Zlodej duší

Zlodej duší https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447283/bmid_zlodej-dusi-QyY-447283.jpg 4 332 92

Klasický scenár: miesto odrezané od okolitého sveta, kde sú ľudia vystavení napospas chladnokrvnému zločincovi. Musia sa zomknúť, spojiť sily a čeliť nebezpečenstvu dovtedy, kým medzi sebou neodhalia páchateľa alebo kým nepríde pomoc zvonka. Túto dramatickú situáciu rozohrala už Agatha Christie v známom románe A neostal ani jeden, kde je miestom zločinu prepychové sídlo na pustom ostrove a kde postupne, tak ako ubúda černoškov v detskej riekanke, ubúda aj hostí, ktorých vraždí šialený vrah. Presne podľa tohto klasického receptu postupuje Sebastian Fiztek v trileri Zlodej duší. Miestom, ktoré poveternostné podmienky odtrhli od zvyšku sveta, je psychiatrická klinika, a pôvodcom všetkého zla a hrôzy je perfídny psychopat. V minulosti mu padli za obeť tri mladé ženy, uniesol ich a po týždni zajatia ich prepustil na slobodu. Všetky tri sú psychicky zlomené, pôsobia dojmom, akoby boli pochované vo vlastnom tele. Nik nedokáže preniknúť do ich duše, jedna v dôsledku hroznej traumy dokonca zomrie. Neznámy páchateľ nájde ďalšie pôsobisko na psychiatrickej klinike a práve tam si vyberie štvrtú obeť. Pacient Caspar napriek svojej amnézii verí, že pozná nebezpečného zločinca, ktorý to má všetko na svedomí. Vrah vyčíňa ďalej, pri každej obeti zanechá hádanku, ktorú musí zvyšok obyvateľov kliniky rozlúštiť, ak chce túto hru na mačku a myš prežiť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Seelenbrecher , 2008

Deia
04.03.2021 4 z 5

Kniha je napísaná veľmi dobre. Opäť tu sú krátke kapitoly, ktoré stále končia v tom najlepšom, takže kniha sa nedá prestať čítať, ja som ju prečítala za jeden večer. Dej je napínavý, ľudia miznú alebo zomierajú jeden po druhom a naháňajú sa po celej klinike. Problém som mala s postavami – sanitár bol strašne nesympatický (asi taký teda mal byť) a jeho (podľa mňa nelogické) správanie voči Casparovi mi dosť vadilo. V podstate žiadnu postavu som si neobľúbila a tak nejak mi bolo jedno, čo sa s nimi stane. Koniec knihy sa mi celkom podarilo odhadnúť, čo sa mi často nestáva. Aj keď som knihu nedokázala prestať čítať, tak je to pre mňa len taká jednohubka - nejaké hlbšie pocity vo mne nezanechala a po pár týždňoch pravdepodobne ani nebudem vedieť, že som knihu čítala (mená postáv si nepamätám už teraz).

kniznistranky
14.02.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla dlouho na seznamu spolu s těmi, které si chci někdy přečíst. A konečně přišla její chvíle! Bylo to mé první setkání s autorem a jsem nadšená! Líbilo se mi, jak originálně byly pojaty kapitoly, jak byl uspořádám příběh a jak byl vyprávěn a předán čtenáři. Přiznám se, že zezačátku jsem byla trochu na vážkách, zda se mi to bude líbit. Měla jsem docela velká očekávání. Naštěstí jsem zklamaná nebyla! Konec byl skvělý! Moc se mi líbilo, jak to bylo na konci všechno rozebrané a vysvětlené. Samotný děj byl napínavý a neskutečně moc mě tu bavila ta hra se čtenářem. To měl autor moc dobře a chytře vymyšlené. Paráda!

MatoPalkes
02.02.2021 5 z 5

Po dočítaní som nechcel dať všetky hviezdy, ale keď som ešte o pol tretej ráno pozeral do stropu a rozmýšľal o knihe, musím dať všetky. Nejako sa mi to dostalo pod kožu. Menší počet strán plusom.

Ctenar1202
26.01.2021 5 z 5

Anotace této knihy zní děsivě brutálně. Čekala jsem knihu plnou zvráceností, ale kdepak!! Pan Sebastian Fitzek napsal dokonalý psycho thriller.

Zaklínač duší, tak se jmenuje psychopat, který unese tři dívky a po nějakém čase se objeví....ale nejsou to ony...jsou to loutky uvězněné ve vlastním těle....

