Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4282 1027

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

nicolettkaa
05.09.2020 4 z 5

Jako první jsem viděla film (před lety, kdy to byla novinka), věděla jsem tudíž, jak se děj bude vyvíjet i jak vše skončí. Kniha je ale napsaná tak dobře, že mi to vůbec nevadilo. Postavy jsou všechny tak strašně nesympatické, že my vlastně bylo i jedno, jak hloupě to skončilo. V průběhu jsem "nefandila" ani jednomu z nich, prostě to nešlo.
Styl autorky mi vyhovuje, líbilo se mi střídání jednotlivých kapitol - pohled Amy a pak pohled Nicka. Začátek byl možná trochu zdlouhavější, ale kdyby tam nebyl, dost by chyběl.
Je to jediná kniha, kterou jsem od autorky zatím četla, ráda sáhnu v budoucnu po další.

Deia
04.09.2020 2 z 5

Kniha je písaná na striedačku z pohľadu Nicka (odo dňa zmiznutia Amy) a z pohľadu Amy, ktorá si viedla denník už pred ich svadbou, takže sa dozvedáme aj to, čo bolo predtým. Kniha ako taká, sa číta dobre, ale dej ma veľmi nezaujal. Je to určite aj preto, že som predtým videla film, takže ten veľký zvrat som očakávala. Ináč mi prišlo, že v knihe, na to, aká je hrubá, sa toho veľa nedeje. Nick stále písal (alebo teda rozmýšľal) o Amy, Amy stále písala o Nickovi... a tak dookola. Kapitoly síce končili relatívne napínavo, ale aj tak si myslím, že kniha mohla mať o dosť menej strán. A ten koniec... ten mi prišiel ako strašná somarina a navyše tiež bol dosť rozťahaný. Ako čakala som, že kniha sa mi páčiť nebude (aj keď som dúfala, že áno), keďže ani film sa mi nepáčil a to aj napriek vysokým hodnoteniam. Iné knihy od autorky pravdepodobne čítať nebudem.

lapagerie
25.08.2020 5 z 5

Tak jsem se do Zmizelé pustila po delší době podruhé - tedy přesněji řečeno, pustila jsem si audioknihu. A opět jsem si užívala fantastickou Janu Strykovou. Možná, kdybych knihu "jen" četla, nedala bych vysoké hodnocení. Stryková je prostě "Úžasná Amy", věříte jí každé slovo. Litujete ji, nenávidíte, souhlasíte s ní a nakonec nevíte, jestli jí máte fandit nebo ne. Nick taky budí ty správné rozporuplné pocity, ale Strykové Amy je nepřekonatelná.
Ohledně konce - já jsem s ním moc spokojená. To je to správné psycho.

Deminka20
23.08.2020 5 z 5

Napínavá knížka, konec překvapivý.

ViolettaCh.
08.08.2020 odpad!

Tato knížka je ukázkovým příkladem toho, co dokáže marketing! Její skutečná kvalita rozhodně neodpovídá její uměle vytvořené pověsti. Měla jsem co dělat, abych ji přečetla. Již v první třetině jsem bojovala s myšlenkou odhodit ji. První polovina je jen prostá grafomanie - nic jiného než v jednotlivých kapitolách se střídající sdělování názorů manžela na manželku a manželky na manžela (v jejím případě citováno jako deníkový zápis). Děj se pořádně nehýbá, naprosto únavné, táhlé, fakticky o ničem. Až v druhé polovině se objevil určitý - pro čtenáře nadějný - pohyb. I tato naděje ale pohasla, když přišel naprosto stupidní závěr, který mě po 530 stránkách četby skoro až dopálil: vlastně se nic nestalo - šťastná rodinka. Tato kniha je ztráta času, nejhorší, jakou jsem kdy četla, neskutečný škvár, jemuž s naprosto klidným svědomím dávám hodnocení odpad. Moje první a rozhodně poslední kniha od této autorky.

