tři čtvrtě knížky se mi fakt líbilo...no ale co ten konec? Nevím, z toho jsem dost rozpačitá...

veriszv
03.09.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové mě popravdě moc nelákalo, ale když jsem ji uviděla v katalogu Audiolibrix, řekla jsem si nakonec proč ne?
Zařazení knihy mezi detektivky vedlo k tomu, že jsem měla úplně jiná očekávání. Za mě se jedná spíš o mysteriózní thriller. Ale ke knize...
Začátek knihy byl skvělý, děj měl spád, bylo tu parádně budované napětí a atmosféra. Potom to začalo trošku upadat a za mě by nevadilo to trošku urychlit a zkrátit. Ale díky audiopodobě, která je úžasná, se i tady ta trochu pomalejší místa poslouchala dobře. Nicméně líbilo se mi to, jak autorka pracovala s židovským náboženstvím, vykreslení postav i několik překvapivých zvratů. Navíc ta obálka?! až mě mrzí, že tu krásu nemám v knihovně.
Takže takhle, nedostala jsem to, co jsem čekala, ale bylo to příjemně jiné a neokoukané a na to, že je to autorčina první kniha, skvělé!

Andynka
03.09.2020 5 z 5

Tahle kniha mě neskutečně bavila. Ač měla nepříjemnou hlavní postavu, tak nemám nic, co bych jí vytkla.
Nemohla jsem se dočkat, až se k příběhu vrátím. Nedalo se od knihy prostě ani odtrhnout.
Líbilo se mi , že kniha nebyla nějak moc přehnaná. Co se v knize stalo, tak to tak zůstalo... a to nebývá zvykem. Většinou má vše špatné, co se stane, svůj happyend, ale tady ne. A za to si mě autorka opravdu získala.
Při čtení mi běhal mráz po zádech, cítila jsem napětí a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne.
Takže kniha se za mě opravdu povedla, vše co jsem od ní chtěla, jsem taky dostala.

Paja11.11
18.08.2020 5 z 5

Knihu jsem se bála přečíst, detektivky mám sice ráda, ale žádnou jsem ještě nečetla, kde by se vyskytovalo nadpřirozeno. Musím říct, že to nebyla žádná fantasmagorie jakou jsem čekala. Kniha se četla velice dobře, příběh byl napínavý, gradoval a na konci jsem měla i slzy v očích. A myslím, že každý vidí, jakou má kniha nádhernou obálku, to už je jen třešnička na dortu.

lištička123
25.07.2020 5 z 5

Já hodnotím 5hvězdičkami, mě se knížka líbila moc. Zaujala mě od začátku a napínavá byla až do konce. Na to, že má více stran, na krimi, nebyla tam žádná zbytečná místa. Opravdu stojí za přečtení.

navi
24.07.2020 3 z 5

Za každého českého autora, který napíše scifi nebo horor jsem opravdu vděčná, proto jsem k hodnocení obvykle schovívavější. Nicméně v tomto případě tak nemůžu učinit. To pozitivní je, že nápad vcelku zajímavý (wannabe strašidelný sice, ale budiž) a kniha i přes vysoký počet stran poměrně čtivá. Jako nejzásadnější problém (alespoň pro mě) vidím v reáliích. Proč proboha nemohla autorka zasadit příběh DO REÁLNÉHO MĚSTA??? Vždyť přece pokud se to skutečně odehráválo v Praze, bylo by pro čtenáře mnohem zajímavější, kdyby to bylo na místech, která důvěrně zná - např. místo Petrov Palmovka apod. Zapracovat Prahu do sci-fi/fantasy uměl skvěle třeba Renčín v Labyrintu. Hlavně, že se všechny postavy jmenují vzletně a poloněmecky. Kdyby se to aspoň odehrávalo v reálném něměckém městě... ach jo. To bezpohlavní město mě prostě hrozně vytáčelo. Rozhodně bych hodnotila mnohem výše.

Selket
18.07.2020 3 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Nejspíš něco mezi tím, protože tak do tří čtvrtin knihy jsem si říkala, že je to vážně super! Samozřejmě se tu našlo pár ale - například rozhovory, které působily dojmem, že jsem je četla už tisíckrát jinde, navíc moc nemusím myšlenkové pochody typu: Někdo mi nechal zprávu, že mu jde o život, ale já to policii neřeknu, protože by jí to určitě nezajímalo...na druhou stranu, o čem by to pak bylo, že - ale nakonec šlo o velice zdařilou urban-fantasy s prvky až kingovského hororu. Skvěle stupňované napětí, pozvolně mrazivé odkrývání zápletky, jejíž hlavní gro se mi strašně líbilo. Když jsem se k němu prokousávala skrze šikovně nastrčené náznaky, příjemně mě mrazilo v zátylku, jak se to stává, když už se nemůžete dočkat jak to bude dál. Jenomže!! Ve chvíli, kdy se slovo Policie, začalo měnit ve slovo Police (a jelikož se to stalo asi třikrát, skoro mě napadlo, jestli to není nějaký šílený knihomolský záměr), bylo jasné, že se tomu přestala věnovat nejen korektura, ale moc tomu "nevyvěnovala" pozornost ani sama autorka. Tu nahlavu postavený oslí můstek, tu prozrazení jedné ze zápletek kvůli chybě ve jméně, a najednou se to začalo celé sypat. Wow efekty neměly logické vyústění, akční závěr rozkouskovaný snad úplně náhodně. Šup, šup, šup, aby to už bylo hotové? Alespoň tak to na mě působilo, jakoby se posledních cca 70 stran odevzdávalo na poslední chvíli před tiskem. A to mě tááák mrzí! Mohla to být vážně skvělá kniha. Autorku ovšem úplně neodepisuju, jsem zvědavá na další počin.

