Zlodějka

Zlodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25804/zlodejka-25804.jpg 4 121 11

Děj románu přivádí čtenáře do amerického státu Maine v sedmdesátých let minulého století právě ve chvíli, kdy se věhlasný kouzelník a iluzionista Max Nouvelle pod cirkusovým šapitó chystal provést jeden ze svých věhlasných karetních triků. Během výstupu si mezi obecenstvem povšimne hbitého chlapce, který si víc než atrakcí na jevišti hledí obsahu kapes ostatních diváků. Maxe napadne, že mládencovy mrštné prsty by mohly být obohacením kouzelnické živnosti, a proto Lukeovi Callahanovi, který se doposud osaměle potloukal po světě, nabídne práci. Brzy se Luke stane dalším členem Nouvelleovy rodiny a spolu s Maxovou dcerkou Roxannou se učí kouzelnické profesi. Také Roxanna čili Roxy po otci zdědila víc než kouzelnický talent. Bok po boku Roxy a Luke dospějí. Po některých státech Unie se začne šířit legenda o novodobém lupiči-gentlemanovi, který soustřeďuje pozornost výhradně na přehnaně bohatou společenskou smetánku, čímž si získává sympatie obyčejných smrtelníků. Život však není pohádka a Luke je náhle konfrontován se syrovou a bezohlednou realitou. Čeká ho souboj se skutečným zlem bez jakékoliv stopy gentlemanství...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Honest Illusions , 1992

alekis
23.10.2021 5 z 5

Kniha je dílem kvalitní profi autorky Nory Roberts a jako taková je rozhodně vhodná k ukrácení dlouhých podzimních a zimních večerů. Je tu všechno, co má správný román mít. Smím být ale trochu protivná? Nemám samozřejmě přečteno ani omylem 220 jejích u nás vydaných knih, ale mezi těmi, co znám jsou některé nic moc... Jistěže i mistr pisálek nemá někdy svůj den...
"Zlodějka" je samozřejmě opět to deklasované "čtení pro ženy"... ach jo!
Je to poměrně obsáhlá kniha a věřte, nevěřte, vešlo se do ní mnohem víc témat než jenom: miluje ho... miluje ji. Zdůrazním, že je tu moc hezky popsána vzájemná láska členů velké rodiny, z nichž ne všichni jsou sobě příbuzní. Už jen proto stojí za to si knihu přečíst - pokud ovšem nemáme rádi například jen krváky a legie padouchů nejhrubšího zrna bez srdce a citu! Ovšem že N. R. není tak naivní a ví, že svět je padouchů plný - pár jich úspěšně stvořila i zde.
Závěrem opět povzdech - český název knihy je úplně o ničem!! Ačkoliv se v ní krade jako na běžícím pásu, a mezi povícero zloději je i krásná dívka, není okrádání boháčů těžištěm románu. Překladač říká, že "honest" je upřímný, poctivý, čestný. Tipuji, že autorka měla na mysli něco jako Poctivé iluze. Angličtináři vědí víc.
Ke knize se už nevrátím, mám pár vícekrát čtených favoritů, ti ale patří do úplně jiných soudků, než do tohoto se sladkým likérem. Ale je to zábavné, sem tam napínavé... a samozřejmě, láskyplné! Láska přece není jen mezi mužem a ženou a tato kniha to velmi krásně přibližuje :-).

petraj30
23.09.2021 4 z 5

Popravdě jsem si nebyla jistá, jestli mě kniha bude bavit, ale bylo to vážně moc povedené. Hodně rychle jsem se začetla a knihu jsem nemohla jen tak odložit. Bylo to prostě originální ve všech směrech.
Oba hlavní hrdiny vidíme vyrůstat a dospívat společně ve velké rodině. Líbilo se mi jejich dohadování v dospívání a jejich postupné proměny. Ten konec mě pobavil a dá se říci, že pomsta byla opravdu sladká:-).
Tohle byl velmi povedený a nevšední zážitek. Krása!

caldap
31.12.2019 5 z 5

Krásně promyšlený děj, kouzla, napětí láska, ale také intriky.

dom.ini
30.09.2018 3 z 5

Knížka byla poutavá a svižná a moc se mi líbilo opravdu zajímavé kouzelnické prostředí, ale to, jak černobíle tady byly popisovány postavy a to, že celá rodina jsou zloději je zde bráno jako kladná věc a něco na můžeme být pyšní mi strašně vadilo a kazilo celkový dojem z knihy. Já jsem čekala něco trochu víc.

Ivetaa
15.05.2016 5 z 5

Kniha se čte sama. Skvěle napsaná a vtáhne do děje tak, že si ani nevšimnete, že je bohužel konec.

lifeoptimist
22.04.2015 5 z 5

Perfektní kniha - skvělý děj, bavila jsem se, hlavně ten konec :-), shodou okolností jsem četla krátce po sobě Temnou dámu, Sladkou pomstu a nakonec Zlodějku a fakt jsem se touto "Zlodějskou trilogií" bavila a každá kniha měla něco do sebe :-)
zatím teda marně hledám knihu, kterou bych označila jako slabší, kterou bych nedočetla....pro mě zatím super autorka

stefi61
07.11.2014 4 z 5

Zajímavý příběh, stojí za přečtení. Moje první kniha od Nory a myslím že určitě vyhledám i další knihy od ní

avad
07.10.2014 5 z 5

Zajímavá kniha ze zákulisí kouzelnické rodiny.

kika 13
03.03.2013 3 z 5

Dobrý román,plný čeho lásky.

deedulka
25.12.2012 5 z 5

Pěkný příběh ze zákulisí kouzelnické rodiny. Čtivá kniha, od které se neodtrhnete, dokud ji nedočtete. :)

bela
30.11.-0001 5 z 5

Vtipná, napínavá a velmi čtivá kniha.

Nora Roberts
americká, 1950