Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8278 2055

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

DámaMáma
28.05.2021 5 z 5

Krásná a hluboká kniha.

Baravara
27.05.2021 5 z 5

Laskavé čtení o strašné hrůze.

senbja
20.05.2021

K této knize jsem se dostala díky těmto stránkám. Knihy s podobnou tématikou nevyhledávám, ale ta mi sama vstoupila do života a rozhodně toho nelituji. Přečetla jsem za svůj už docela dlouhý život spoustu knih, ale jen některé mi utkvěly v paměti. Tato k nim určitě patří. Nenašla jsem nic, co bych jí mohla vytknout. Pro mě skvělá po všech stránkách. Zkusím si přečíst i další od stejného autora, pokud je seženu. Jeho způsob psaní mě oslovil.

ElisonAmy
16.05.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih! Do knihy jsem šla tenkrát aniž bych věděla, co očekávat. Stačilo si ale přečíst prvních pár stránek a už jsem nepřestala. Někdy nemusíte vymýšlet převratný děj, když jste geniální vypravěč. A to Zusak je! Zlodějka knih je plná barev, vůní, které mají barvu a poezie.

Mindy
15.05.2021 5 z 5

Na styl, jakým je kniha psaná, jsem si hned zvykla a moc se mi to líbilo. Kniha je nádherná, jestli se to dá vůbec říct o knize z války.
Liesel, Rose, Hans, Max, Rudy - to všechno jsou úžasné postavy. A je příjemné zjištění, že existovalo malé procento Němců, kteří s Hitlerem nesouhlasili. Byť je příběh smyšlený, tato informace je pravdivá.
Bylo to krásné a dojemné.

mliko8
09.05.2021 5 z 5

Tahle knížka mě pohltila, naštvala, pohladila po duši, vynutila si pousmání, vlepila mi facku a nakonec mě roztrhala na kousky a bezohledně mě nechala plakat v mé vlastní posteli. Myslím, že víc k tomu už dodávat nemusím. Ten jazyk je něco tak nečekaně okouzlujícího, že mám chuť se na ní hned vrhnout znovu. Mockrát děkuji a určitě se nevidíme naposledy, Zlodějko knih.

Galadwen
06.05.2021 3 z 5

Samotný příběh není úplně nezajímavý, v druhé polovině knihy i docela silný, ale způsob, jakým je napsaný, mě šíleně dráždil. Nechci vlastně skoro od začátku vědět, jak kniha dopadne (jako tady), a různé vsuvky a komentáře Smrti mě hodně rušily. Text mě víc vtáhl v podstatě až poslední třetině, kde je víc dramatu, předtím jsem neměla problém dva dny knihu ani neotevřít, nebyla jsem vlastně vůbec zvědavá, jak to bude pokračovat. Nemyslím, že bych se ke knize někdy vracela.

jancapen
02.05.2021 3 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst díky databázi knih a jejímu hodnocení tady, i když knihy z druhé světové války rozhodně nevyhledávám. Byl to silný příběh a rychle mě vtáhnul do děje. Nicméně je v knize hodně utrpení a to se přeneslo i do mé četby. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem knihu přečetla, na stranu druhou, už bych se k ní asi nikdy nevrátila.

Tyn_a
29.04.2021 4 z 5

Strašně milý příběh plný nezvyklých přirovnání. Zusak píše tak nějak odlišně. Po přečtení pár stran jsem byla ale příjemně překvapená. Jeho styl psaní mi nakonec sedl a hltala jsem každé slovo.
Pokud hledáte něco, co je zcela jiné, určitě po knížce sáhněte :).

Trošku mě zklamal závěr, s postavou Maxe jsem doufala, že se dozvím, jak to nakonec celé dopadne a že autor jeho příběh popíše ještě víc. Snesla bych klidně dalších sto stránek.
Co mě naopak šíleně bavilo, byly jeho popisy běžných věci. Byly popsány jinak...
Nechyběly ani vtipné chvíle, kdy jsem se smála nahlas a na závěr pár slz...

Každopádně i přes, podle mě, ne úplně dokončený závěr, knihu doporučuji. Ráda se k ní v budoucnu vrátím..

PetiJelinkova
28.04.2021 3 z 5

Tato knížka mě bohužel zklamala. Podle hodnocení jsem myslela, že bude o dost lepší. Kniha se mi nezdá nějak poutavá či výjimečně dobrá a části, kde vyprávěla Smrtka jsem víceméně přeskakovala. Za mě průměrné čtení.

TerezR
28.04.2021 4 z 5

Pribeh knihy fajn, ale vsuvky z pohledu "Smrtky" me spis obtezovaly.

A.books
26.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Proc to muselo dopadnout tak jak to dopadlo? Liesel si zasloužila normální život.

Evka271
25.04.2021 5 z 5

Všichni se boji smrti a co když k vám pak sama smrt mluví z knížky . Příběh, který byl velmi zajímavě napsaný . Od půlky knihy sem se už nemohla odtrhnout .

Keika
19.04.2021 5 z 5

Měla jsem trochu obavu, zda se mi bude líbit knížka, kde je hlavní hrdinkou malá holka. Není to spíš knížka pro puberťáky? Váhala jsem. Není. A můžu vás ujistit, že vás zasáhne ať je vám kolik chce, i když a protože víte, nebo alespoň tušíte, jak dopadne.
Moc se mi líbí odlišný náhled na smrt, mám ráda, když někdo umí změnit zažitý náhled na tyhle věci.
Taky mám ráda, když knížka zanechá dojem, který nějakou dobu přetrvává a to se tady rozhodně povedlo. Mám pocit, jako bych hlavní postavy znala osobně. Opravdu doporučuji.

A.books
17.04.2021 5 z 5

Kniha která mě uchvátila a vyvolala spousty emocí

cukrovka
17.04.2021 5 z 5

Zpočátku jsem měla opravdu problém se stylem kterým je knížka napsána. Chvíli mi trvalo než jsem tomu přišla na chuť, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Zajímavý příběh o radostech a strastech malé Liesel v období druhé světové války v malém německém městečku. Byl to pro mě trochu jiný pohled na toto období.

mončičák42
14.04.2021 5 z 5

Úžasné dílo, kniha mě naprosto pohltila, originální způsob vyprávění, vše uvěřitelné, citlivě napsané, dokonale vykreslené postavy. Myslím, že by kniha měla být na seznamu povinné četby k maturitě.

Kdokoliv
13.04.2021 3 z 5

Zvláštně napsaná kniha.

anysekhel
10.04.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla až po tom, co jsem viděla filmové zpracování. Nádherně odvyprávěný příběh. Téma 2.světové války z jiného úhlu.

Renatka11
07.04.2021 5 z 5

Moje první setkání s Zusakem a jedna z knížek, kterou bych si bez váhání vzala na pustý ostrov. Opravdu nádherně odvyprávěné.