Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36948/bmid_josef-bergman-zlodejka-pribehu-KJm-36948.jpg 4 1589 1589

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů…... celý text

Půca4
27.05.2017 3 z 5

Jako na českou a vcelku mladou autorku to nebyla špatná knížka, ale moc mě nebavila .. celkově ani ten případ. Když to srovnám s prvním dílem, tak ten mě bavil mnohem více. Každopádně dám šanci ještě ostatním detektivkám od ní.

IVANA0123
09.05.2017 5 z 5

Moje druhá knížka od této spisovatelky a určitě ne poslední. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Detektivka je psaná svižně, bez zbytečného balastu a velké množství možných podezřelých vás nutí hádat až do konce, vždyť motiv a možnost má tady skoro každý. Jak je vidět, tak napínavý příběh se nemusí nutně odehrávat někde v severských zemích, stačí jen šikovný autor a tím Michaela Klevisová podle mého názoru určitě je.
(5/17)

anája
15.03.2017 5 z 5

Čtivá česká detektivka,moc se mi líbila.

Leniiis
11.03.2017 5 z 5

Tak to byla jízda! Super cteni.

Aymira
04.03.2017 3 z 5

Knížka opět poměrně čtivá, ale nemůžu si pomoct, mně prostě nikdo z postav nebyl sympatický (nepočítám detektivy). Z toho důvodu mě asi moc nebavilo pídit se po tom, kdo vraždí. Na detektivkách Michaely Klevisové se mi nicméně líbí, že opravdu až do poslední chvíle přičítá všem podezřelým stejnou váhu a že se prakticky vůbec nevěnuje osobním životům vyšetřovatelů. Pachatel je odhalen opět až na úplném konci a čtenář se také až tehdy dozví motiv. Začínám se těšit až se začtu do dalšího jejího příběhu.

Tevik
03.03.2017 4 z 5

Pěkná čtivá detektivka.Po poklidnějším začátku dostává příběh spád,do poslední chvilky nevíte kdo je vrah.

Alchemilla75
27.02.2017 5 z 5

Velmi dobrá detektivka. Autorku jsem do této chvíle neznala a musím jí složit poklonu. Příběh mě bavil mnohem více než některé knihy známých světových autorů, na které je bombastická reklama a po ní přijde zklamání. U Zlodějky příběhů jsem určitě zklamaná nebyla. Kniha vás udržuje v určitém napětí, kdo je tedy vlastně ten vrah? Autorka zavádí pozornost pokaždé k jiné postavě ale neprozradí. Až na posledních stránkách se vše rozuzlí do smysluplného příběhu, kde vše zapadne na své místo. 5*

DariDerek
26.01.2017 4 z 5

Mi osobně se líbil příběh. Pokud patříte mezi vyznavače detektivních příběhů, které nemají okaté násilí, rádi se dozvíte vraha téměř u konce knihy a rádi sledujete Ulici, tak je tohle pro vás to pravé ořechové. Více v mé recenzi v záložkách. :-)

DriftBooks
17.01.2017 3 z 5

Jeden můj kamarád – velmi velký čtenář – zcela upřímně (a tedy nekorektně) prohlašuje, že knihy, které napsaly ženy, prostě nečte. Někdy mu rozumím. Ženy se tak rády nípají ve vztazích, a to i v těch nejtitěrnějších nuancích. V recenzích se tomu často říká „pěkně vykreslené mezilidské vztahy“. Jenže to občas bývá utrpení…

Úvod Zlodějky příběhů mně příjemně překvapil. Skvěle navodí atmosféru. Připraví scénu. Vtáhne vás do příběhu. Je příslibem velmi dobré knihy… Po pár stránkách mi ovšem v mysli vytanul obraz mého nekorektního (a nekompromisního) kamaráda. To nekonečné nípání… Chvilku jsem dokonce zvažoval, že to dál číst nebudu. Ale přemohl jsem to a nakonec byl rád. Pomohl tomu onen velmi dobrý začátek.

Klevisová se v roce 2008 podílela na scénáři k televiznímu seriálu Ulice. Ví tedy, o čem píše, a je to znát. Propletenec vztahů se pomalinku rozmotává tak, jak se ve správné detektivce rozmotávat má. A jedna zásadní věc – kdo je vrahem se dozvíte (tím myslím že ani bystrý a ostřílený čtenář detektivek pravděpodobně pachatele neodhalí již v půlce knihy) skutečně až na konci. Potenciální pachatelé a pachatelky se objevují a zase mizí. Nakonec mě docela bavilo i ono „ženské“ nípání. Zlodějka příběhů je zkrátka velmi dobře odvedené řemeslo s drobným přesahem do kvalitní literatury.

Karelvovsik
15.12.2016 3 z 5

Nebyl to zrovna můj šálek kávy. Začátek knihy (až do první vraždy) byl strašně zdlouhavý, pak už to celkem ušlo, až na ten ukvapený konec. Autorka ,podle mého názoru, mohla mnohem více rozvinout příběh Agy. Podle mě je to taková průměrná detektivka.

Puntíkatýhrnek
30.11.2016 3 z 5

Moje třetí setkání s autorkou..fakt se mi její styl líbí, tentokrát mi ovšem příběh přišel slabší, takový tuctovější. Autorka mi připomíná styl pana Erbena, i když kapitán Exner byl přece jen větší frajírek než trošku obstarožní, usedlý Bergman. Opět obdivuji její spisovatelský vkus, napínavý příběh a logické vyústění příběhu i bez hektolitrů krve a ostatních nechutností. Musím ale říct, že z téhle série se mi zatím nejvíc líbí Ostrov šedých mnichů...Každopádně jako oddychové čtení doporučuji...

Mil@n
25.11.2016 4 z 5

Nemohl jsem se nějak začíst, ale pak to bylo velmi dobré.

26Mirka
07.11.2016 5 z 5

Další úžasná detektivka, bohužel už je mám všechny od Michaely Klevisové přečtené :-),budu se těšit jestli paní autorce vyjde další.... napínavá, čtivá, dokonalá. Musím říct, že mě paní autorka hezky vodí za nos, nikdy se mi nepodařilo odhalit vraha. 5 hvězdiček :-).

irefir
25.10.2016 4 z 5

Další kniha od této autorky, která se mi moc líbila. Ráda čtu severské detektivky, ale někdy se prostě musím vrátit do "známých krajin". :)

petunkav
26.09.2016 5 z 5

Detektivka se mi líbila. Svižná, vcelku napínavá, závěr docela zajímavý. Určitě se k autorce ještě někdy vrátím.

marketa8129
24.09.2016 4 z 5

příjemná detektivka pro škaredý víkend

Dimas
27.07.2016 3 z 5

Docela obstojná detektivka, ale víc než zápletka mě zajímaly charaktery a osudy postav.

genie
17.07.2016 4 z 5

Baví mě autorčin styl psaní. Stejně dobrá detektivka jako ta předchozí (Kroky vraha) ...

cie
12.07.2016 5 z 5

I když tu neřádí sériový vrah, který by vyvraždil celé město a nestříká tu všude krev, tak jsem se opět nemohla od knížky odtrhnout! Doporučuji a vrhám se na další díl!

Iva B.
15.06.2016 5 z 5

Jsem ráda, že dobrou detektivku si můžu přečíst i od českého autora. Knížka se mi moc líbila a můžu ji vřele doporučit.