Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36948/bmid_josef-bergman-zlodejka-pribehu-KJm-36948.jpg 4 1563 385

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů…... celý text

kokosek
12.05.2021 4 z 5

Tak jsem po dlouhé době dočetl (skutečně dočetl, ne doposlouchal) tuhle knihu. Je to opět čtivě napsaná poctivá detektivka, kde se nikde moc neřeší psychologická nevyrovnanost detektiva, případně jeho násilí nebo sexualita. Prostě stará dobrá škola detektivky. A je to takové uklidňující. Děj prostě plyne, dovídáme se nové informace a nakonec poznáme vraha. Žádné nesmyslné zvraty, žádné zásahy prozřetelnosti (no možná jedna bombička tam je, ale malá)
Ale ten konec mohl být trošku napínavější, ne že ne. Za ten konec jedna hvězda dolů.

Klára90
20.04.2021 4 z 5

Jako všechny knihy od paní Klevisové, i tahle byla skvělá. Napínavá s překvapivým koncem, který však dává smysl. Opět jsem až do posledních chvil netušila, kdo by mohl být vrah. Žádné nechuťárny, žádné děsivé scény, poctivé vyšetřování od píky skupinou sympatických vyšetřovatelů. Líbí se mi i styl psaní paní Klevisové, za mě je to ohromně čtivé. Takže jo, kniha nezklamala

kackahracka
14.04.2021 5 z 5

Z knih, které jsem od autorky četla, se mi tahle zatím líbila nejvíc. Bavilo mě prostředí i jednotlivé postavy. Můžu jen doporučit.

veronika9761
18.03.2021 5 z 5

Uz me neprekvapil rozsah 'vysetrovacich' pasazi, a vlastne to rozvrzeni nebylo na skodu. Dej pekne odsypal a cetlo se prijemne ( kdyz odhlednu od temata knihy).

Rave
03.03.2021 5 z 5

Paní Klevisová, jste úžasná spisovatelka! Kam se na vás hrabe Kepler či Carter! Autoři, kteří už neví, jakou hnusárnu či zvrácenost popsat, aby čtenáře šokovali...Pro pocit strachu sahají k laciné brutalitě, vyšroubovanému násilí, týrání. Nebaví mě. Vy ano. Dokážete z obyčejných příběhů udělat mrazivé. Vám stačí obyčejná samota, domky na okraji města, zapadlá vesnička a tajemně propletený příběh k tomu, aby mě příběh absolutně vtáhl. Pište prosím dál! Jsem vaše velká fanynka!

Jiitush
27.02.2021 4 z 5

Tahle kniha se mi od Klevisové líbila nejvíc, především kvůli prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Ve většině jiných knih se děj odehrává v nějaké zapomenuté vesnici, zde autorka zvolila vcelku originální prostředí natáčení nekonečného seriálu a osudy lidí, kteří seriál tvoří (všichni značně nesympatičtí a arogantní). Název "Zlodějka příběhů" je zvolen naprosto perfektně.

Hlavní hrdinka Anna byla hrozná mrcha, která všechny lidi okolo sebe akorát využívala, a čtenář vlastně ani moc nesmutní, když ji najdou v kaluži krve. Vlastně se spíš divím, že Annu někdo neprobodnul už dřív :D Moc už mi do příběhu neseděla druhá vražda, přišla mi docela zbytečná, ani na konci nebyla dostatečně zdůvodněná. Právě za to ubírám body, přijde mi, že se autorka drží nějakého pravidla, že jedna vražda je v příběhu asi málo. Vrahův motiv ohledně vraždy Anny mi přišel uvěřitelný.

babystar
22.02.2021 5 z 5

Detektivka z prostředí tvorby televizního seriálu na téma: "Kdo seje vítr, sklízí bouři!". Jedná se sice o vyšetřování dvou vražd, ale jde opět spíše o psychologickou sondu do lidských povah poznamenaných osudem.

Simulinka
17.02.2021 5 z 5

Druhá detektivka od p. Klevisové a opět super

simaja
03.02.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky, ale určitě si přečtu další. Sympatické postavy, příběh pěkně odsýpal, za mě 5☆.

MartikB
16.01.2021 5 z 5

Kdo mě sledujete déle víte,že čtení je má vášeň a hlavně relax. Spisovatelku Klevisovou jsem si opravdu oblíbila a myslím,že už jsme od ní přečetla všechno (ach jo ). Tuhle poslední dotčenou bych zařadila mezi její - pro mě - nejlepší kousky. Bylo mi hlaveň hodně blízké i téma - psaní . Sice šlo o scénáře k seriálu,kdy hlavní hrdinka kradla a používala opravdové příběhy lidí, některé opravdu smutné a bolestivé, což se jí jedno dne vymstilo a byla zavražděna na pracovním víkendu se svou skupinou scénáristů. Kdo ji zabil a jak? Přečtěte si v kníže ZLODĚJKA PŘÍBĚHŮ ????????

tereza1526
07.01.2021 4 z 5

Slušná detektivka. Ale mám i oblíbenější od této autorky.

Booky84
06.01.2021 5 z 5

Skvělá a čtivá detektivka. Autorčin styl se mi moc líbí.

Lehrerin
04.01.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů byla moje "poslední"Klevisová. Přečetla jsem všech 7 detektivek za sebou a nepřestaly mě bavit. Což je samo o sobě nejvyšší ohodnocení, které můžu dát. Série s Josefem Bergmanem má jen jedno minus - není další pokračování. :-(

Lucissia
31.12.2020 5 z 5

Donesl Ježíšek. :-) Paní Klevisová opět nezklamala, dokáže detektivku pěkně rozehrát, miluju její popisy přírody, povahy lidí v knize... Sice mně připadala z dosud čtených "nejslabší", přesto si pět hvězd právem zaslouží. A jdu se vrhnout do další detektivky od Ježíška. :-)

kasavubu
30.12.2020 4 z 5

Opět skvělá Klevisová, oproti prvnímu dílu uvěřitelnější rozuzlení i pachatel.

marli58
29.12.2020 5 z 5

Fakt dobrá česká detektivka :)

zdehan
28.12.2020 5 z 5

Pěkná kniha která se čte sama přečteno za jeden den.

Vlaďkaa4
22.12.2020 5 z 5

Tak ten konec byl dost nečekaný.

tonysojka
23.11.2020 4 z 5

To postupné odkrývání karet zamíchaných autorkou, podrobný popis postav a pomalé plynutí děje se mi líbí. Nevím, jak to spisovatelka dělá, ale i přes tu pomalost jsem se nedokázal od čtení odtrhnout.

Annannas
22.11.2020 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha této autorky. Skoro jsem se nedokázala odtrhnout.