Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8288 8288

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Barush04
27.12.2020 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh. Vždy jsem se dostala hlavně k příběhům, které vyprávěly o válce ale z pohledu člověka, který nebyl německého původu. Bylo tedy opravdu zajímavé číst o německé rodině, která ale s nacionalistickými ideály nesouhlasí a musí si tudíž dávat velký pozor, jako kterýkoli jiný „neněmecký“ člověk, který tyto ideály také nepodporuje. Smrt jako vypravěč = krásné zpestření. Moc pěkné a poučné!

AkiB
26.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Na knížku jsem byla velice zvědavá, protože jsem na ni četla spoustu pěkných ohlasů. Musím říct, že mi tam někdy přišla právě trošku zbytečná vypravěčka jakožto smrt. Bavilo by mě to i bez ní, jen ten příběh Liesel, a hned by to bylo o pár stran kratší. Ze začátku jsem tedy měla trochu obavy, protože mě začátek moc nebavil, pak už to bylo lepší, no a posledních asi 150 stran jsem přečetla na jeden zátah, protože jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Když se nad tím člověk opravdu hluboce zamyslí, tak je to hrozný. Je hrozný, co se dělo. Je hrozný, že je to součástí lidské historie, ne tak daleké.
Nedokážu si představit utrpení hlavně těch dětí, pochybuji, že potom dokázaly žít normálním životem. Tohle jsou věci, které si člověk s sebou nese celý život. Ty následky musely být nepředstavitelné.

SPOILER !!!!
Totálně mě dostala především smrt tatínka s maminkou a Rudyho. Lieselina duše musela být v tu chvíli rozlámaná na milion kousků.

ondrach018
25.12.2020 4 z 5

Nepochopil jsem, co se tato kniha snaží říct a to je u mě vždycky problém. Potřebuji knihu s přesahem. Zde jsem ji nenašel.

martineden
24.12.2020 2 z 5

Mě to hrozně nebavilo. Připadalo mi, že obdobných knih jsem četla xy, připadalo mi, že tam jsou samá klišé. A to jsem se tolik na knihu těšila.

Pine
24.12.2020 2 z 5

Vypravěčka Smrt - zajímavé. Pasáže, kde promlouvala přímo ona, mě bavily. Liesel Memingerová mi však zůstala poněkud lhostejná. Kniha je rozvleklá, to pozivní v ní zabilo pomalé tempo. Všechno to dojímání, emoce, očekávání, zatajený dech, uvědomění si apod. mě minulo.
Za mne se žádné chytnutí za srdce nekonalo.

evvva
23.12.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho jediného dne.Co o ní napsat? Kdybych měla být zlodějkou knih, tak jen kvůli téhle knize. Tuhle knihu potřebuji vlastnit, moci se k ní kdykoliv vrátit, nebo ji jen jako Liesel pohladit po hřbetu....

trischee
20.12.2020 odpad!

Přestože půjdu proti proudu, musím říct, že takovou hrůzu jsem dlouho nečetla. Když jsem na knihu narazila v knihovně, anotace mě nadchla a já málem utíkala domů, abych se mohla začíst. No, nestalo se. Nelíbil se mi styl psaní, nemohla jsem zaplout do příběhu. I když - do příběhu? Do toho zdánlivě nekonečného plácání se od ničeho k ničemu? Nevýrazní hrdinové mi nepřirostli k srdci a nedokázala jsem se o ně bát, soucítit s nimi nebo mít za ně radost.
Knihu jsem sice dočetla, ale otočení poslední stránky mi přineslo velkou úlevu. Odnesla jsem ji do knihovny a je mi jasné, že se k ní nevrátím.

Anie.M
19.12.2020 5 z 5

knížek spojených s válkou, nelidským chovám a tak dále je mnoho. tady je zajímavé, že hlavním vypravěčem je Smrt a vlastně mě moc nezajímalo, jak příběh zkončí, ale to, jak pokračuje a jak se vyvíjí. téma jako celek je hodné zamyšlení. kéž by více lidí četlo a přemýšlelo, že i když je tohle fikce, není to tak daleko od pravdy a příště až by se ofrňovali nad tím, že tenhle koláček není takový jak si představovali, by si vzpomněli na to, že občas lidi jedli polívku 6 dní v týdnu a za obyčejné jablko byli vděční.

jirina4159
19.12.2020 5 z 5

Kniha byla velice čtivá a dobře popsaný osud nejen dívky ale i života lidí ve fašistickém německu. Velice mně překvapilo že jsem knihu neohodnotila (četla jsem ji v září 2016), a proto jsem to udělala dnes.

Petoklad
19.12.2020 5 z 5

Nezapomenutelný příběh, který vtahuje víc, než by si literární řemeslo zasloužilo.

splaty
18.12.2020 3 z 5

Nepochybuji o kvalitě a sofistikovanosti obsahu. Kniha není zklamáním. Zklamaný je ten, kdo čeká, až se ponoří do hlubiny příběhu a na 527 straně zjistí, že 91% je relativní hodnocení sedmi tisíců šťastnějších, kterým se to podařilo.

janulka1310
17.12.2020 5 z 5

Takový ten typ knížek, kdy je vám při čtení hanba, že jste si třeba včera stěžovali na roušky a karanténu... spousta uvědomění a vděčnosti za dobu, ve které žiju...

Surikata369
17.12.2020

Nehodnotím, protože jsem nedočetla. Nějak mi bohužel nesedl styl psaní, ač cejtim v kostech, že to je moc dobrá kniha. :)
Asi teď na ní nemám jen období a někdy se k ní určitě vrátím.

.Michaela.
11.12.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbí, ale jsou tam různé přeskoky v čase, což mě trochu mate.

verculka
09.12.2020 5 z 5

Jak zhodnotit knihu? Asi takhle: čtu a brečím na plné zastávce lidí a je mi to jedno a čtu dál, protože odtrhnout se prostě nedá ... Kniha je napsaná velice čtivě. A souhlasím se smrtí, také mě děsí lidi

Terhalta
30.11.2020

Líbila se mi? Ano. Hodně? Hodně. Co říct? Vypravěčka smrt je sympatická, i když mám pocit, že právě kvůli ní je kniha tak často kladně hodnocena (zas tak originální to snad není, ne?). Další a další spoilery vypravěčkou jsou dobrý prvek, jsou naskládané promyšleně, nekazí vám dojem, naopak vás nutí číst dál. Ačkoliv už totiž víte CO se stane, vy chcete vědět JAK se to stane. Nestačí vám pouze novinový titulek, chcete být u toho. A odtrhnout se od knihy je téměř nemožný úkol. (Právě proto, že víte, co se už brzy má stát!)

adla03
25.11.2020 5 z 5

Asi moje momentálně nejoblíbenější knížka. U které jsem si nebyla jistá, jestli pak brečím, kvůli příběhu nebo protože končí.

ElleNora
24.11.2020 5 z 5

Kniha vyprávěná z pohledu smrti, která sama říká ,,I smrt má srdce''. Nemám téměř co vytknout, hltala jsem stránky jednu za druhou a to přestože nemám obvykle knihy o světových válkách ráda. Oblíbila jsem si mnoho postav a ty, které ne, se naštěstí rychle vytratily.
Všem doporučuju! Slouží jak k zamyšlení, tak k představě, co taková válka provede s lidskými životy.

Knihetty
23.11.2020 5 z 5

Nádherná kniha ♥

Tinicek
21.11.2020 5 z 5

Mne sa to páčilo..Smutné a krásne zároveň.