Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4285 4285

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Efca
18.01.2014 4 z 5

Já jsem s knihou byla spokojená a pro jistotu jsem si tady předtím nečetla komentáře (možná by mě dle posledních přípěvků i odradily..) Knihu jsem hltala přesně tak, jak si to autorka naplánovala, takže se mi sympatie a názory na postavy měnily přesně podle schématu :-) u druhé části už člověk tak nějak čeká a ví jak začne..ale i tak mě překvapilo jednání jedné z postav, která se zapříčinila o další poměrně velký zvrat, který už nastat nemusel (ale my samozřejmě víme že přijde, protože je před námi poměrně dost stran...), ale to by bylo příliš jednoduché.. A tak utorka naservíruje pěkně hořkosladký konec nad kterým zůstane rozum stát, přitom ho však i z nějaké té části chápeme...

bosorka
13.01.2014 2 z 5

Tak já nevím, mě to vlastně nebavilo. Všichni mluví o úžasném zvratu, ale ten jsem docela záhy odhalila, když se člověk zamyslí a ví, že tam nějaký má být, nic jiného mu z toho ani vyjít nemůže. Takže nemůžu dát víc než dvě hvězdy, když už mě ani "zvrat" nepřibije k židli. Protože tak neskutečně nesympatické hrdiny, které bych z fleku propleskla, těžko pohledat. Celou dobu jsem přemýšlela, kdo z nich mi vadí víc. (Jediná normální je tam snad Go.) Připadalo mi, že se to čte vcelku dobře, ale zároveň jsem se přistihla, že přeskakuju, už aby to bylo za mnou. A ten konec mě úplně naštval - jednak natahovaný, jednak zase na ránu. Všeobecné nadšení rozhodně nesdílím.

marty77
08.01.2014 3 z 5

Tak tady jsem cekala vic,prijde mi,ze cim vic je kniha vychvalovana je slabsi.Jsou o hodne lepsi knihy,o kterych se nemluvi a nepise.

sweettest
06.01.2014 4 z 5

Začátek poněkud nudný, ale doporučuji překonat... stálo to za to!

Cenevrec
02.01.2014 4 z 5

To co mi na knize vadí je celkem nudný začátek, a že je taková hodně "americká". Rozčilovala mě ta jména Nick a Amy! Nevím proč, prostě mám takový pocit. Jinak se čte velmi dobře.

Kirtans
29.12.2013 4 z 5

Dávám 4 hvězdy místo plného počtu za neskutečně nudných, prvních plus mínus 200 stran, už jsem chtěla knihu odložit, že tohle teda ne a trvalo mi neskutečně dlouho se začíst.. V hlavě mi šrotovalo několik verzí závěru a zápletky ale ta skutečná mě i přesto překvapila. Pak kniha dostala neuvěřitelný spád a za dva dny byla dočtená. Od ženy to byla jednoznačně nejlepší kniha jakou jsem četla, příběh propracovaný, nikde jsem nepostřehla nejasnosti, opravdu do detailu promyšlené. Konec jsem také viděla jinak ale zvolený závěr mě nezklamal...

pifffka
28.12.2013 3 z 5

Nevím proč "kult a fenomén". Jednoduše - jsou lepší. A zbytečně na několikrát prodloužený konec.

Dumicek
26.12.2013 4 z 5

Tak kniha je rozhodně lepší než Ostré předměty..je zajímavě napsaná..Každá strana vypráví svůj příběh jinak, ale v něčem se schodují. Amy je ze začátku vykreslená jako dokonalá bezchybná žena a její manžel Nick jako největší parchant. Časem se všechno změní a vy budete zírat jak moc. Je to překvapivé dílo, se spoustou lží a intrik. Závěr knihy bych zvolila trochu jinačí. Tenhle mě dost zklamal nebo spíše naštval. Já bych to provedla jinak :)

DannyBlakely
25.12.2013 3 z 5

Můžu se zeptat, proč někteří bez varování spoilerujete?? Přesně z toho důvodu se sem koukám, až si knížku přečtu, byť by to mělo být naopak. Akorát se mi nechce riskovat, že mi zkazíte zážitek.. :-(

