Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 815 170

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

Ivka14
28.09.2022 5 z 5

Tato kniha má všechny věci, které na fantasy miluji. Romantika hraje v této knize velkou roli. Miluji vztah mezi Kazi a Jasem. Jejich vztah se postupně buduje, je mezi nimi hodně sporů a musí si mezi sebou najít cestu k důvěře. Ale zvládnou to.

Kniha se odehrává ve stejném světě, jako autorčina předešlá série. Nemusíte číst Letopisy pozůstalých, aby jste si mohli přečíst tuhle sérii. Ale pro mě to bylo pěkné překvapení vidět v knize Liu.

jitka_dankova
22.08.2022 5 z 5

Duologie plná intrik a lží, ale také krásné lásky jak romantické, tak lásky k rodině. Děj se odehrává šest let po událostech ze série "Letopisy Pozůstalých" ve fantasy světě, kde už nezbyla téměř žádná magie. Jedno malé nedobrovolné dobrodružství svede dohromady královninu elitní bojovnici a nového správce malé části země. Každý má své úkoly, své povinnosti a v podstatě se první díl točí především kolem toho, co musí kdo udělat a jaké intriky a lži k tomu použije a jak se snaží bránit se vlastním citům. Nevyhledávám takové knihy, už v první sérii mi to intrikování vadilo, ale tady překvapivě ne. Tady mne celý příběh pohltil. I drsnější druhý díl, kde jde především o boj o záchranu lidí, na kterých nejvíc záleží a boj o to, patřit do rodiny.

Je vhodné před čtením znát sérii "Letopisy Pozůstalých", protože na spoustu věcí, co se v sérii staly, se tady navazuje. Ale i když jsem první sérii četla, stejně jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a jakou měl před šesti lety roli a které království je které. Až při druhém čtení mi teprve spousta věcí došla.

Romantická linka v knize není tak výrazná, jako by byla v nějakém milostném románu, ale je svým způsobem půvabná. I když na sebe zlodějka a mladý správce nejsou často zrovna milí a potýkají se s tím, co je jejich povinnost a zodpovědnost a taky si projdou bolestivými zkušenostmi, nakonec mám z celé série dobrý pocit, že vyhrála především láska. K této sérii se narozdíl od Letopisů pozůstalých budu určitě vracet.

katee21
06.08.2022 5 z 5

Knihu jsem četla po druhé a bylo to stejně skvělé. Takhle si všimnete detailů, které vám na poprvé utekly a kouknete se na děj trochu jinýma očima. Je to dokonalé, stejně úžasné jako Kroniky pozůstalých.
A i když je mi dvacet... Když potřebuju utéct, utíkám do knih Mary E. Pearson a její knihy naprosto zbožňuju…

Percabethka
09.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Po přečtení autorčiny první série jsem celkem překvapená, jak předvídatelný je tenhle příběh. Navíc v něm zase spousta věcí nedává smysl, třeba jen to, že elitní královské bojovnice, nejlepší z celého království, jsou sedmnáctileté holky z ulice, které se chovají spíš jako dvorní dámy a při první příležitosti se nechají zajmout nebo smrtelně pokousat psem. Nechápu. Na poměry YA se mi ale líbila stylistika a jako letní oddechovka ta kniha vlatně není tak špatná.

Ellis03
15.06.2022 5 z 5

Tohle bylo za mě snad ještě lepší než falešný polibek. Rozhodne to bylo zase jiné. Ale moc se mi libi styl psaní autorky. A to její vykreslování romantické linky mě baví. Dobre - uznávám ze kdyby k sobě byli Jase a Kazi uprimejsi a otevřenější, ušetřili by si spoustu problému, ale i tahle verze měla co do sebe. :)

Nelly178
13.03.2022 5 z 5

Mně se více líbila série Kroniky pozůstalých, tak nějak se stala mojí srdcovkou, ale tohle bylo taky dobré.
Největším plusem tady pro mě byla Kazi, nepamatuji si sympatičtější hrdinku. A taky se mi líbily ty části, kde byla Lia. Na celém příběhu mi nejvíce vadilo to, že se děj dal docela předpokládat. V celé knize mě jenom pár věcí skutečně překvapilo.

