Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36948/bmid_josef-bergman-zlodejka-pribehu-KJm-36948.jpg 4 1601 1601

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů…... celý text

astroweb
03.08.2019 4 z 5

Autorka mě baví. Umí psát, je čtivá, není to jenom o vyšetřování zločinu, o uvěřitelných vztazích.

princesse
31.07.2019 5 z 5

Skvělá česká detektivka. Českou jsem již dlouho nečetla a jsem nadšená. Děj uháněl a bavilo mě číst. Ostatně přečteno za necelé dva dny, takže není o čem ... Určitě si přečtu i další. Autorka mě nadchla a těším se až se opět začtu, ať už do příběhu s Josefem Bergmanem nebo s jiným hlavním hrdinou. Určitě doporučuji. Příjemné dovolenkové čtení.

Shari
13.07.2019 4 z 5

Příjemná česká detektivka. Dobře se četla, přiměřeně napínavá, zajímavé prostředí.

Greenfingers
01.07.2019 4 z 5

Solidní česká detektivka, která zaujme především mistrovským vykreslením vztahů mezi jednotlivými postavami. Příběh zasazen do prostředí tvůrců nekonečných televizních seriálů se odvíjí relativně pomalu, avšak napětí postupně vzrůstá, což je neklamným znamením, že se schyluje k vraždě ( to se ostatně dá od každé klasické detektivky očekávat).
Detektiv Bergman a jeho kolegové jsou v románu poněkud "upozaděni", není to ovšem nic, co by nějak významně snižovalo dramatičnost příběhu. Celkově hodnotím velmi kladně, ne vśak plným počtem hvězdiček.

trudoš
19.06.2019 2 z 5

Protože jsou mi telenovely proti srsti, není asi žádným překvapením, že ani druhý případ inspektora Josefa Bergmana nebyl v mém případě výhrou v loterii. Nemůžu ale Michaele Klevisové upřít cit pro propracovanou psychologii jednotlivých postav - naneštěstí však postav, které mi byly absolutně putna, přičemž navíc jen málokterá z nich měla se zápletkou něco společného. Což je vůbec zvláštní autorčina záliba, rozepisovat se nad tragédiemi těch i oněch a natahovat tak banální kompozici o zločinu z nenávisti. Zajímavý je alespoň svět televizního šoubyznysu, jenže podobně jako v nekonečných seriálech, i tady je to všechno pouze o vztazích a intrikách, které rámují vyšetřování obyčejné české vraždičky. V tomhle ohledu je potom role detektiva zbytečná, jelikož tentokrát nefunguje jako katalyzátor událostí, ale spíše jako vrba, která si všechny vyslechne a pak ukáže na vraha. Ovšem ne kvůli tomu, že by geniální dedukcí všechno odhalil, ono to zkrátka tak nějak samo vyplyne z průběhu událostí.

Pet13
28.05.2019 5 z 5

Napínavá česká detektivka. Zajímavá zápletka. Určitě to není poslední kniha od této autorky, kterou jsem četla.

haki34
05.05.2019 3 z 5

nuž, kniha nebyla špatná, osobně bych nejraději dala tak 3,5*... detektivní zápletka celkem uvěřitelná,ale postavy pro mně velmi nesympatické...(a lehce mě iritovaly knižní jména typu Bergmann, Valenta, Skalka, Váňová, Kinská, Beňová...slyším kombinace a hned si představuji postavu z knihy či seriálu :)) od začátku nespolupráce s policií, všichni se spíše snaží vyšetřování mařit než spolupracovat, u všech naznačeno, že něco tají (zápletka s krví a Monikou překvapila - souvis se studiem mě fakt nenapadl :D )

zdálo se mi divné, že policajti vůbec nepátrali po zmizelé Agátě, také že inspektorka přivolaná do práce po několika hodinách "mře žízní a hladem, od rána se ničeho nenapila, jak zavolali - hned jela do práce" - přeci se mohla doma před odchodem napít vody ?? jelikož je parné léto, vzít s sebou flašku s pitím, či požádat v penzionu ??...taky mi úplně nesedl popis oblečení Ester -kožené šněrovací pohorky a potrhané černé šaty - vylézá mi z toho outfit čarodějnice na Halloween obuté v bytelných Scarpách nad kotníky ?? velmi pohodlné, zejména v tom parném létě...
Agáta měla velké štěstí, že ji na výletě nic nepotkalo, také motivace Jakuba Salzmana byla celkem plytká, navíc, když to s ní pak táhl dobrovolně dál...ale budiž...
vztahy mezi scénáristy a celé televizní prostředí - vykreslené realisticky, i bych tomu věřila...