Zaklínač duší krátce nato udeří znova a to v psychiatrické léčebně...pachatel musel dovnitř vniknout krátce předtím, než byla klinika uzavřena kvůli běsnící sněhové bouři.

Uvězněné lidi nečeká mučení ani trýznivá smrt, ale v temných místnostech zažívají psycho....

Z příběhu jsem nadšená. Zpočátku mi dělalo problém skákání v čase, ale zvykla jsem si. V půlce knihy jsem si klepala pyšně na rameno, že vím kdo je pachatel....no chyba, autor mě rychle vyvedl z omylu...poslední třetina byla smršť a já nemohla přestat číst a závěr byl dechberoucí.

Všem tuto knihu doporučuji, ale POZOR!! Rozhodně nečíst před spaním! Já měla jednu noc noční můru

NoraHudecová
09.01.2021 4 z 5

Dočinenia máme s psychopatom, ktorý dostane prezývku "Zlodej duší". Jeho obete - tri ženy zmizli a po čase sa opäť objavili. Sú síce živé, ale akoby boli v katatonickom stave. Nikto nevie, čo sa im stalo a ani to aká je medzi nimi spojitosť. Snažia sa hovoriť, ale nie je ich počuť, vnútri prežívajú doslova peklo.
Na luxusnej psychiatrickej liečebni sa "Zlodej duší" opäť prihlási o slovo. Do karát mu hrá snehová víchrica, ktorá doslova oddelí kliniku od ostatného sveta. Personál a pacienti zavretý v jednej budove s neznámym psychopatom, ako to dopadne?
Ďalší Fitzek a opäť nesklamal. Musím povedať, že za mňa je "Zlodej duší" o trošku slabší ako dve predchádzajúce knihy, ktoré som prečítala (Pasažier 23, Terapia). Dej bol taký akčný, že som sa v ňom začala strácať. Žiadne nudné pasáže nečakajte, práve naopak neustále sa niečo dialo. Bolo ťažké udržať si prehľad aj kvôli postavám, ktoré boli raz spomenuté menom, inokedy priezviskom alebo dokonca svojou funkciou. Napriek vyššie uvedenému ide o veľmi dobrý psychotriler, najmä, čo sa týka samotnej zápletky. Veľké plus je určite miesto, kde sa celý príbeh odohráva, psychiatrická liečebňa je recept na úspech. Krátke kapitoly udržia čitateľa v napätí. Vďaka hádankám, ktoré zanecháva Zlodej duší sa viac zapojíte do samotného diania a môžete si trochu potrápiť hlavičku. Niektorých môže nalákať aj krátky rozsah knihy.

maximus13
20.10.2020 1 z 5

Takto zahodit slušný nápad jak se mstít za křivdy! Většina knihy je o nahánění se po (pochopitelně) uzavřené psychiatrické klinice. Jako horor tedy slabý čajíček. Závěr knihy? Četl jsem dvakrát, abych to všechno překotné vyprávění a vysvětlení zápletky pochopil. A nic moc. Taky asi jako já vydedukujete v polovině knihy kdo je ten vypravěč a pravděpodobně ještě před koncem uhádnete i kdo celé to vraždění dělá a vymyslel. No, kniha nic moc.

EvaApple
29.09.2020 4 z 5

Poměrně zajímavé téma, ale místy až chaoticky propletené postavy kdo co přesně kde dělá nebo se nachází. Neodpírám napínavost příběhu, jen závěr jsem čekala víc propracovaný a děsivý... jakoby už autorovi došly síly (a nápady).

ivana1975
28.09.2020 3 z 5

hm... tuto knihu som mala este davno v ceskom jazyku a to bola pecka, ale tento nas slovensky preklad mi vobec nesedel, bolo to pre mna take nemasne neslane... Ale na druhej strane nemam asi co takeho vytknut. Fitzek aspon pre mna ostane jeden s mojich oblubenych autorov.

MíšaS.
07.09.2020 1 z 5

Za mně teda velké zklamání.
Podle hodnocení jsem očekávala super napínavé čtení, ale bohužel jsem dostala jen přehnanou zápletku a neskutečného hlavního záporáka, který vše stihl a všechny obalamutil. Konečný "wau" efekt jsem bohužel očekávala od prvních pár stránek.

ChrisBlack
06.09.2020 5 z 5

Čtení této knihy jsem nepopsatelně užil. Miluju napětí až do poslední stránky, nečekané zvraty a řešení nechaná přímo před nosem, aniž by jim někdo věnoval pozornost.