BetyN.
02.07.2020 2 z 5

Původně by mě vůbec nenapadlo, že dám knize Zmizení Sáry Lindertové jen 2 hvězdičky. Začala totiž velice slibně a já se do ní tím pádem hned začetla. Jenomže po 150 stránkách mi začalo připadat, že se v knize skoro nic neděje a děj se nikam neposunuje. A tento názor u mě ještě velmi dlouho přetrvával. A pak se konečně začalo něco dít a příběh gradoval. Avšak mě se to vůbec nelíbilo. Nedávalo mi to smysl a zdálo se mi to příliš překombinované a přitažené za vlasy. Ve výsledku jsem byla ráda, že už mám knihu konečně za sebou.

Myslím, že by jí prospělo vyškrtání 100 nebo více stran. A také, kdyby autorka zapracovala na konci. Ty její nápady vůbec nejsou špatné, ale nezvládla je logicky předat do knihy. Je velmi vidět, že se jedná o prvotinu. Avšak styl psaní, atmosféru a nápady má dobré, takže jestli mě další její knihy zaujmou, ráda si je přečtu.

Cress
28.06.2020 4 z 5

4,5*
Nebudu lhát, ze začátku jsem se knihy hodně bála. Detektivky moc nečtu a tahle mě příjemně překvapila. Celý příběh měl skvělou dynamiku. Autorka postupně dávkovala informace o zmizení a vy jste neměli tušení, kam to všechno povede.
Některé postavy mi moc nesedly (ehm… Oliver), ale postupně jsem si k nim nějakou cestu našla. Naopak Klaudie mi byla sympatická hned od první stránky a stejně tak i Adam
Značnou část této knihy jsem měla husí kůži a musela jsem se pořád ohlížet za sebe, i když se u knih většinou nebojím.
Kniha byla opravdu čtivá. Kdybych ji nečetla ve společném čtení, nejspíš bych ji zhltla za jeden den, i přestože má 400 stran. Vlastně bych brala i víc.
Zmizení Sáry Lindertové je prostě úžasná kniha. Autorka vyhrála Hvězdu inkoustu oprávněně.
S touhle knihou mám jen jeden problém a to je konec. Za ten strhávám půl hvězdičky. Přišel mi moc narychlo a stala se tam jedna věc, která mě pravdu naštvala, ale nechci spoilerovat. Možná bych ještě padesát stran napsala a líbilo by se mi to víc.
I přesto vám tuhle knihu moc doporučuji.

sydneysage04
22.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Když jsem si v knihovně půjčovala tuto knihu, myslela jsem, že beru do ruky obyčejnou detektivku-Sára se ztratí, policie, její sestra a kluk ji hledají, začnou mizet další lidi, někdo někoho možná zabije, ale nakonec všechno dobře dopadne, protože Sářina sestra celou záhadu vyřeší. Nebo něco na tenhle způsob. Kniha byla ale úplně jiná, lepší. Žánrové zařazení vůbec nesedí, dopsala bych k tomu ještě fantasy a horor. Líbilo se mi, jak autorka čerpala z židovského náboženství, takovou knihu jsem ještě nečetla. Jediné, co mě zklamalo, byla smrt Adama.

85098211
22.06.2020 4 z 5

Tato kniha se mi nehodnotí lehce. Začetla jsem se v podstatě okamžitě a příběh se mi líbil hned od první stránky. Je dobře napsaný a čtivý. Já za sebe jsem ale měla problém spíš se žánrovým zařazením, protože knihy tohoto typu běžně nečtu. Pokud by se totiž jednalo o detektivku, byť pro děti a mládež, byla bych nadšená a neměla knize co vytknout. Jenomže tomu tak není, bohužel. Příběh má horrorový nádech (to by mi nevadilo), ale kromě toho je to i fantasy, takže fakt nic pro mne. Nemám totiž ráda nadpřirozené věci. Zhruba od poloviny knihy jsem byla trochu otrávená a dočetla jen ze setrvačnosti, protože jsem už delší dobu tušila, že se takového konce, v jaký jsem doufala na začátku, nedočkám... Strhávám však pouze jednu hvězdičku, protože kniha nemůže za to, že nejsem správná cílová skupina ;-).

ImGinny
22.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Extrémně čtivá, šíleně děsivá, dobře napsaná. Takhle asi by se mohla definovat kniha Zmizení Sáry Lindertové. Po celou dobu čtení jsem byla příjemně napjatá, občas mi přeběhl mráz po zádech. Vůbec jsem nečekala takový horor - nejsem žádný strašpytel, ale tenhle příběh měl opravdu děsivou atmosféru. Fajn, přestože jsem celou dobu předpokládala, že Sára už se nevrátí, docela jsem měla chuť zatřást pořádně autorkou, když se zpod suti vynořila popelavá ruka (což samozřejmě ani nebyla Sára). Líbilo se mi, že v knize jsou židovské symboliky, líbilo se mi, že kniha není postavená na jednom zvratu, ale že po dobu čtení lapáte po dechu mnohokrát. Strhla bych hvězdičku za smrt Adama, ale na to nemám srdce. A co na to říct?
Piš dál, Kateřino Šardická!

Rimmsi
22.06.2020 4 z 5

Původně jsem tuto knihu neměl v plánu číst, ale okolnosti a doporučení mne přesvědčily. Nakonec musím říci, že jsem udělal dobře a kniha se četla moc hezky.
Děj byl zajímavý, ubíhal hezkým tempem a i když žánrově jsem někde jinde neuškodí přečíst si něco jiného. Za mne dobrá kniha.

mario.nette
15.06.2020 2 z 5

Taková oddechovka...ale zas taková bomba to nebyla :) s radostí jsem ji darovala dál...