Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4287 4287

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

myskula
17.06.2014 5 z 5

Absolutne mi kniha nesedla.Nedocetla jsem ji,preskakovala stranky.....opravdu bez sympatii praktickz od prvnich momentu.

Mozkovna
13.06.2014 4 z 5

Je třičtvtě na tři ráno a já knihu (konečně?) dočetla. Ne proto, že by byla jedním slovem uchvacující nebo že bych ji naopak chtěla mít co nejdřív z krku - bylo to proto, že jsem se strašně chtěla dozvědět, jak to skončí.
Budu se opakovat jako spousta jiných uživatelů pod mým komentářem: začátek je trochu nudný, v prostředku si začínáte říkat "Aha! Tak už se tu něco rýsuje!" a ke konci knihy budete děj doslova hltat. A pak? Přijde otřesný konec, který mě celkem zarazil, pak naštval a následně mě to nutilo přemýšlet o tom, jak by to skončilo, kdyby (POZOR SPOILER) Nick přece jen toho večera Amy uškrtil. Aspoň by byl od ty mrchy klid. Ano, musím uznat, že on taky není žádnej svatoušek, ale v mnoha případech jsem s ním soucítila, byla jsem naštvaná, když byl on, byla jsem zmatená, když byl on, a nakonec jsem si k postavě Amy vytvořila takovou nenávist, že mě to až děsí :D Ale fakt. Ta nespravedlnost a nechutný lži, který si vymýšlela, no já měla chuť v duchu napochodovat na to policejní oddělení a začít jim řvát do ksichtu, jak to vlastně bylo. A byla jsem i takovej úchyl, že když se Nick v jedné z posledních kapitol zmínil o "Týmu Nick a týmu Amy", řvala jsem na celej pokoj, že jsem tým Nick. Bezesrandy.
A teď se vrátím zpátky na začátek a už to nebudu tak prožívat (stejně se mi to nepodaří, to upozorňuju předem). Deníkové záznamy Amy nejdřív z Nicka dělají sobeckýho hajzla, kterej se svým způsobem odcizil svojí manželce. Bylo mi Amy líto a dokázala jsem si v hlavě dobře představit, jak sedí doma na gauči, kouká v tichosti do prázdná a čeká, až se její manžel uráčí dostavit - svůj pozdní příchod samozřejmě zamaskuje lží, aby to na něj vrhalo ještě horší světlo. Pak přijde druhá část a vy poznáte, jaká je ta ženská mrcha. Dokonale chytrá mrcha! Nejde mi do hlavy, jak (samozřejmě je to práce mozku autorky) dokázala myslet na všechno, i na ty nejmenší detaily. Zůstával mi rozum stát, když si na pomoc přizvala někoho, koho jsem nepovažovala za důležitou postavu. Ale je to asi přesně, jak autorka chtěla, celý příběh vámi manipuluje a chvíli jste na straně toho, potom onoho. A pak si na konci řekněte, že jsou vlastně všichni psychopati :D (kromě Nickovy sestry Go, která mi přišla neuvěřitelně sympatická a jako jediná vystupovala tak nějak normálně, reálně, oproti ostatním)
Konečné hodnocení je za 4 hvězdy a to za ten prišernej konec. Jinak je to celkem zajímavě napsané, má to do určité míry svojí logiku a nutí vás to zamyslet se. Jinak mi tam občas vadily výrazy, sprosté výrazy, které postavy používaly. Ne vždy se to hodilo a ne ke všem se to hodilo, ale přežila jsem to s mírnými záchvaty smíchu (ty vulgarity, protože občas to byla fakt síla :D).