čef
05.09.2020 4 z 5

Pan autor nás chtěl určitě postrašit tímto neuvěřitelným hororem. U citlivějších duší možná uspěl, u mne však nepříliš. Hypnóza je dobrý strašák, ale že by takto? Rafinovaně vystavěno, o tom nelze pochybovat. Tajemno a hrůza se řítí celým dějem a ani na konci není čtenář jako já s vyjasněním zcela srozuměn. Ještě, že to nemá přehnaně stránek.

Petronela16
04.08.2020 5 z 5

Ako vždy, jedinečná kniha ,jedinečný autor,perfektný záver s bonusom.Pre mňa absolútna jednička ako autor thrillerov, nakoľko pri čítaní sa musím vždy zamýšľať, že to môže byť všetko reálne.To je asi jediný autor, u ktorého čítam vždy aj doslov.Idem sa pozrieť na tú jeho web stránku, tiež si chcem stiahnuť filmy z námetov jeho kníh.

Frenkis
20.07.2020

Bohužel další z nedotčených knih. Ani když jsem došel na str. 40 mě příběh nezaujal, nebyl jsem zvědavý jak to bude pokračovat a celou dobu se jen hlavní postava snažila dostat z léčebny.

ivana7518
07.06.2020 odpad!

Dočetla jsem jen proto, že to dělám. I když mě kniha moc nebere, snažím se dočíst. Zbytečně zamotané, normální naháněčka v hotelu odnikud nikam. Zdlouhavé, bez pointy. Zkusím od něj ještě jednu, ale moc naděje mu nedávám. Nudáááááá. Přišlo mi to částečně vykradené Kingovo Osvícení. Hlavní záporák / nebudu jmenovat/ stihl úplně všechno dokonale udělat , nelogické, nesmyslné. Podle mě byl na pěti místech najednou, znalosti přes elektroniku, oheň, auta, lékařství, zřejmě i karate ...

mystar
27.08.2019 4 z 5

Strasidelny pribeh, plny napeti a temnoty se zajimavym tematem hypnozy. Desive misto, psychiatricka lecebna a vychytraly vrah - skvele. Hvezdicku ubiram za "nesmrtelnost postav" a pocatecni dezorientaci v deji . Prekvapive rozuzleni se super koncem. Vraha jsem teda opravdu neodhalila.

wlado
25.08.2019 3 z 5

Zvláštny príbeh z psychiatrickej liečebne. Autorov štýl mi však nesedel. Nedokázal som sa stotožniť so žiadnou z postáv. Dej bol miestami neprehľadný, prelínali sa rôzne dejové línie bez akýchkoľvek prechodov.

Miluska2810
22.08.2019 5 z 5

Sebastian, Sebastian, ty si zvire :D od neho knihy ma neskutocne bavia, mozno prave preto, ze ich dej sa odohrava vo velmi kratkom casovom useku. Vynikajuce ako vzdy.

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Poměrně povedený psycho thriller, s hororovými prvky a vynikající, temnou a naléhavou atmosférou. Během čtení jsem měla takový zvláštní, tíživý pocit, nejlépe se k tomu hodí asi výraz "ticho před bouří," zkrátka jsem očekávala, že se něco hrozného semele v každé druhé větě. Sebastian Fitzek nezklamal, je to opravdu mistr ve svém žánru. Velkým mínusem jsou ale nepropracované postavy, a také konec.

DK197
01.05.2019 3 z 5

Nápad fajn, ale text samotný (nikoli střídání kapitol), mě mátl a špatně se mi to četlo. Mnohdy jsem se vracela a četla znovu, abych pochopila, cože mi to autor říká. Možná to bylo mým rozpoložením, ovšem komentáře níže mi našeptávají opak. Na druhou stranu to bylo psáno velice sugestivně, neboť jsem nedokázala příběh jen tak pustit z hlavy a o výjevech z něj se mi dokonce zdálo, což se mi nestává... Jak už jsem navíc zmínila, zápletka (nápad) byla dobrá a originální, zajímavá... jenže k postavám jsem si nevybudovala jakýkoli vztah, není k tomu prostor. Jsou ploché, nevýrazné. Aspoň většina. Tvoří jen kulisu hororu, což je škoda. 65 - 75 %.

lištička123
09.04.2019 5 z 5

Po novince Balíček jsem sáhla po knížce od tohoto autora se starším datem vydání. I když se mi zdál děj místy docela zamotaný a chvilkama (hlavně ze začátku) jsem se ztrácela, knížka mě zaujala. Námět byl zajímavý a děj napínavý až do konce, stejně jako u Balíčku. Za mě super!!!