Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4286 4286

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

marketa8631
08.03.2014 5 z 5

Pokud čtete jen proto, aby jste pak mohli napsat svůj negativní komentář, případně se pochlubit tím, že zvrat je vám jasný už od začátku, tak knihu nečtěte. Pokud čtete z důvodu, že čtete rádi, tak vřele doporučuji. Mně se kniha trefila přesně do noty. Někomu přijde kniha nereálná, mně naopak. Copak můžete předpovídat, jak se zachová psychopat? V takovém případě pak může být reálné vše!

Astarothh
07.03.2014 3 z 5

Při čtení toho bestselleru jsem byla zpočátku (asi prvních 280 stran) poněkud rozpačitá. Na knihu jsem se velmi těšila. Tak tedy: Po první stovce stránek jsem myslela, že s knihou praštím. Ale protože jsem trpělivá čtenářka, pokračovala jsem dál. Kolem dvousté stránky se už konečně začíná něco málo dít. Autorka se od počátku snaží seznámit s povahami postav, děj se velice pozvolna stupňuje, začíná mít grády. Právě kolem 280té strany se to začíná lámat a začíná to být čtivé (čtivé, žádné výkyvy, v podstatě až do konce v jedné rovině). Hodně psychologické, husté povahy, hlavně té Amy. :-) Konec je docela přiměřený, žádný extrém, v podstatě jsem takový konec čekala. Klidně by mohla napsat pokračování. Každopádně budu váhat, jestli si ještě nějakou knihu od této autorky přečtu..

fons
07.03.2014 3 z 5

Ti, co ještě knihu nečetli, ať raději nečtou ani můj komentář, mohlo by to pokazit zážitek...

Pár lidí, co mě vidělo s knihou v ruce řeklo: "Zmizelá? To je zase nějaká další upířina?" Uvědomuju si, že měli skoro pravdu - v téhle knížce mi až na jednu vyjímku všichni pili krev. První třetina příběhu se mi nakonec líbila nejvíc, byla dobře napsanou chytrou parodií na romantické knihy a nejednou jsem se v této části někerým výrazům a větám od srdce zasmál. Druhá třetina už pro mě byla trošku utrpením, zdlouhavou cestou k tomu vrchlou. Pomalu jsem začínal cítit ke knize odpor, protože mi docházelo, že ten konec jsem nejspíš odhadnul. Ale stále jsem se držel v naději, že se pletu. No, a třetí část příběhu mi už definitivně zatloukla hřebík do čela - nejen, že jsem se smál, jak je to celé stupidní a tak strašně (jak je tu nejednou uvedeno) americké, ale navíc mi došlo, že jsem se v odhadu nepletl. Tenhle příběh si víc jak 500 stran opravdu nezasloužil...i 200 by na něj bylo moc, jelikož tak dlouhé čekání na tak idiotský konec, to je na průstřel hlavy! Kdyby takhle v reálu řešil partnerskou krizi každý, no tak to potěž!
Do poloviny knihy bych dal 4 hvězdy, ale ten konec si žádá sotva jednu! Nakonec jsem byl mírný a za to, že mě kniha nenudila a že je dobře napsaná dávám hvězdy 3.
Teď už jsem jen zvědav, jak si se Zmizelou poradí můj oblíbený režisér Fincher. Věřím, že ve dvou hodinách a v rukou tohoto génia to dopadne lépe!

Jo a ještě! Ta velká reklamní kampaň se sebevědomím rčením "Děsí čtenáře po celém světě, včetně Stephena Kinga!"
Sorry, ale...to jako vážně?

Eevina
05.03.2014 2 z 5

Já vlastně nevím, co si mám myslet. Dávám 2 hvězdičky, protože ten příběh je naprosto nereálný, pitomý, šílený. Zachraňuje to jen styl psaní, ten se mi líbil, když teda zapomenu na prvních několik destítek stran nudy. A ještě víc nechápu, jak takhle kniha může mít takovou reklamu a nadšené čtenáře. Vždyť je to kravina! Amy je normální psychopat a Nick děvkař a hajzl. A ta americkost z toho úplně křičí, dobrovolnické akce, horké linky, pořady v televizi, moderátorka jako zastánkyně zmizelých a obviňující manžele, to je možné jen v Americe. Jsem ráda, že jsem si tu knihu půjčila v knihovně a že si jí nepřinesla domů z knihkupectví.

mája1970
28.02.2014 5 z 5

Pěkná kniha napínavá a zajímavá

Lennji
28.02.2014 3 z 5

Kniha mi nesedla..

Dousabel
27.02.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od G.F., velice originální zápletka, od druhé půlky jsem byla napnutá jak kšandy, kdo je v příběhu vlastně "záporák":) A nad závěrem knihy jsem dumala opravdu hodně dlouho:) Docela se těším na film, co má přijít letos do kin, ale raději od toho příliš neočekávám.

mysterygirl
21.02.2014 3 z 5

Přišlo mi to docela rozvleklé

miczoken
17.02.2014 3 z 5

Označit tuto knihu jako kultovní, tak jak se píše v obsahu, mi přijde poněkud přehnané. Ano, četlo se to dobře. Ano, chvilkami to bylo hodně napínavé. Ale už po pár kapitolách jsem si tipla, že "vrah je zahradník", a nemýlila jsem se. A především mě dost zklamal konec této knihy. Proto taky dávám pouze 3 z 5 *.