Startrek_lu
12.06.2014 4 z 5

Velmi vydařený psychothriler, čtivý, napínavý až do konce!

danipos
09.06.2014 3 z 5

Autorka má zřejmě v oblibě psychopatické hrdinky jejichž jméno začíná na A:)) zde byla Amy, v Ostrých předmětech Ama ... za mě osobně ... jsem z knihy zklamaná, čekala jsem asi víc. Do cca 290 stránky jsem se upřímně nudila a doslova se přemlouvala, abych knihu dočetla. Pak to chytlo trošku spád, ale konec mě zklamal, čekala jsem nějaké rozuzlení, konečné rozhodnutí a nic. Ano, nelze autorce upřít, že všechny zápletky má skvěle rozpracované a poměrně zajímavé je i to vidění situací očima Amy a očima Nicka ... ale přesto .. víc než tři hvězdy dát nemohu ... neurazila, ale ani nenadchla.

jollie
02.06.2014 4 z 5

Po přečtení recenzí jsem asi od knihy čekala více......
Pořádně se začíst mi trvalo skoro 150 stran, pak mě příběh začal více zajímat. Ale konec mě tedy nenadchl.......

kikies
01.06.2014 4 z 5

Ale jo, zařadím se mezi fanoušky této knihy, ač má své mouchy... Ten příběh byl opravdu tak důkladně promyšlený a propracovaný, že naprosto přebil to negativní, co je zmiňováno v předchozích komentářích. To, jak do sebe jednotlivé kousky zapadají a vše se dá vysvětlit a podat minimálně dvěma různými způsoby, ve mně vzbuzuje nemalý úžas :-)

Lorelei13
30.05.2014

První třetina mě tak nudila, že jsem to vzdala. Konec.

zpevSusannah
25.05.2014 2 z 5

Dlooouuuho jsem přemýšlela co pozitivního sem napsat a stejně jsem nic nevymyslela... Snad jen ten pohled z obou stran je pro čtenáře zajímavý - ze strany dokonale oklamaného a totálně hloupého chlapa a ze strany psychopatické "úžasné Amy" (myslím si, že obzvláště z ní by měl Chocholoušek opravdu radost)...
Sečteno a podtrženo - kdo sakra rozhoduje o tom, že zrovna tento kus patří k světovým bestsellerům???

Sapy
23.05.2014 2 z 5

Teda (nemohu si odpustit ten výraz), to byla ale ptákovina! Můj milovaný D. Finchere, jestli z tohoto uděláš dobrý film, tak tleskám. Je znát, že autorka ještě není moc "vypsaná", místy až trapně oplzlé vyjadřování, které v jiných knihách občas dobře dokreslí charaktery postav, ale tady to na mě prostě nefungovalo, vše až moc strojené. Ke konci už trochu přitažené za vlasy. Milá J. Flynn, někdy méně znamená vice. Na druhou stranu první polovina knihy nebyla vůbec špatná, správně zvolené střídavé vyprávění z pohledů obou hl.hrdinů, dobrý nápad, originální zápletka. Ale ten konec už se autorce vymkl z rukou.

*Kdo nečetl - následuje SPOILER*
A příběh se spermobankou? No hahaha, to už mi přišlo spíš k smíchu a tak musím znovu zopakovat - někdy méně znamená více.

xcibetka
21.05.2014 3 z 5

Dobrý příběh, dobře napsaný. Jen jsem vcelku brzy vytušila zápletku. O to překvapivější byl závěr Dala bych tak 3,5*

Martink@
20.05.2014 4 z 5

Nick a Amy vypadali jako spokojený manželský pár... nějákou dobu. Potom co se odstěhovali do Nickova rodného města se jejich vztah začal pomalu měnit.... V den pátého výročí Amy zmizela... Nick ji zabil....Přesně tak to vypadalo a důkazy přece mluvily tak jasně. Jenže nic není tak jednoduché a jasné, jak to na první pohled vypadá.... Příběh je poněkud složitější a zatraceně promyšlený....Mě se kniha líbila... jinou jsem zatím od Flynnové nečetla, ale chystám se jak na Ostré předměty tak na Temné kouty. Děj odsýpal, nepřišlo mi, že by tam byly zdlouhavé pasáže a hluchá místa... Pohled jak ze strany Amy tak Nicka mě bavil a udržoval mou pozornost až do konce... který mě tedy malinko zklamal... no možná malinko víc...Ale jinak....dobré...rozhodně není ztráta času si tuhle knížku přečíst.