NicaCola
07.03.2022 2 z 5

Zaprvé musím podotknout, že jsem se na tuhle sérii nejvíc těšila především proto, že naprosto miluji Falešný polibek!
Ale tohle bylo zklamání... děj mi vůbec neutíkal, nebyla tu žádná akce. Chyběl mi i nějaký zajímavý romantický příběh (brala bych trojúhelník, prostě cokoliv).
No, nejspíš už jsem drsných sedmnáctiletých hrdinek nasycena a musím změnit žánr :-D

Nieroccoon
26.02.2022

Bohužel zklamání.

Lidska_ctecka
22.02.2022 5 z 5

Drahouškové,
za mě ještě lepší něž původní série: Kroniky pozůstalých. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci a má boží humor. Jase i Kazi byli občas trochu volovitější : ) (moje nové oblíbené slovo, které si asi nechám patentovat.. : D), ale to mi skoro nevadilo - možná to příběh vylepšilo. Dějová i romantická linky mi přišla dobře zpracovaná a promyšlená. A také cením dokončení příběhu o Lie a navázání na něj.

aquaver
07.02.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělý. Bavilo mě to stejně jako předcházející trilogie (možná dokonce i o trošku víc). Neměla jsem šanci se ani začít nudit a nerada jsem odkládala knihu z ruky (až tak čtivé to bylo :D). Kazi byla skvělá a hned jsem si ji oblíbila. A to samé Jace, jeho rodina, Synové (na to jméno jsem si musela ze začátku opravdu hodně zvykat) a West. Potěšila mě zmínka, nebo spíš mini scéna s Rafem a Liou. Mohu jen doporučit.

Audrina
23.01.2022 3 z 5

Musím přiznat, že kniha za mě byla bohužel celkem zklamání. Děj mi přišel zbytečně protahovaný, často jsem se musela o čtení nutit a vlastně celou dobu jsem nechápala, co má být ta hlavní zápletka. Kdyby se celý příběh zkrátil o sto stránek, nic by se nestalo.

Petra-1
25.11.2021 5 z 5

Za mě naprosto skvělé, jízda už od začátku. Byla jsem unesená už z předchozí série, ale tahle má v sobě i to, co jsem postrádala u první. Skvělou romantickou linku. Hlavní postavy neskutečně sympatické a originální. Hlavní hrdinka chytrá, schopná, tvrdá a nebojácná. Opět plno náznaků, tajemství a poselství.

Aaron Lewis
06.11.2021 3 z 5

Za mě tedy docela dost velké zklamání. Nuda, nuda a nuda. Začátek knihy byl pro mě naprosté mučení. Kazi i Jase jsou naprosto nezajímavý, nijaký a je to neuvěřitelně vyumělkovaný. Všechno, co se mi líbilo na posledních dvou dílech Kroniky pozůstalých a čím mě autorka překvapila, tady není ba naopak a já si bláhově myslela, že když je to další počin autorky, že to bude vyzrálejší, víc bombovější... no nebylo.

Až když se ti dva dostali do Skaliska, začalo to být trochu lepší. Co mě překvapilo je, že jak mi jejich rodina přišla směšná a všechno to okolo nich, ke konci jsem je měla nejraději a byli tou nejzajímavější částí knihy. I když Jase i Kaze mi pořád přidají jako naprosoto nedostačující. Raději bych to četla z pohledu kohokoliv jiného než těch dvou…

Ďáblův chřtán je úplně jiný svět se svojí atmosférou a nemá nic společného s Vendou či Morrighanem a Dalbreckem (z mého pohledu) z předchozí troligie. Jak kdyby to psal někdo úplně jiný.

Třetí hvězda je za kousíček Lii a Rafeho na konci.

Luigi1
31.10.2021 5 z 5

Moc mě mrzí,že jsem nejdříve dostal ke čtení druhý díl a tak ta pointa nebyla taková jaká by měla být kdybych je četl obráceně,ale přesto se mi to líbilo.

animovanej medv
27.10.2021 5 z 5

Já bych si přála, aby každá série měla takto povedené něžné pokračování.

Lia je stále odvážná bojovnice a zároveň morální vzor. Rafe, ačkoli v knize pronese jen tak dvě věty, je úzasný a já jsem se do něj znovu zamilovala.

Kniha samozřejmě není o našich starých známých. Příběh je s novými postavami a je zábavný. Ve chvíli, kdy se stane první překvapivá věc už číst nepřestanete. Ačokoli některé zápletky až moc připomínají původní sérii, ničemu to nevadí.

