Zlodějka

od:


KoupitKoupit eknihu

Děj románu přivádí čtenáře do amerického státu Maine v sedmdesátých let minulého století právě ve chvíli, kdy se věhlasný kouzelník a iluzionista Max Nouvelle pod cirkusovým šapitó chystal provést jeden ze svých věhlasných karetních triků. Během výstupu si mezi obecenstvem povšimne hbitého chlapce, který si víc než atrakcí na jevišti hledí obsahu kapes ostatních diváků. Maxe napadne, že mládencovy mrštné prsty by mohly být obohacením kouzelnické živnosti, a proto Lukeovi Callahanovi, který se doposud osaměle potloukal po světě, nabídne práci. Brzy se Luke stane dalším členem Nouvelleovy rodiny a spolu s Maxovou dcerkou Roxannou se učí kouzelnické profesi. Také Roxanna čili Roxy po otci zdědila víc než kouzelnický talent. Bok po boku Roxy a Luke dospějí. Po některých státech Unie se začne šířit legenda o novodobém lupiči-gentlemanovi, který soustřeďuje pozornost výhradně na přehnaně bohatou společenskou smetánku, čímž si získává sympatie obyčejných smrtelníků. Život však není pohádka a Luke je náhle konfrontován se syrovou a bezohlednou realitou. Čeká ho souboj se skutečným zlem bez jakékoliv stopy gentlemanství......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25804/zlodejka-25804.jpg 4.197
Orig. název:

Honest Illusions (1992)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
dom.ini
30. září

Knížka byla poutavá a svižná a moc se mi líbilo opravdu zajímavé kouzelnické prostředí, ale to, jak černobíle tady byly popisovány postavy a to, že celá rodina jsou zloději je zde bráno jako kladná věc a něco na můžeme být pyšní mi strašně vadilo a kazilo celkový dojem z knihy. Já jsem čekala něco trochu víc.

Ivetaa
15.05.2016

Kniha se čte sama. Skvěle napsaná a vtáhne do děje tak, že si ani nevšimnete, že je bohužel konec.

lifeoptimist
22.04.2015

Perfektní kniha - skvělý děj, bavila jsem se, hlavně ten konec :-), shodou okolností jsem četla krátce po sobě Temnou dámu, Sladkou pomstu a nakonec Zlodějku a fakt jsem se touto "Zlodějskou trilogií" bavila a každá kniha měla něco do sebe :-)
zatím teda marně hledám knihu, kterou bych označila jako slabší, kterou bych nedočetla....pro mě zatím super autorka

stefi61
07.11.2014

Zajímavý příběh, stojí za přečtení. Moje první kniha od Nory a myslím že určitě vyhledám i další knihy od ní

avad
07.10.2014

Zajímavá kniha ze zákulisí kouzelnické rodiny.

kika 13
03.03.2013

Dobrý román,plný čeho lásky.

deedulka
25.12.2012

Pěkný příběh ze zákulisí kouzelnické rodiny. Čtivá kniha, od které se neodtrhnete, dokud ji nedočtete. :)

bela

Vtipná, napínavá a velmi čtivá kniha.