Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8301 8301

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Tinicek
21.11.2020 5 z 5

Mne sa to páčilo..Smutné a krásne zároveň.

Loxias
20.11.2020 3 z 5

Styl vypraveni, vypravecka a jeji vsuvky, nahodne rozdrolene preklady do nemciny a zpet (i kdyz se cela kniha odehrava v nemcine) a spousta dalsich, vice ci mene, neprijemnych drobnosti rozbiji jinak potenciálně silny pribeh na milion kousku. Pri cteni pak skladate kousky dohromady, ale s kazdym kouskem se sila knihy ztraci a celkovy dojem je vlastne docela nevyrazny.

Magie233
18.11.2020 3 z 5

Zlodějka knih se mi nakonec líbila. Ovšem o 150 stran bych ji zkrátila a tím by děj byl akčnější, první půlka se mi hodně vlekla, dokonce jsem uvažovala, že knihu odložím. Líbilo se mi pojetí vypravěče jako Smrti, což mělo téměř uměleckou hodnotu - i Smrt má duši. Závěr byl skvělý a vše vynahradil.

GeRaltzRiVie01
15.11.2020 5 z 5

Hodně silné dílo plné sympatických postav - ty záporné zde měli jen epizodní role (snad kromě Führer), takže slzy jsou zaručené. Dokonce i smrt zde má srdce, přesto je její svědectví úderné. Jde vidět, že i Němci byli normální lidé a ne jen ti špatní - o to více zamrzí jak vymaštění byli a zavírali oči nad zrůdnostmi tehdejší diktatury. Mrk Frau Diller

bigbabe
15.11.2020 2 z 5

Dávám dvě hvězdy, tím hodnocení knize neublížím. Tři hvězdy dávám dobrým knihám, čtyři výborným a pět těm nezapomenutelným. A přes veškerý ohlas této knihy mě až tak moc nezaujala svým stylem psaní, dokonce jsem se musela trochu nutit jí číst.
Co se týká příběhů, tak takových je spousty, co jsem už přečetla, takže pak už opravdu hodnotím styl psaní, jak mě to baví.

Sashetka
10.11.2020 5 z 5

Tohle je přesně ta jedna z mnoha knih, které když přečtu,tak je zároveň i jednou z těch mála, na které jen tak nezapomenu.

Jarka_rybář
10.11.2020 5 z 5

Ach Bože... Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla. Silná hřbetem, ale především příběhem. Dokonale ji vystihuje věta Knihy o válce by neměly být legrační. Tahle je. Taky je ale hodně moc smutná. Je o obyčejných lidech, kteří se snažili žít své životy v době, kdy to skoro nešlo, a to se mi na ní líbí. Také vypravěčka, která je cynická, laskavá, realistická a definitivní.
Dobrý příběh. Vážně.

Laruska07
10.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, která je krásná už jen tím, jak je napsaná. Nemusí se tam nic dít, ale ten jazyk, ta slova... Nádhera!

Ilona70
08.11.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha

Renda698
07.11.2020 5 z 5

krása nic vícnejde říct

Sanny_happ
07.11.2020 2 z 5

Mě knížka po přečtení bohužel moc nezaujala.

katika79
03.11.2020 5 z 5

Skvelá kniha :)

PéťaH.
02.11.2020 5 z 5

Kouzelná kniha. Těžké téma, ale nádherně a procítěně vyprávěný příběh. Je jinak psaná nežli ostatní knihy, co jsem v poslední době četla. Příběh mě nejen dojal, ale také nadchnul. Prostě úžasné čtení. Doporučuji.

MartySchattawa
29.10.2020 5 z 5

Tato kniha byla fascinující, děj byl krásně napsaný a hlavně jak to vyprávěla Smrt mě bavilo. Konec mě dostal nejvíc.... Určitě doporučuji přečíst

Kerolka_P.
27.10.2020 5 z 5

Vynikající kniha! Přečtena na jeden nádech. Konečně je tu mladý talentovaný autor, který navzdory těžkosti a bolestnosti zvoleného tématu nespisuje depresi nad depresi, ale poukazuje na to, co je v životě opravdu důležité. Přičemž hlavní roli v knize hraje Smrt, avšak pozor - v tom pravém slova smyslu, jak si představuju, že bychom ji měli mít na paměti po celý náš život. Oceňuji odvážný způsob psaní formou předjímání děje - ten totiž vyžaduje spisovatelské mistrovství, aby čtenáře i přes znalost následujícího udržel v napjatém a dechberoucím čtení. A to Zusak dokázal. Kapesníky nezbytné. Rozhodně brzy sáhnu po další jeho knize. Srdečně doporučuji!

Fortuna7
26.10.2020 4 z 5

Velice zajímavý válečný příběh ve kterém vyrůstá mladá dívka která miluje knihy.

Mi--LADA
25.10.2020 3 z 5

Zajímavá a zvláštní kniha se silnými i slabšími momenty. Postava Liesel Memingerové se mi líbila, stejně tak jako příběh motající se kolem lásky ke knihám.

Kája95
25.10.2020 5 z 5

Zajímavý, tvrdý příběh dospívající dívky mnozí znají jako film, v knize můžeme najít i něco víc a to pohled smrti. Konec byl až mrazivý

smudlajs
24.10.2020 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak jsem se začetla a celkem se do postav vcítila. Určitě je zajímavé sledovat válku očima německého dítěte.

Dáša0507
19.10.2020 5 z 5

Nezapometulná. Krásná kniha, silný příběh.