Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484735/bmid_zlodejka-pribehu-dsA-484735.jpg 4 1552 383

Josef Bergman série

Některé vztahy končí vraždou. Šéfka televizního scenáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a je na charizmatickém inspektorovi Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

renefer
04.05.2023 3 z 5

Tak to ani není detektivka, spíš společenský román v odlehčené verzi. Zápletka je nezajímavá, filmové prostředí nudné, ale čte se to celkem dobře. Až budu chtít detektivku, sáhnu po jiném spisovateli.

Nifredil
29.04.2023 3 z 5

Prý královna českých detektivek. Cituji:
Ještě nikdy ji nepřitahoval mužský s tak neprestižním zaměstnáním - obsluha letištního chobotu, co je to proboha za práci? - a v tomhle duchu to je celé.

Jaklová.katka
17.04.2023 4 z 5

Fajn příběh a velmi zajímavé postavy.
Celá kniha hezký ubíhá a příjemně se čte

JezinkaJ
17.04.2023 3 z 5

Anna tedy je pěkně hnusná potvora, tu bych za kamarádku nechtěla, věřím, že může být zábavná, ale to je málo, pro přátelství.

Největším kladem je, že se kniha dobře čte. České reálie, charaktery postav, nevím jak ostatní, ale já jsem hned jako doma. Baví mě vodění čtenáře za nos, hodně vedlejších příběhů, splétání a rozplétaní. Pihy na kráse vidím, až když knihu dočtu. Určitě budu pokračovat.
Třetí díl vynechávám, viděla jsem ho v televizi a věřím, že knižní předloha je lepší.

jprst
11.04.2023 3 z 5

Obstojně poskládaný příběh, rozplétání složitého klubka vztahů, minulých křivd a tajemství i skryté nenávisti, atraktivní náhled do zákulisí natáčení televizních seriálů, to vše lze označit za lehce nadprůměrnou a hlavně čtivou detektivku.

Martule44
03.04.2023 4 z 5

Další detektivní zápletka z pera paní Klevisové, která se mi četla svižně. Oblíbila jsem si autorčin styl, který putuje od jedné postavy ke druhé, svádí k mylné domněnce a až v samotném závěru odkrývá rozuzlení.
Těším se na další " Bergmanovku" :-)

March
02.04.2023 4 z 5

Druhá kniha od autorky a opět bych změnila žánr "detektivní povídka ".
Zajímavý příběh, skvěle vykreslené postavy , servírování děje mělo spád, příběh byl taková milá jednohubka.

Francisella
27.03.2023 5 z 5

Není to klasická detektivka. Ale mě se toto líbí,jak autorka nejdřív nás vezme do děje, že popíše souvislosti mezi postavami. Že si mužem udělat názor a jednotlivé postavy. Za mě skvělé.

icezero
07.03.2023 2 z 5

Nedetektivní část mi přišla docela reálná a rozhodně si dokážu představit, že dost podobně může zákulisí některých nekonečných seriálů vypadat. Jenže dik tomu, že tenhle úvod do příběhu je skoro polovina knihy, jsem si přišel jako v červené knihovně. Potom uz to bylo lepší. Tak snad dám autorce jeste třetí šanci

lenkaabooks
06.03.2023 4 z 5

Druhé setkání s paní Klevisovou a zase bylo fajn. Poctivé vykreslení postav, vlastně se zdá že jde jen o příběh a najednou - vražda. Tento zvláštní styl se mi fakt líbí a už teď se těším na další.

karelk
25.02.2023 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale stejně jako u předchozího dílu jde spíš než o detektivku o "román pro ženy"...

pepa4081
24.02.2023 3 z 5

Na rozdíl od prvního dílu série, se mi knížka líbila. Jen mi vadilo množství velmi nesympatiských lidí.
Uspokojivé.

Kopretinka784
19.02.2023 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení kolegy z práce a musím potvrdit jeho názor. Opravdu se hezky četla. Určitě sáhnu po dalších dílech série. Po čtení severských a jiných detektivek, plných drsných popisů způsobů vražd - opravdu nenáročné čtení.

mataaskorice
11.02.2023 4 z 5

Tohle byla teda banda nepříjemných lidí! :-) Knížky Michaely Klevisové se čtou dobře. Žádné wau ohromení, ale příjemné počtení, takže za mě v pohodě čtyři hvězdičky.

attila1
05.02.2023 5 z 5

Druhý díl ze série Josef Bergman se opravdu povedl. Kniha která se čte sama, přečteno za dva dny.

simona8022
15.01.2023 4 z 5

Fajn čtení, občas trochu mrazí ze všech těch zvláštních osudů.

marketa6511
31.12.2022 4 z 5

Příjemná detektivka na vánoční čtení... a trochu i k zamyšlení, o vztazích, o tom, že vše nás v životě jednoho dne doběhne, o pozlátku i hranicích přátelství.

sahha
25.12.2022 5 z 5

Paní Klevisová mě zatím nezklamala. Na knížku jsem se těšila a byla jsem spokojená. I když jsem už ke konci tušila, kdo vraždí, tak mi to vůbec nevadilo. Knížka je čtivá, napínavá a těším se na další.

Cheynn
19.12.2022 4 z 5

Zezačátku jsem si říkala, jestli nečtu spíš román, než detektivku. Od půlky knihy se děj ale začne hýbat a konec je nečekaný.

VeruHoráková
03.12.2022 4 z 5

Moje druhé setkání s Michaelou Klevisovou a opět to bylo skvělý. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale pak se příběh rozjel a při čtení jsem si v knihovně rezervovala rovnou další díl. Opět to byl čtivý, svižný psychologický román s detektivní zápletkou a víte, co se mi na těchto knihách líbí nejvíc? To postupné odkrývání karet, několik možných pachatelů, a že do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Knihy od Klevisové mě opravdu baví a můžu je tak doporučit.