M.V.Z.
16.05.2014 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila. Zajímavé je vyprávnění z pohledů obou hlavních postav. Většina píše, že kniha má nudný začátek, mě bavila od samého začátku. Jen ten závěr je trochu překombinovaný, ale moc dobře se to četlo. Určitě doporučuji :-)

kklarysek
15.05.2014 3 z 5

Začátek knihy je strašně dlouhý a nudný. Vůbec mě to nebavilo a měla jsem nutkání knihu odložit. Nerada jsem se k ní vracela, ale jelikož jsem četla spoustu dobrých recenzí, tak jsem ji dočíst musela. Pro mě zajímavý děj a nečekala jsem, že se to takto bude vyvíjet. Ale závěr byl pro mě opět zklamáním.

isobel2000
10.05.2014 5 z 5

Tato kniha se mi líbila daleko víc než Ostré předměty, nebyla tak depresivní. Četlo se to dobře, zajímavý pohled na společný život, jak ho vidí každý z partnerů jinak. I když ten konec se mi zdál být až moc nerealný.

vnimat_Krasu
06.05.2014 5 z 5

A ono to jde. Napsat thriller tlustý jako cihla a přitom ho neprodlužovat úvahou, proč je pot hlavního hrdiny divně cítit po tabáku, když se přitom včera opil v nekuřácké restauraci (ahoj, Norsko!). Flynn si hraje se čtenářem, porcuje ho uvěřitelně neuvěřitelnými zvraty a šponuje seč může. A hlavně čaruje s tempem, opouští klasické osnovy a posadí vás na zadek, když to nejméně čekáte. Zhltnuto jako by to byl dezert. A přitom to je kompletní thrillerové menu. Přečtěte si to!

dagmar.rub
04.05.2014 4 z 5

Čtivé a mrazivé....emoce se mnou cloumaly....obava, lítost,nenávist.....nelze prozrazovat víc, takže jen: doporučuji :-)

Moňa69
29.04.2014 5 z 5

Fajn plán.

hledaseniki
26.04.2014 4 z 5

Gillian Flynn jsem si zamilovala už v její prvotině Ostré předměty a tak je víc jak jasné, že jsem si Zmizelou nemohla nechat ujít. Zmizelá je jednoznačně skvělou knihou, která je napsána zvláštním způsobem a to ve formě deníků ztracené ženy a manžela, který svou ženu hledá. Je pravda, že se tam najde několik nudných pasáží a přesně díky tomu chybí ta poslední hvězda, ale jinak je to vynikající čtení, které Vás nenechá v klidu protože je postavená vesměs na psychologii. Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to geniální, ojedinělé dílo, ale své mouchy to má.

myshmother
24.04.2014 3 z 5

První třetinu knihy jsem si doslova protrpěla, protože se mi zdála být nezáživná. Potom začal mít děj spád, takže jsem dočetla na jeden zátah. Za hlavní nedostatek z mého pohledu považuji to, že jsem si za celou dobu nedokázala k hlavním postavám vytvořit jakýkoliv vztah. V podstatě jsem se během četby soustředila pouze na zápletku, která byla vymyšlena velice dobře a to, jak Amy měla vše propracováno, mě hodně bavilo, byť to je dost nepravděpodobné. Konec mě zklamal a nezbylo mi, než si v souvislosti s hlavními hrdiny pomyslet "PATŘÍ VÁM TO!". Policejní vyšetřovatele jsem považovala doslova za blbce, protože nejméně v jednom případě by museli Amy dostat, kdyby nebyli břídilové ((ne)existenci těhotenství a potratu lze lékařsky dokázat), ale nebudu šťoura. ;-) Práce medií a to, jak dokáží hýbat veřejným míněním a ovlivňovat životy lidí, autorka popsala naopak velice věrně. Nelituji, že jsem si knihu přečetla, nakonec mě i bavila, ale na plný počet hvězd to u mne nebylo.

Minette
21.04.2014 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Je pravda, že začátek byl trochu nudný, ale konec jsem naprosto nečekala.