Těším se na pokračování a doufám, že autorka píše dál :)

Sjuzz
25.10.2021 5 z 5

Klasická “Pearsonovka”. Nechýbala dráma, láska, naštrbené vzťahy. Nemohla som sa odtrhnúť od čítania.
Vďaka jej knihám som si obľúbila žáner fantasy.
Čo sa ale týka českého prekladu, je to hanba, skoro na každej strane preklep, dosť mi to vadilo pri čítaní, niektoré vety ani zmysel nedávali.

dianaxn
26.09.2021 3 z 5

Po Kronikách pozůstalých, které mě zoufale moc nebavily, jsem myslela, že si od autorky už nikdy nic jiného nepřečtu, ale všichni mi říkali, že je tahle duologie lepší, že jsem tomu musela dát šanci. A naštěstí to lepší opravdu bylo.

Well, začátek byl slow, nebavil mě a protože jsem Kroniky pozůstalých četla už před několika lety, nepamatovala jsem si moc postavy, které se tu vyskytují (tyhle 2 série se odehrávají ve stejném světě, ale nenavazují na sebe, takže jde číst jakoukoli z nich i bez té druhé).

Pak nastal přelom – hlavní hrdinka Kazi je královnou poslána do Skaliska zajmout uprchlého zločince, který se tam ukrývá, ale narazí tam na Jase, nového patrei – a to byl moment, kdy to začalo být čtivé.

Děj mi připomínal Falešný polibek, protože ten koncept je vlastně stejný, akorát s lepším stylem psaní, lepšími postavami, zajímavějším dějem, a Kazi s Jasem mi byli sympatičtější než všechny postavy z Falešného polibku. Bylo sice pár momentů, kdy mě oba vytáčeli nebo se chovali nelogicky, ale většinou byli fajn.

Taky cením, že to nekončilo cliffhangerem, ale zároveň je to dost zajímavé na přečtení sequelu. Takže jestli se vám líbila autorčina předchozí série, jsem si jistá, že tahle bude taky, a pokud ne, tohle by vás mohlo zaujmout.

klarka009
07.09.2021 5 z 5

Tato duologie navazuje na sérii Kronik pozůstalých, proto doporučuji nejdřív přečíst je. Bude to pak pro vás o moc větší zážitek :) Opět to bylo skvělé čtení a autorka se řadí mezi mé velké oblíbence. Dozvíte se zde jak dopadly postavy z předchozí série, např. Lia, Rafe, Kaden a Pauline, a několik dalších... Setkáváme se zde s Kazi, která je vendskou královnou poslána do Skaliska zajmout uprchlého zločince, který se tam ukrývá. Narazí tam ale na Jase, nového patrei Ballengerů a tím začíná jejich příběh.. Skvělá hate to love romantická linka, která je mojí nejoblíbenější :) Byly zde zvraty, tajemství, romantika.. Navíc ten svět ve kterém se to odehrává je prostě skvělý. Bylo to velmi čtivé a užívala jsem si každou stránku. U poslední kapitoly jsem byla opět vyjukaná a jsem zvědavá na druhý díl. Autorka prostě umí čtenáře nalákat, aby četli dál :D Rozhodně doporučuji každému kdo ještě nečetl, obě série :) já to miluju.

katee21
29.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Mary Pearson zas a opět dokázala něco neskutečného. Kroniky pozůstalých jsou mými vůbec nejoblíbenějšími knihami vůbec. Proto jsem byla trochu skeptická a říkala si, jestli je možné, aby autorka napsala ze stejného světa ještě něco dalšího... A podařilo se jí to...
Knihu jsem přečetla za dva dny a jsem opravdu ráda, že vlastním i druhý díl a můžu se pustit rovnou do něj.
Všem bych doporučila přečíst, jen rada: Přečtěte si prvně Kroniky, mohli byste si vyspoilerovat věci, které nechcete.

+ SPOILER.
Když jsem zjistila, že Lia pojmenovala svoji holčičku Aster, obrečela jsem to a doufám, že nejsem zdaleka jediná!!!!!

lenka0383
24.08.2021 4 z 5

První čtvrtinu jsem se nudila, ta zápletka byla hrozně účelová, strojená, podivná. Ale až skončila tahle úvodní šaráda, bylo to skvělé. Líbil se mi další pohled na dějiny, tentokrát z pohledu rodiny Ballangerových. Historii, příběhy a pověsti těch království, to má Pearsonová úžasně vymyšleno. I zbytek příběhu byl skvělý, takže jednu hvězdičku odebírám za ten začátek, to mi fakt přišlo na hlavu.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955