Vrrrka
31.07.2020 2 z 5

Přemýšlím, zda napsat kladnou nebo neutrální recenzi...
Projížděla jsem recenze a nadchlo mě celkové hodnocení, ale po prvních stránkách jsem se musela do čtení nutit...proti přechodu mezi Nickem a Amy nic nemám, ale začátek příběhu je zdlouhavý a nezáživný...nevíte komu fandit a spíše se stavíte na stranu Amy, ale jakmile se dostanete do poloviny, tak měníte názor a fandíte Nickovi
pak už se konec čte jedním dechem a čekáte, zda Amy dostane za vyučenou a přichází konec, který jsem čekala jiný a který konečně rozhodne, kdo je teda v právu a ono nic
knížka přečtená a tím to pro mě končí

DomYell
23.07.2020 4 z 5

Žena, která může vše. Muž, co se ocitne v její pasti. Zvenku je žena chudák a muž je haj#l. Život neni fer, svět neni fér. Perfektní dilo na ošklivé dny, dovolenou, na dlouhé cesty do vlaku.. Čtivé, poutavé, a nepoustici.

ManitraM
22.07.2020 4 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha autorky...
Od začátku do konce zajímavé, i když to mělo pomalejší rozjezd, od poloviny až neuvěřitelně napínavé (tedy v porovnání s ostatní tvorbou autorky). Rozhodně se podívám i na filmové zpracování, abych mohla srovnat..

Jája92
18.07.2020 4 z 5

Úžasná kniha, hltala jsem stránku za stránkou.

hanakk
09.07.2020 5 z 5

Tato kniha je prostě skvělá. Díky ní jsem začala číst více knih od této autorky. Ale Zmizelá je z nich určitě nejlepší. Ke knize se často vracím, mohla bych jí číst pořád dokola. Určitě jí doporučuji!
Film podle knižní předlohy stojí také za shlédnutí. :-)

Sasenka09
04.07.2020 5 z 5

Netřeba více komentovat. Super příběh. Každý kdo miluje psychothrillery by si to měl přečíst. :-)

MayaBu
28.06.2020 2 z 5

Psychologické thrillery obvykle nečtu, ale Zmizelá mě už před pár lety zaujala anotací a pochvalnými recenzemi, takže jsem se do ní teď konečně pustila. A jsem ráda, že jsem těch předlouhých 520 stran už konečně dočetla.

Nápad měla autorka vskutku zajímavý, dělení perspektiv Nicka a Amy také nebylo špatné. Jenže to bylo děsně dlouhé a natahované, zvlášť pak posledních sto stran, navíc po pár prvních zvratech mi došlo, že přestávám být zvědavá, co bude dál.

Majdalenka
04.06.2020 5 z 5

Po skeptickem začátku se z toho vyklubala úžasná kniha! Doporucuji neprolistovavat. Otevřít a číst - jde to samo :) a je to jizda

Jane333
28.05.2020 4 z 5

Zpočátku průměr, pak mě to bavilo dost, ale konec jsem si představovala jinak, nějak zajímavější, jako kdyby už autorka nevěděla kudy kam, tak to zakončila takhle.

m_martina
25.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, čte se jedním dechem.

uhnavka
23.05.2020 5 z 5

četla jsem jí jedním dechem, pro mě nečekaný závěr

Janahan
21.05.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih co jsem četla. Doporučuji!

escapelle
19.05.2020 5 z 5

Neskutečný příběh o tom,jak se láska může změnit v nenávist. I když,je to vůbec nenávist?
Jak jednoduše může jeden (z)ničit druhého.

Lienilda
25.04.2020 5 z 5

V první čtvrtině knihy jsem si nedokázala vytvořit sympatie ani k jednomu z 2 hlavních hrdinů. Pak to začalo trochu odsypat a od půlky už jsem věděla komu fandit. Super román. Moc se těším na film s Benem Afflecken, který má výborné hodnocení.

Teniskaha
22.04.2020 3 z 5