DannyBlakely
25.12.2013 3 z 5

Ještě jsem si nepřečetla předchozí komentáře, abych nebyla ovlivněná. Takže, přečetla jsem ji během maximálně 4 dní. Čtivá tedy byla dost. Myslím, že je fakt skvěle napsaná. Na zadní straně obálky jsou napsané komentáře (mini recenze?) ke knize, které mi tak nějak napověděly, že dojde k nějakému zvratu a že je autorka málem génius, jak to skvěle vymyslela.. to bysme určitě nečekali, jak se to vyvine. Jenže, byť se mi to četlo dobře, ten tzv. zvrat mě dost zklamal. Naprosto jsem to totiž očekávala.. Úplnej konec mě trochu překvapil, ale spíš i trochu naštval, protože.. hm.. jako vážně??!! Ale dobrá oddechovka.

denuska
24.12.2013 4 z 5

Až na prvních 150 nudných stran to bylo fakt dobře napsané a promyšlené. Přesto jsem dle přebalu knihy a tamních komentářů čekala mnohem lepší příběh. Amy je fakt dokonalá psychopatka a Nick mě nakonec hodně zklamal.

rasputin
15.12.2013 3 z 5

Tak je to konečně za mnou. Nechal jsem se, bohužel, strhnout humbukem kolem téhle knihy. Asi tak do strany 170 jsem přemýšlel, že to vzdám. Vadil mi styl, jakým je kniha psaná, vadili mi hlavní hrdinové včetně divných policajtů, vadilo mi to věčné prolínání vyprávění dvou hrdinů. Pak se to trochu rozjelo, ale tak nějak mdle. Vadila mi tam jakási nepřirozenost, kostrbatost a jalovost v jednání některých postav. Něco je popisováno až přespříliš a některé momenty by mohly být rozepsány mnohem detailněji . . . . Určitě vím jedno. Už se nebudu zdržovat čtením knih této autorky a rozhodně si nebudu kupovat zbrkle knihy z edice "Světový bestseller". Jen název je příznačný pro tuto knihu. Zůstane "zmizelá" kdesi v nejspodnějších poličkách mé knihovny...........Kdyby byla možnost detailnějšího bodování, dal bych 2,5. Nakonec dávám 3, protože mě autorka donutila knihu dočíst.

KattyV.
13.12.2013 4 z 5

Dobrá kniha, jen ten konec mne trochu zklamal.

Henriette
07.12.2013 4 z 5

Fascinující kniha, u které jsem zapomínala překvapením zavírat pusu. Skvělá kniha, dokonale psychologicky vykreslené postavy. Autorka si hraje nejen s hlavními hrdiny, ale především se čtenářem, kterého dlouhou dobu úspěšně vodí za nos. Super!

Lucina88
03.12.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Rozhodně lepší než Ostré předměty. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout - napětí, strach...Faktem je, že jsem se chvílemi dost bála :-D

Mikey
01.12.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, já jsem se nemohla odtrhnout ani od první poloviny, natož potom od té druhé. Amy byla skvělá postava, neříkám, že jsem ji měla ráda, ale ten její vývoj mě fakt dostal. Z té super deníkové Amy taková potvora? Úplně jiná detektivka, než jsem zvyklá, ale byl to úžasný zážitek. Ale kdo nemá rád psychologii postav a sledování jejich myšlenkových pochodů a toho všeho, tak si to nejspíš pořádně nemůže užít. Za mě rozhodně doporučuji a těším se, až od Gillian vyjde další kniha.

mi-nul-o
27.11.2013 5 z 5

Týý jo! Myslím, že to je nejlépe napsaná kniha, kterou jsem za poslední rok četla. (Neříkám nejlepší či nejnapínavější - nepleťte si to!)

fraste
21.11.2013 2 z 5

knížka se četla dobře, ale nenašel jsem postavu,kterou bych měl rád, nerozuměl jsem jejich jednání,jsem rád, že je to za mnou

drobie
21.11.2013 4 z 5

V první části knihy si člověk říká, že na tom chlapovi je něco divného. Ve druhé části zjistíte, že magor je jeho žena a konec už mi přišel hodně přitaženej za vlasy. Ale kniha se četla dobře, líbila se mi.

Wichita
18.11.2013 4 z 5

Pořád se snažím knihu vystihnout, ale nedaří se mi to. Asi to tak má být.

Takže jen stručně - Amy, jsi pěkná svině a tu tvoji počáteční hru na neviňátko jsem ti nesežrala.