p.s. při tom, jak Anna drtila lidi kolem sebe, manipulovala jimi, je s podivem, že ji někdo nezabil dříve ;)

jako oddechovku doporučuji, ale hlubší stopu na mě nezanechala..

bigben
05.05.2019 4 z 5

Odhalení všeho až na posledních stránkách, všechno reálné a uvěřitelné, výborně vykreslené postavy...opět nezklamaná českou krimi:-)

kuruteku
20.04.2019 4 z 5

Pár dní od přečtení a já musím chvilku přemýšlet, kdo je vrahem... Ještě si musím chvilku zvyknout, že vrah se objeví až na konci knihy, ze jednotlivý prvek detektivek je trošku nesouvisející - v první knize komisař chová kočku, v druhém o tom není ani zmínka. Není to špatná detektivka, zajímavé prostředí, dějové zvraty, ve kterých je komisař ve vleků události, není to přehnaně krvavé, ale i tak ... K pěti hvezdickam trochu chybí.

432830
25.03.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, pro mě napínavá až do konce, vraha jsem vůbec netipovala...krimi od Klevisové jsou příjemnou oddechovkou, vždy rychle přečtenou

LenkaGonn
25.03.2019 3 z 5

Příběh mě sice zaujal, ale občas se to táhlo. Kniha je rozhodně hezká, ale už si ji znova nepřečtu.

knihovniceS
12.03.2019 5 z 5

Na detektivky moc nejsem. Nemám ráda násilí a vraždy, ale po této knize jsem sáhla na doporučení ... Nelituji, příběh není brutální, je to mírná česká detektivka, která mě bavila. Příběh se odvíjel zajímavě, napínavě a do poslední chvíle mě nenapadlo kdo je pachatelem.
Určitě si přečtu další příběhy paní Klevisové.

Endy17
10.03.2019 4 z 5

Kočky, vraždy a náhled do filmového prostředí, rukopis autorky se nezapře. Ale nejvíc bych ocenil netradiční pojetí, kdy hlavní hrdina série, inspektor Bergman, není hlavní postavou a příběhem nás provází někdo jiný.

rlupinek
07.03.2019 4 z 5

Asi můžu použít podobné hodnocení jako u první knihy ze série, takže příjemná česká detektivka s českým vyšetřovatelem bez nadpřirozených schopností, pěkně a trefně popsané prostředí a docela zamotané vztahy mezi dotčenými postavami. Určitě za přečtení stojí.

Kyri
19.01.2019 4 z 5

Zlodějka mi přišla jako nejlepší od této autorky (spolu s Ostrovem šedých mnichů, který se mi možná líbil ještě víc). Opět se mi líbí prostředí a jeho popis. I příběh kocoura. Opět jsem trochu nespokojená, že nemá cenu tipovat vraha, když se motiv k vraždě objeví až na konci. Ale snažím se s tím smířit, protože je to prostě struktura, ve které autorka píše. Knížky Klevisové jsou pro mě už na jistotu. Vím, že se mi budou líbit (některé víc, jiné trochu míň) dost na to, abych si čtení užila. Vytvářejí náladu, která je mi příjemná, takže autorku budu číst dál. Nadále si myslím, že je to víc pro ženy, než pro muže. Nevadí mi to, jen upozorňuji případné mužské čtenáře.

munka
18.01.2019 4 z 5

Zaujímavý príbeh, ale niečo mi tam chýbalo. Celkove sa mi to však páčilo, takže si určite prečítam aj ďalšie knihy z tejto série.

oskli
08.01.2019 4 z 5

Tak tenhle Bergman byl tak trochu nuda. Pointa špatná nebyla, ale něco mi tam chybělo. Děj se točil nějak dokola bez většího napětí.
V posledních autorčiných knihách je vždycky úžasný popis cizího prostředí, ale tady to bylo jen o lidech a ti byli takoví nemastní neslaní. Kdyby tohle byla moje první knížka od Klevisové, asi už bych další neotevřela. Prostě průměrná detektivka, která neurazí, ale ani nenadchne.

Miky88
16.10.2018 5 z 5

Skvěle napsaná česká detektivka s velmi poutavým dějem. Druhý díl se mi líbil o mnoho víc než první kniha. Vraha jsem si "tipla" až ke konci knihy, takže za mě velmi podařená detektivka. Navíc oceňuji domácí prostředí, které je po severských končinách velmi příjemnou změnou.

Centurion.d
15.10.2018 4 z 5

Ctiva a dobre napsaná detektivka. Uveritelny dej, dobre rozuzleni. Libilo se mi to.

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší autorčina detektivka. Výborný styl psaní. Paní Klevisová má opravdu talent, a já jsem ráda, že jsem i v českých vodách konečně natrefila na skvělou současnou krimi.