EDIT: Viděla jsem zfilmovanou verzi této knihy. A snad poprvé v životě můžu říct: film se mi líbil mnohem víc než jeho knižní předloha.

Nunynka
17.02.2014 4 z 5

Jen kvůli konci dávám 4 hvězdičky,kdyby to dopadlo jinak, dám jich pět. Jinak velice napínává kniha.

Atheal
17.02.2014 3 z 5

Bohužel patřím k těm, kteří onen úžasný zvrat odhalili již po pár stranách. Celou první půlku knihy jsem tedy doufala, že to nebude tak, jak si myslím, a že mě autorka posadí na zadek stejně jako ostatní. Neposadila. Ta kniha není špatně napsaná, ale když znáte pointu, tak se vtipu nezasmějete.

MaggieEvans
16.02.2014 5 z 5

Tahle kniha mě nadchla, Gillian se podařilo naprosto úžasně zachytit atmosféru.
Hodně se mi líbil náhlý zvrat přibližně v polovině knihy, a od toho okamžiku mě kniha chytla a už nepustila, musela jsem to hned dočíst. Uznávám, že začátek byl trochu slabší, ale nenudila jsem se u něj, jen mě nevtáhl do děje natolik, abych nedokázala knihu odložit. Naopak druhá polovina je podle mě něco úchvatného.

bookcase
06.02.2014 5 z 5

Wau!!!!! Psychárna, jakou mám ráda. Chvílemi jsem nevěděla, kdo je větští pako, jestli Nick nebo Amy. Dost dobře napsané.

Mishka_a7
04.02.2014 5 z 5

Skvělá knížka, Amy teda umí naplánovat věci!

Tydvik
03.02.2014 5 z 5

Výborně napsané. Hlavní hrdiny bych rozhodně neviděla černobíle, oba si jeden druhého vlastně zasloužili.
A co se tématu týče, je to v podstatě jen hodně do extrému zavedené dění ze spousty jiných rodin.
Jen by mě zajímalo, čím to je, že rodiče psychologové většinou absolutně nezvládnou výchovu vlastního dítěte :-).

zahadum
02.02.2014 4 z 5

Musím uznať,že kniha je to určite zaujímavá a od polovici je zvrat ktorý je pomerne originálny....následne síce ide kniha smerom ktorý čitateľa už moc neprekvapí ale nie som si istý či som správne pochopil samotný koniec knihy...každopádne to,že som po skončení knihy bol nútený rozmýšľať je dôkazom,že to bola chytro vymyslená kniha s pointou ktorá sa len tak nevidí....určite siahnem po ďalších knihách autorky.....ona vie pracovať s atmosférou ...vie budovať napätie a je vecne stručná...

Lidka
30.01.2014 2 z 5

Vymyslet dva tak nesympatické hlavní hrdiny, tak to je od autorky počin. V podstatě je mi jich obou líto a nejvíce lituju toho, co tam zatím není. Závěr dle mne, na to, jak to všechno zamotávala, hodně málo nápaditý, řekněme.
Jinak žádné bombastické obraty neočekávejte. Asi tak . I na mne hódně "americké".

Arry
28.01.2014 4 z 5

Zajímavá a čtivá kniha, Amy ze začátku knihy je skvělá a sám bych rád takovou dívku/manželku měl. Změna chování a "druhá Amy" je také famózní a velmi mě zaskočila. Je trochu škoda, že ke konci knihy děj ztrácí spád a závěrečné stránky se táhnou. Autorka sama v poděkování píše, že nebýt editorky, která ji motivovala, tak by Zmizelá zůstala navždy "jen 82,6 procentní". Každopádně stojí za to přečíst si dílo od jedné z nejznámějších autorek thrillerů současnosti.

kormoran78
22.01.2014 5 z 5

Výborný thriller, ve kterém nejdříve nevíte, na čem jste. Když už konečně víte, na čem jste, jste zvědaví, jestli je možné, aby to dotyčné osobě prošlo a nakonec nevěříte tomu, jak to dopadlo. Nechci víc prozrazovat, rozhodně je to knížka čtivá, zábavná a napínavá. Líbilo se mi více než Ostré předměty.

T-rish
20.01.2014 1 z 5

Tahle autorka mi prostě nesedí :( první knihu jsem četla Ostré předměty velká masáž + skvělé recenze nechala jsem se zlákat a knihu koupila, k mému překvapení jsem na ni nenašla nic tak bombastického jak byla prezentována. Chtěla jsem tomu dát šanci a přečetla jsem si titul ZMIZELÁ a bohužel teda nejsem odvařená jak opět bylo prezentováno všude možně že je to pecka :( prvních 200 stran bylo utrpení četla jsem s velkou námahou nehodit knihu do koše vydržela jsem a přečetla, druhá půlka je mnohem lepší a dá se číst ale konec nijak nenadchnul... fenoménem bych tohle fakt nenazývala. O temných koutech už si raději jen přečtu v bombastických recenzích protože tahle autorka není můj šálek čaje :)