Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486756/bmid_zmizela-v-mlze-Htm-486756.jpg 4 1656 1656

Josef Bergman série

Severská krimi v českém provedení od držitelky ocenění za nejlepší českou detektivku. Kriminalista Josef Bergman chce strávit poklidnou dovolenou v odlehlé vesnici u norského fjordu. Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství.... celý text

Aymira
20.08.2017 4 z 5

Michaela Klevisová píše velmi čtivě, což je výhoda, která u jejích knih dohání určitou průměrnost v ději. Tentokrát se vrhla na pole severské detektivky a to doslova, protože celý příběh se odehrává v téměř nejsevernějším bodě Evropy, kde polární lišky dávají dobrou noc. První třetina knihy je hodně rozvleklá, neboť se po celou dobu pouze seznamujeme s velkým množstvím postav, takže se časem jména začnou malinko plést. Ale s dalším detektivním dějem jsem spokojená (i když o žádném velkém vyšetřování nemůže být ani řeč) a ke konci do sebe všechno krásně zapadlo. Určitě ke spokojenosti velkou měrou přispělo právě prostředí, nejsem si úplně jistá, jestli by takto příběh fungoval i v českých podmínkách. Na další knihu si mileráda počkám a už teď se na ni těším.

genie
18.08.2017 4 z 5

Novinka z pera české autorky je opět povedená - slušná zápletka, uvěřitelné postavy, na zajímavosti přidalo severské prostředí ... Přesto se těším, až Bergman bude řešit zase něco "doma".